Zarządzanie pracownikami mobilnymi – jak robić to efektywniej?
Programy zaliczane do kategorii TMS, czyli Transport Management System mają na celu zarządzanie transportem. Ich celem jest efektywne wspomaganie firm dysponujących własnymi flotami. Ponadto program do transportu może wspomagać również pracowników mobilnych, którzy realizują swoje obowiązki poza siedzibą firmy.
Jakie funkcje oferują programy dla transportu?
Firmy transportowe mają swoje specjalne wymagania, gdy chodzi o oprogramowanie komputerowe. Stąd też program dla transportu powinien cechować się odpowiednią funkcjonalnością, aby wspomagać działalność prowadzoną na bazie floty.
Oprogramowanie klasy TMS umożliwia dostęp do pełnej gamy funkcji, dzięki którym można łatwiej zarządzać posiadaną flotą, pracownikami, zleceniami. Za ich pomocą można zatem efektywnie prowadzić działalność transportową.
Na rynku znajdują się również programy, które dodatkowo służą jako mobilne systemy sprzedaży. Ich zadaniem jest wtedy wspieranie sprzedaży prowadzonej przez pracowników mobilnych, korzystających z floty firmowej. Jednym z tego typu programów jest SOTiPM, który oferuje szeroką gamę funkcjonalności dla biznesu.
Programy do zarządzania transportem – kiedy warto je wybrać?
Za pomocą programów wspomagających zarządzanie transportem oraz sprzedaż mobilną firma może efektywnie prowadzić obsługę klientów i jednocześnie kontrolować pracowników. Ponadto może ona gromadzić i przetwarzać informacje związane ze swoją działalnością, między innymi pod kątem generowanych kosztów.
Na program dla transportu można zdecydować się nie tylko wtedy, gdy firma prowadzi usługi transportowe, ale także wtedy, gdy świadczy ona również szeroką gamę innych usług.
Oprogramowanie może zapewnić wsparcie dla poniższych pracowników:
- handlowców
- przedstawicieli medycznych
- przedstawicieli farmaceutycznych
- serwisantów
- kurierów
- ankieterów
- instalatorów
- kontrolerów jakości
Dostęp do funkcji programu odbywa się wtedy za pośrednictwem urządzenia mobilnego – smartfona, tabletu lub też innego urządzenia wyposażonego w odpowiedni system operacyjny. Dzięki temu, że oprogramowanie pracuje na wspólnej bazie danych, możliwe jest wtedy uzyskanie natychmiastowego przepływu danych i dostępu do nich także poza siedzibą firmy.
Jakie czynności wspierają mobilne systemy sprzedaży?
Aby sprzedaż i obsługa klienta poza siedzibą firmy mogły odbywać się znacznie efektywniej, program TMS oferuje narzędzia, które pozwalają na sprawne realizowanie wielu czynności.
Wchodzące w skład systemów TMS mobilne systemy sprzedaży mogą zapewnić swoim użytkownikom dostęp do szerokiej gamy funkcjonalności. Za ich pomocą można znacznie łatwiej prowadzić codzienne obowiązki dotyczące sprzedaży oraz obsługi klienta poza siedzibą firmy.
Wśród czynności, jakie wspierają mobilne systemy sprzedażowe, znajdują się między innymi:
- przygotowywanie bazy kontaktów
- tworzenie kalendarza wizyt – planu dnia
- odpowiednia kategoryzacja wizyt u klientów
- optymalizacja trasy dojazdu do klientów
- prezentacja oferty
- ofertowanie
- składanie zamówień
- przygotowywanie dokumentów
- kontrola produktów
- rejestracja wpłat
- dostęp do informacji w magazynie
- dostęp do bazy wiedzy
Są to tylko przykładowe funkcje, jakie oferują mobilne systemy sprzedaży, za pomocą których można efektywniej prowadzić działalność mobilną – bezpośrednio u klienta.
Gdzie zamówić program dla transportu wspierający sprzedaż mobilną?
Wybierając program, którego celem jest zarządzanie transportem, warto pamiętać o tym, że nie każdy z nich umożliwia mobilne zarządzanie sprzedażą. Wobec tego należy dokładnie zapoznać się z zakresem funkcjonalności, jakie wchodzą w skład programu.
Dzięki temu można wybrać taką ofertę, która będzie cechowała się najwyższym stopniem dopasowania do indywidualnych potrzeb i będzie przyszłością inwestycją w prowadzenie biznesu mobilnego.
Z aktualnymi ofertami programów dla transportu – TMS można zapoznać się bliżej online.
Artykuł zewnętrzny