RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Innowacyjne usługi z zakresu logistyki kontraktowej

Logistyka kontraktowa jest nowoczesną usługą, z której korzysta coraz więcej świadomych firm pragnących skupić się na tym, co najważniejsze, czyli rozwijaniu swojej działalności. Outsourcing usług logistycznych to obecnie nie tylko zarządzanie łańcuchem dostaw i udostępnianie powierzchni magazynowej do przechowywania towarów klienta – w jego skład wchodzą także inne, bardziej innowacyjne usługi, które są w stanie jeszcze bardziej ułatwić i usprawnić pracę współczesnych przedsiębiorstw.

Logistyka kontraktowa wczoraj i dziś

Logistyka kontraktowa to nowoczesna usługa, która w ofercie operatorów logistycznych pojawiła się dobrych kilkanaście lat temu. Początkowo zakładała udostępnianie klientom powierzchni magazynowych do przechowywania ich towarów oraz zarządzanie łańcuchem dostaw. Pozwalało to zwolnić firmy z obowiązku posiadania własnego magazynu oraz zapewnienia mu wykwalifikowanej obsługi. Z czasem, kiedy popularność logistyki kontraktowej systematycznie rosła i coraz więcej firm decydowało się na skorzystanie z niej, zakres usług wchodzących w jej skład ulegał rozbudowie stając się jeszcze lepiej dostosowanym do potrzeb współczesnych klientów oraz odbiorców ich usług.

Dziś logistyka kontraktowa to prawdziwie innowacyjna usługa, w której poczet zalicza się szereg przydatnych w wielu firmach innowacji. Co istotne, poszczególne usługi są dobierane na podstawie indywidualnych potrzeb klienta, co pozwala na stworzenie skrojonego na miarę każdej firmy outsourcingu, w ramach którego będzie oferowane wszystko, co potrzebne do zapewnienia przedsiębiorstwu kompleksowej obsługi logistycznej. Pozytywnie wpływa to na funkcjonowanie firmy oraz pozwala wznieść jej codzienną działalność na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Innowacje we współczesnej logistyce kontraktowej

Logistyka kontraktowa w nowoczesnym rozumieniu to nie tylko przechowywanie i dystrybucja towarów. Nowoczesne firmy oferujące outsourcing usług logistycznych oferują szereg niezwykle przydatnych usług, które pozwalają na usprawnienie procesów logistycznych, poprawę wydajności i elastyczności łańcucha dostaw oraz zoptymalizowanie zarządzania towarami. Firmy logistyczne proponują swoim klientom zarządzanie zapasami przez dostawcę (VMI), co gwarantuje uzupełnianie braków magazynowych we właściwym czasie. Oprócz tego firmy mogą liczyć na wsparcie w zakresie prowadzenia operacji promocyjnych – re-packing i co-packing, tworzenie punktów sprzedaży, projektowanie opakowań oraz przygotowywanie towarów na ważne wydarzenia.

W ofercie profesjonalnych podmiotów realizujących usługi z zakresu logistyki kontraktowej znajduje się także kitting, czyli konsolidacja, która zakłada przeniesienie produkcji towarów do magazynu, co pozwala oszczędzać czas i środki finansowe oraz lepiej zarządzać procesami produkcyjnymi. Kontrola jakości pozwala natomiast na ocenę jakości wykonania poszczególnych produktów, zanim trafią one w ręce odbiorców docelowych, co przyczynia się do poprawy usług świadczonych przez firmę oraz jej ocenę w oczach klientów. Nowoczesna logistyka kontraktowa to także usługi z zakresu wycofywania, kwarantanny oraz niszczenia towarów, które również na zlecenie klienta może wykonać operator.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu