RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Soczewki jednodniowe – charakterystyka i zalety korzystania

  • Napisany przez:

Soczewki kontaktowe to nowocześniejsza, wygodniejsza alternatywa dla klasycznych okularów. Sięgając po nie możemy nie zmieniać swojego wyglądu, prowadzić aktywny tryb życia, a często wręcz zapomnieć, że w ogóle posiadamy wadę wzroku. Dostępność różnych rodzajów soczewek daje nam natomiast swobodę w doborze takich, które najlepiej pasują do naszych potrzeb. Jedną z najczęściej rozważanych opcji są jednodniowe soczewki acuvue marki Johnson & Johnson.

Czym charakteryzują się soczewki jednodniowe?

Jak sama nawa wskazuje, jednodniowe soczewki acuvue są przeznaczone do noszenia przez jeden dzień. Zasada ich użytkowania jest bardzo prosta – z rana wyjmujemy z opakowania nową parę, zakładamy ją i nosimy przez cały dzień lub tak długi czas, jakiego potrzebujemy w danym momencie. Wieczorem, przed udaniem się do snu, zdejmujemy soczewki i wyrzucamy je do kosza. Soczewki jednodniowe nie nadają się bowiem do ponownego założenia. Jeśli kolejnego dnia zdecydujemy się ponownie z nich skorzystać, musimy założyć nową parę.

Soczewki jednodniowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, gdyż z korzystaniem z nich nie wiążą się praktycznie żadne problemy i obowiązki. Nie musimy poświęcać czasu ich czyszczeniu i przechowywać szkieł w odpowiedni sposób. Jedyny wydatek, jaki ponosimy to zakup samych szkieł, bez konieczności inwestowania w płyny do pielęgnacji i przechowywania soczewek ani dodatkowe akcesoria. Jest to więc bardzo wygodna opcja, na którą decyduje się coraz więcej osób. Warto jednak mieć świadomość, że ogólny koszt użytkowania soczewek jednorazowych jest wyższy niż korzystanie ze szkieł długoterminowych. Musimy mieć także zawsze pod ręką ich zapas, zwłaszcza jeśli nosimy soczewki codziennie.

Kiedy jednodniowe soczewki acuvue są dobrym wyborem?

Jednodniowe soczewki acuvue są rozwiązaniem szczególnie polecanym początkującym użytkownikom. Są zdecydowanie mniej wymagające w użytkowaniu od szkieł długoterminowych, przez co idealnie sprawdzają się do praktyki oraz sprawdzenia, czy ta metoda korekcji wzroku jest odpowiednia dla danej osoby. Początkujący użytkownicy soczewek to nie jedyna grupa osób, w których potrzeby perfekcyjnie wpisują się szkła jednorazowe – chętnie kupują je także osoby, które naprzemiennie korzystają zarówno z okularów, jak i szkieł lub po te drugie sięgają jedynie okazjonalne, np. w czasie podróży, uprawiania sportu czy pracy.

Soczewki acuvue są tak chętnie kupowane nie bez powodu. Ich producentem jest uznana marka Johnson & Johnson, która posiada 30-letnie doświadczenie w branży okulistycznej. Oferowane przez nią soczewki acuvue wykorzystują technologię 1-day acuvue moist, która gwarantuje optymalne nawilżenie oczu oraz jednocześnie zapobiega ich możliwym podrażnieniom. Technologia Lacreon wytwarza wokół soczewek nawilżającą otoczkę, która podnosi komfort korzystania ze szkieł oraz sprawia, że są one niewyczuwalne podczas noszenia przez cały dzień. Tego typu soczewki są także idealnym wyborem dla osób, które często cierpią z powodu zmęczenia oczu, dużo czasu spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach i przed ekranami urządzeń elektronicznych oraz borykają się z syndromem suchego oka.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu