RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

Dlaczego warto zatrudnić agenta nieruchomości?

Chcąc sprzedać, kupić czy też wynająć nieruchomość, wiele osób w Polsce działa na własną rękę. Decydują się na to przede wszystkim przez błędna przekonanie o tym, że skorzystanie z usług profesjonalisty jest zupełnie nieopłacalne. Istnieje bowiem powszechne, jednak zupełnie nieprawdziwe przekonanie, że usługi agenta nieruchomości ograniczają się wyłącznie do opublikowania oferty na wyszukiwarkach internetowych, za co pobiera wysoką prowizję. Jego rola w rzeczywistości jest znacznie większa i poprzez swoje działania może nie tylko przyśpieszyć transakcję, ale także zadbać o jej bezpieczeństwo i korzystność dla obsługiwanego klienta. W końcu posiada on nie tylko dużą wiedzę na temat rynku, który nieustannie się zmienia, ale również konieczne doświadczenie. Jego wynagrodzenie jest z kolei obliczane na podstawie końcowej wartości przeprowadzonej transakcji. Warto zatem ponieść ten koszt w zamian za spokojną głowę oraz pełen profesjonalizm.

Kim jest agent nieruchomości?

Jeszcze przed przekonaniem się o tym, dlaczego współpraca z agentem nieruchomości jest dobrym rozwiązaniem, warto dowiedzieć się, kim on tak naprawdę jest i czym dokładnie się zajmuje. Osoba działająca w tym zawodzie ma za zadanie pośredniczyć we wszelkiego rodzaju transakcjach na rynku nieruchomości. Może zatem pomóc w sprzedaży, kupnie oraz wynajęciu domu, mieszkania, lokalu usługowego i każdej innej nieruchomości komercyjnej. Agent nieruchomości może działać zarówno na własną rękę, zakładając jednoosobową działalność gospodarczą, jak i zatrudnić się w jednej z licznych agencji nieruchomości. Obecnie nie musi on posiadać licencji, która była wymagana jeszcze kilka lat temu, jednak chcąc utrzymać się w branży, tym bardziej mając na uwadze dużą konkurencję, musi on nieustannie się doszkalać poprzez uczestniczenie w kursach i szkoleniach.

Podjęcie współpracy z agentem nieruchomości

Chociaż większości z nas wydaje się, że sprzedaż posiadanego domu czy wynajęcie swojego mieszkania jest całkowicie nieskomplikowanym procesem, to tak naprawdę może to dostarczyć niemałych problemów. Tym bardziej że transakcję chcemy nie tylko szybko doprowadzić do końca, ale także i przede wszystkim czerpać z niej największe możliwe korzyści finansowe. I to właśnie z tego powodu warto podąć współpracę z agentem nieruchomości. Na tym jednak nie kończą się zalety ze skorzystania z jego usług. Jego zadaniem jest także dopilnowanie, żeby transakcja została przeprowadzona zgodnie z panującym prawem oraz etyką. Przed tym jednak dba o stworzenie wzorowego ogłoszenia, jego rozpowszechnienie oraz organizowanie prezentacji nieruchomości potencjalnym klientom lub najemcom, co jest bardzo czasochłonne. Na prośbę klienta może również podjąć negocjacje dotyczące ceny. Wszystko to sprawia, że przedsięwzięcie jest znacznie łatwiejsze oraz w pełni profesjonalne.

Na co zwrócić uwagę poszukując agenta nieruchomości?

Obecnie na rynku nieruchomości działa wiele agencji, w których pracują jeszcze liczniejsi pośrednicy. Dlatego właśnie warto wiedzieć, na co dokładnie zwracać uwagę podczas nawiązywania współpracy z jednym z nich. W końcu powierzymy mu własne interesy i to niezwykle ważne, ponieważ dotyczące miejsca zamieszkania oraz finansów. Należy zatem zadbać o pełne zaufanie, dzięki czemu nie będziemy utrudniać agentowi nieruchomości wykonywania jego obowiązków. Co więcej, to właśnie od nawiązanej relacji zależy pomyślność całej transakcji. Poszukując pośrednika, dobrze jest zaczerpnąć opinii nie tylko na internetowych forach i grupach, ale również wśród znajomych oraz rodziny. Większość z nich ma już za sobą chociażby pierwsze doświadczenia związane z nieruchomościami. Słusznym pomysłem jest także sprawdzenie dotychczasowych transakcji przeprowadzonych przez pośrednika, a także posiadanych przez niego kursów oraz certyfikatów. Dzięki temu znajdziemy agenta nieruchomości, z którym praca będzie nie tylko przyjemna, ale także owocna.

Artykuł powstał przy współpracy z strzelczyk.pl

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/wynajem-biura-na-co-warto-zwrocic-uwage-wynajmujac-lokal-biurowy/

https://www.mistrzu.com/zalety-i-wady-korzystania-z-uslug-posrednika-nieruchomosci/

https://www.mistrzu.com/ile-informacji-potrzeba-by-kupic-nieruchomosci-online/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu