RSS

Hurtownia odzieży 2021

Niedaleko Łodzi, a dokładnie w miejscowości Rzgów znajduję się największe centrum hurtowe pod nazwą "PTAK…

Firmy kurierskie dla klientów biznesowych

Podążając zgodnie z oczekiwaniami klientów, firmy kurierskie wprowadzają szereg udogodnień mających na celu zaspokojenie potrzeb…

Naszyjniki z kamieni – jak je nosić?

Naszyjniki z kamieni – jak je nosić? To, że moda się zmienia wie każdy. Dlatego w…

Pożyczka przez internet na konto – bezpieczny i…

Pożyczki przez internet stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Główną przyczyną jest niewątpliwie duża…

«
»

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Ile par tyle gustów. Także biorąc pod uwagę wyjątkowy pierścionek, wręczany i otrzymywany najczęściej raz w życiu. Kwestia ta bywa prosta, kiedy kawaler z góry wie, że na przykład wręczy swojej wybrance pierścionek będący w jego rodzinie od lat, odziedziczony po babci lub matce. Takie sytuacje zdarzają się jednak najczęściej na filmach. W realny życiu musimy w tym celu udać się do jubilera i starannie wybrać ten jedyny wymarzony model. Na co zatem zwrócić uwagę, aby nie żałować wyboru pierścionka zaręczynowego? Zwłaszcza, że produkty jubilerskie na ogół nie podlegają reklamacji.

Skromnie lub z przepychem

Pierścionek noszony przeważnie do końca życia musi trafiać w gusta przyszłej Panny Młodej. Pomyśl zatem, czy Twoja Ukochana jest zwolenniczką prostych form, czy może woli te bardziej ekstrawaganckie. Ponadto weź pod uwagę względy praktyczne. Jeżeli jest ona osobą wyjątkowo aktywną, to zbyt duży pierścionek osłaniający niemal pół palca obszerną rozetą może po prostu przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności.

 

Złoto klasyczne, różowe czy białe

Pierścionek zaręczynowy niemal obowiązkowo musi być ze złota. To najbardziej trwały surowiec. Alternatywę stanowić może tutaj znacznie droższa platyna. Twoja Wybranka preferuje zimne odcienie? Nic prostszego. Zamiast klasycznego złota o ciepłej barwie wybierz pierścionek z białego złota. Pod uwagę możesz wziąć także złoto o lekko różowym odcieniu.

 

Diamenty czy szafiry

Zaręczynowe pierścionki najczęściej są pierścionkami z diamentami. Jednak wielu kobietom podobają się bardziej szlachetne kamienie w innych kolorach. Na przykład zielone szmaragdy, niebieskie szafiry czy też czerwone rubiny. Jeżeli wiesz o tym jaki jest ulubiony kolor Twojej Jedynej, to na pewno będziesz wiedzieć także jaki kamień wybrać. Jeżeli nie możesz się zdecydować, to właśnie klasyczny diament w pierścionku o tym specjalnym przeznaczeniu będzie zawsze numerem jeden.

 

Jaki rozmiar?

Rozmiar pierścionka zaręczynowego jest bardzo istotny. Trudno samodzielnie go regulować, dlatego wcześniej warto sprawdzić, na przykład na podstawie innego pierścionka noszonego wcześniej przez przyszła narzeczoną, jego średnicę. Jeżeli wybieracie zaręczynowy pierścionek wspólnie, u jubilera, to posiada on odpowiednie narzędzia pozwalające określić dokładny rozmiar pierścionka na miejscu. Ponadto wówczas warto zmierzyć palce zarówno kobiety jak i mężczyzny. Pamiętajcie, że już wkrótce zamawiać będziecie ślubne obrączki. Będziecie zatem już zawczasu wiedzieli w jakim rozmiarze je kupić.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu