RSS

Wszystko, co musisz wiedzieć o antyoksydantach

Termin “antyoksydanty” pojawia się zarówno w dietetyce, jak i kosmetyce. Przeciwutleniacze, bo tak inaczej nazywamy…

Jak wygląda rynek pracy w Polsce? Co nas…

Rok 2021 był naprawdę ciężkim okresem dla wielu pracowników, jak i samych pracodawców. Skutki pandemii,…

Upadłość konsumencka – kiedy można ogłosić?

Na ogłoszenie upadłości konsumenckiej decydują się osoby, borykające się z ogromnymi problemami finansowymi oraz niebagatelnymi…

Która kosmetyczka we Wrocławiu jest najlepsza?

Która kosmetyczka we Wrocławiu jest najlepsza? Nawet najlepszy krem, czy domowe, sprawdzone przepisy na maseczki i…

«
»

Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

Obecnie większość handlu odbywa się drogą internetową – nie możesz znaleźć swojego rozmiaru? Poszukaj w internecie, słyszymy w odpowiedzi; nic więc dziwnego, że teraz większość dużych marek, czy drobnych rzemiślników oferuje swoje towary online poprzez sklep internetowy. W jaki sposób założyć sklep przez internet? A może istnieje gotowy sklep internetowy, który możemy dostosować do naszych potrzeb? Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się jak założyć sklep online szybko i bez dodatkowych kosztów.

Hosting i domena

Podstawowym elementem, który jest potrzebny do założenia sklepu to także miejsce na serwerze, na którym będzie się znajdował nasz sklep internetowy. W zależności od spodziewanego ruchu na stronie, na początek hosting za około 200 zł powinien nam wystarczyć. Gdy nasz sklep zacznie się rozwijać i generować co raz większy ruch, wtedy należy zmienić hosting na większy, tak aby sklep mógł działać z odpowiednią prędkością i dawać komfort użytkownikom.

Panel administracyjny wybranego hostingu da nam możliwość administrowania danymi naszej strony, jak i zmieniania parametrów serwera, co jednak różni się w zależności od wielkości wybranego serwera i jego wydajności dla poszczególnych stron.

Domena to nazwa naszego sklepu i jednocześnie jego adres, który też może zmieniać się w zależności od wyboru platformy. Dodatkowym elementem, o którym należy pamiętać przy otwieraniu sklepu internetowego to certyfikat SSL, który zapewnia bezpieczeństwo danych, które „przepływają” między stroną  sklepu, a przeglądarką naszych klientów. Można wykupić go u naszego operatora hostingowego, lepiej na tym elemencie nie oszczędzać, ponieważ takowy certyfikat to standard już dziś, zapewniający nie tylko odpowiednią ochronę kupujących, ale także zaufania wobec marki, czy ze względu na widoczność w wyszukiwarce Google.

Wybór platformy

Zakładanie sklepu internetowego najlepiej zacząć od wyboru platformy, na której sklep będzie działał. Odpowiednia platforma powinna być komfortowa, z perspektywy użyteczności dla potencjalnych klientów; funkcjonalna dla nas jako sprzedawców, ale także, by dawał możliwości personalizacji obudowy graficznej i perspektywy rozwoju. Na rynku znajduje się kilka platform, które oferują podstawę naszego sklepu – warto zwrócić uwagę na to, by z łatwością dodawać tam produkty uzupełnione o ich odpowiednie atrybuty, np. rozmiar, kolor, czy markę.

Jeśli nie będzie to nasze pierwsze doświadczenie w sprzedaży internetowej, dobrze jest wybrać platformę, którą można zintegrować z naszym sklepem na Allegro, czy naszym magazynem internetowym, który na bieżąco będzie pokazywał dostępność poszczególnych towarów.

Założenie sklepu internetowego wydaje się być trudne i zagmatwane, jednak zazwyczaj jest to do zrobienia w jednej wieczór, jeśli jednak potrzebujemy szybkiej i taniej opcji na handlowanie w sieci warto postawić na gotowy sklep internetowy. Takie rozwiązanie umożliwia prowadzenie platformy zarówno detalicznej, jak i handlowej, dzięki czemu dostępna jest dla wielu biznesów. Oprogramowanie CStore oferuje gotową platformę sprzedażową z intuicyjnym interfejsem do zarządzania sklepem. Wystarczy skontaktować się z ich specjalistami, by dobrali oni odpowiednie dla nas narzędzia i rozwiązania, które ułatwią nam sprzedaż online. Gotowy sklep internetowy w CStore to odpowiednia opcja, dla każdego kto chce przetestować działanie platformy sprzedażowej dla własnego biznesu, czy kiedy potrzebuje szybko i skutecznie uruchomić własną platformę sprzedażową. Dodatkową zaletą tego oprogramowania jest możliwość dostosowania identyfikacji wizualnej, co jest przydatne w przypadku działających już firm.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu