RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Logitech MX MASTER i MX ANYWHERE 2S – pracuj jak chcesz, gdzie chcesz

  • Napisany przez:

Technologia oraz sprzętowe innowacje z nią związane od lat stanowią wsparcie dla pracy wielu specjalistów. Dzięki nim można wykonywać liczne zadania szybciej, efektywniej i w bardziej wydajny sposób. Jednocześnie zapewniają wyjątkowy komfort pracy, coraz częściej przecież, wykonywanej poza biurem, a nawet poza biurkiem. Do takich sprzętowych perełek można zaliczyć najnowsze myszki z serii MX od Logitecha. Dlaczego tak jest i czym charakteryzuje się ten niepozorny sprzęt?

Komfort pracy

Jeśli pracujesz na trzech komputerach jednocześnie, to nie musisz mieć myszy do każdego z nich. Możesz też zapomnieć o różnych ograniczeniach czy problemach związanych z kablami. Odpowiedzią na potrzeby zaawansowanych użytkowników są bezprzewodowe myszy komputerowe dla architektów czy programistów MX MASTER 2S i MX ANYWHERE 2S od Logitech. Jednym z wyróżników flagowych produktów firmy Logitech jest technologia Flow. Wykorzystuje ona połączenie sieciowe do zaawansowanych funkcji, w tym automatycznego wykrywania i konfigurowania komputerów w kilka sekund. To olbrzymia zaleta dla osób, które np. nie znają adresu IP.

Technologia

Technologia Flow umożliwia nie tylko sterowanie trzema urządzeniami jednocześnie. Wyjątkowo łatwe staje się przenoszenie zawartości między nimi. Funkcja ta stanowi spore ułatwienie w pracy m.in. grafików, architektów oraz programistów. Do przesyłania tekstu, obrazów i plików z komputera na komputer używany jest schowek. Nie trzeba więc korzystać z usług w chmurze czy wysyłać do siebie wiadomości e-mail z załącznikami. Wykonywanie zadań staje się bardziej wydajne.

Ikona stanu pozwala użytkownikowi sprawdzić postęp przesyłania, jak również szybko włączyć i wyłączyć Logitech Flow. Technologia nie modyfikuje kopiowanej zawartości.

Na ułatwienia w pracy mogą liczyć osoby mające prezentacje na dwóch komputerach. Przeniesienie obrazu z jednej do drugiej nie powinno być problemem, jeśli jest to plik standardowego formatu (np. JPG czy PNG). Samo przełączanie się na dany komputer następuje szybko i płynnie. Wystarczy naciśnięcie przycisku, o czym decyduje technologia Easy-Switch.

Wszędzie z precyzją

Dlaczego sprzęt myszy komputerowe dla architektów czy programistów MX MASTER 2S to idealna myszka dla architekta, projektanta czy innego wymagającego użytkownika?  Ponieważ można korzystać z nich praktycznie na każdej powierzchni. Również na szkle, którego minimalna grubość musi wynosić 4 mm. To rozwiązanie docenią osoby, które potrzebują pracować na komputerze np. w podróży. Bezbłędne śledzenie ruchów następuje dzięki nowemu czujnikowi Darkfield o wysokiej precyzji. Nominalna rozdzielczość wynosi 1000 dpi, a maksymalna 4000 dpi.

Myszy zostały odpowiednio zaprojektowane. Idealnie pasują do dłoni użytkownika i zapewniają wygodne sterowanie. Logitech umożliwia szybsze i łatwiejsze przewijanie długich stron internetowych czy dokumentów. Kółko przewijania dostosowuje się do szybkości. Przełącza się automatycznie między trybem kliknięcie po kliknięciu a błyskawicznym przewijaniem. To pozwala na zaoszczędzenie czasu. W efekcie praca nad projektami np. graficznymi, architektonicznymi czy informatycznymi staje się bardziej wydajna.

Co istotne, użytkownik ma możliwość dostosowania przycisków i ruchów myszy do swoich potrzeb. Aby cieszyć się komfortem pracy, należy pobrać oprogramowanie Logitech Options (ze strony www.logitech.com/options). Odblokowuje ono wszystkie możliwości produktów.

Imponująca żywotność

Dziesięć metrów – tyle wynosi zasięg działania bezprzewodowych  MX MASTER 2S i MX ANYWHERE 2S. Żeby zagwarantować lepszą jakość połączenia, należy bliżej przesunąć mysz. Logitech zapewnia zaawansowaną podwójną łączność między myszą i komputerem. W grę wchodzi użycie odbiornika Unifying lub technologii Bluetooth Low Energy. Typ połączenia z Unifying na Bluetooth lub odwrotnie można zmienić w dowolnym momencie. Jednak nie każdy komputer obsługuje technologię Bluetooth Low Energy. Użytkownik może to sprawdzić korzystając z oprogramowania Logitech Options.

Myszy MX MASTER 2S i MX ANYWHERE 2S są wyposażone w akumulator litowo-polimerowy (500 mAh). Jego żywotność wynosi do siedemdziesięciu dni po pełnym naładowaniu, a decydująca jest intensywność użytkowania. Zyskać można więc poczucie komfortu pracy, nie trzeba nerwowo sprawdzać aktualnego stanu akumulatora. On jest wskazywany przez diody LED myszy. Po włączeniu można zobaczyć: jedną czerwoną diodę (poziom naładowania 10%), jedną zieloną (33%), dwie zielone (66%) lub trzy zielone (100%). Chwilę później diody wyłączają się, aby oszczędzać akumulator. Oprogramowania Logitech Options umożliwia otrzymywanie powiadomienia o stanie akumulatora, łącznie z ostrzeżeniami o niskim poziomie naładowania.

Jeśli dojdzie do rozładowania, to bardzo szybko można powrócić do korzystania z myszy. Wystarczą zaledwie 3 minuty, żeby flagowe produkty Logitech uzyskały wystarczającą moc do pracy przez cały dzień. Można do tego użyć kabla do ładowania micro-USB.

Dobrze dobrana mysz jest podstawą komfortowego korzystania z komputera. Funkcje oferowane przez MX MASTER 2S i MX ANYWHERE 2S są odpowiedzią na potrzeby wielu wymagających użytkowników, w tym architektów, grafików czy programistów.

www.logitech.com

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu