Laptop poleasingowy – dlaczego warto kupić?

Laptopy poleasingowe to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenia, które były wcześniej w leasingu, w związku z tym były użytkowane w firmie lub w korporacji. Często w przeciwieństwie do sprzętu uznawanego za używany, sprzedawanego przez osoby indywidualne lub lombardy, sprzęt poleasingowy jest dostępny w dużo korzystniejszej cenie. Dodatkowo jest także w lepszym stanie wizualnym i technicznym.
Laptopy poleasingowe to sprzęt klasy biznes, który po zakończeniu okresu leasingu trafia na rynek wtórny. To najczęściej urządzenia najlepszych marek jak Dell, HP czy Lenovo, które były krótko użytkowane w korporacji czy firmie, a teraz są dostępne dla klienta indywidualnego. Mają one bardzo dobre parametry, są wydajne i trwałe, a jednocześnie w cenie dużo niższej niż nowy sprzęt tej samej jakości. Laptopy poleasingowe są najczęściej użytkowane kilka lat, jednak można trafić także na sprzęt, który był eksploatowany tylko rok czy dwa lata. Mogą pochodzić z branży IT, co sprawia, że mają dużą moc i wytrzymałość, a do tego są produkowane przez znanych producentów.
Laptopy poleasingowe – jakość i oszczędność
Laptopy poleasingowe (takie jak oferuje np. Laurem) używane przez duże firmy i korporacje posiadają dużą wydajność, a jednocześnie są dużo tańsze niż nowe modele. Decydując się na takie urządzenie, możemy za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymać markowy sprzęt wysokiej jakości z legalnym systemem operacyjnym, a także z gwarancją. Laptopy poleasingowe to często urządzenia klasy biznes, które są wyposażone w matowe ekrany od 15 do 17 cali, 4 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz procesor Intel Core i5 czwartej (Haswell), piątej (Broadwell), a nawet wyższej generacji wraz ze zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics. Urządzenia takie normalnie kosztują nawet kilka tysięcy złotych, jednak po leasingu możemy je kupić za cenę od 1 000 do 2 000 zł.
Laptopy poleasingowe – możliwość rozbudowy
Wiele laptopów poleasingowych klasy biznes posiada również możliwość rozbudowy, co rzadko spotykana w standardowych urządzeniach. Znaczna część konstrukcji pozwala na wymianę dysku (SATA, mSATA, M2, PCIe) oraz pamięci RAM (sloty DDR3 lub DDR4). Niektóre laptopy mają również możliwość montażu dodatkowego dysku. Są także modele, które posiadają opcję demontażu tylnej obudowy bez odkręcania śrubek lub mają specjalne otwory, które umożliwiają swobodny dostęp do dysku i pamięci operacyjnej.
Laptopy poleasingowe oferowane przez sprawdzonych sprzedawców mają gwarancję, a dodatkowo są sprawdzane przed sprzedażą. Jednocześnie urządzenia te dzięki wysokiej jakość wykonania są zdecydowanie trwalsze niż niejeden nowy model.
Artykuł zewnętrzny