RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Montaż luster w Jaworznie

  • Napisany przez:

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje kilka sposobów montażu luster. Czym się charakteryzują i jaki wybrać? Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do przymocowywania lustra do ściany?

Wieszanie lustra

Jednym ze sposobów montażu lustra na ścianie jest powieszenie go na uchwytach montażowych, czyli różnego rodzaju zawieszkach lub haczykach przymocowywanych do lustra. Taki montaż nie będzie sprawiał większego problemu, o ile pomiędzy ścianą a lustrem nie ma położonej glazury, ponieważ jej obecność może znacznie utrudnić wiercenie otworów. Jest to oczywiście możliwe, ale raczej nie należy robić tego samodzielnie, tylko zdać się na fachowca. Dużą zaletą tej metody jest to, że lustro zawieszone na uchwytach można dość łatwo przymocować w innym miejscu – wystarczy je przewiesić na inny gwóźdź. Wadą zaś jest konieczność wiercenia w ścianie, co wiąże się z bałaganem i możliwością wystąpienia trudności, np. w przebiciu się wiertła przez ścianę.

Przymocowywanie lustra na klej

Kolejny sposób montażu luster to klej. Używa się do tego głównie klejów montażowych polimerowych, które są sprzedawane w kartuszach. Warto wybierać polimerowe kleje transparentne, które są przezroczyste lub kleje rozpuszczalnikowe – styrenowo-butadienowe, które są beżowe. Oba rodzaje nie powodują przebarwień błyszczącej powłoki luster i nadają się do wszelkich typów podłoży. Zaletą tego sposobu to przede wszystkim łatwość montażu, natomiast wadą to to, że lustro musi być odpowiednio podparte na czas kiedy klej się wiąże, a okres ten może trwać nawet do doby.

Taśmy klejące

W celu przytwierdzenia lustra można posłużyć się również dedykowaną do tego dwustronną taśmą, zazwyczaj piankową. To ważne, aby taśma była przeznaczona do tego właśnie celu, by utrzymała lustro i nie spowodowała przebarwień jego błyszczącej powłoki. Dodatkowo takim taśmom nie szkodzi woda, wilgoć ani zmiany temperatury. Zalety tej metody to szybkość i łatwość montażu, a wady to to, że nie taśma ta nie nadaje się do wszystkich powierzchni ściany i luster, np. do bardzo chropowatego podłoża i dużych luster oraz to, że tak zamontowanego lustra nie można po prostu przewiesić w inne miejsce.

Montaż luster – o czym należy pamiętać?

Kluczowym etapem w montażu luster jest przygotowywanie powierzchni, na której lustro ma zostać zamontowane. W przypadku taśm i kleju chodzi głownie o wyrównanie i wygładzenie ściany. Następnie powierzchnie należy oczyścić, odtłuścić i wysuszyć. Podłoże powinno być czyste i wolne od kurzu, pyłu, tłuszczu, rdzy i innych substancji osłabiających jego przyczepność. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniej metody montażu. Musi być ona dopasowana do rodzaju powierzchni i wielkości lustra. Trzeba pamiętać, że metody montażu można łączyć, tzn. mocować lustro np. zarówno przy użyciu taśmy, jak i kleju. Dodatkowo, taśma utrzyma lustro w odpowiedniej pozycji, póki klej nie zwiąże.

Ważną sprawą jest też zabezpieczenie lustra. Zwłaszcza tylna część zwierciadła, czyli warstwa srebrzankowa, jest wrażliwa i podatna na zarysowania. Tymczasem jest ona bardzo ważna, ponieważ nawet delikatne jej zniszczenie może powodować „dziury” w lustrze i zniekształcenia w odbijającym się obrazie. Podczas montażu należy być bardzo ostrożnym lub zabezpieczyć ją specjalnie do tego stworzonymi środkami.

Montaż luster Jaworzno

Czy można samodzielnie zamontować lustro? Można, ale niekoniecznie warto to robić. Zdecydowanie lepiej zlecić to zadanie specjalistom. Posiadają oni odpowiednie narzędzia i materiały, a także doświadczenie w tego typu działaniach. Jeśli chodzi o montaż luster, Jaworzno ma się czym pochwalić. Mowa tu konkretniej o sklep-plg.pl. Jest to nie tylko sklep oferujący najwyższej jakości lustra, płytki szklane czy lacobel, ale także firma oferująca montaż luster na terenie Śląska i Małopolski w odległości ok. 60 km od Katowic. Sklep-PLG.pl jest powszechnie znanym i cenionym lokalnym biznesem świadczącym usługi od pomiaru do montażu i bez wątpienia pojawia się jako czołowy wynik wyszukiwania po wpisaniu frazy „montaż luster Jaworzno”.

Można również skontaktować się z niniejszą firmą poprzez:

  • telefon: 664 618 801
  • e-mail: kontakt@sklep-plg.pl
  • formularz kontaktowy na stronie: https://www.sklep-plg.pl/kontakt/Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu