RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Odgrzybianie klimatyzacji – jak należy je wykonać i dlaczego jest to tak ważne

  • Napisany przez:

Funkcjonowanie w trakcie upałów bez klimatyzacji byłoby z pewnością znacznie trudniejsze, a przede wszystkim mniej komfortowe. Ten prosty, a jakże przydatny wynalazek zapewnia także komfort pracy w miejscach takich jak m.in. hale produkcyjne i magazyny oraz sprawia, że wielogodzinna podróż samochodem, w sytuacji, gdy temperatura za oknem sięga 30 C, nie jest aż tak straszna. Klimatyzacja jak każde urządzenie wymaga odpowiedniej konserwacji, a przede wszystkim odgrzybiania. W tym artykule podpowiadamy w jaki sposób się to wykonuje oraz z jakich środków warto skorzystać.

Dlaczego odgrzybianie klimatyzacji jest tak ważne

Znajdujące się w klimatyzacji sprężarka, parownik i skraplacz to trzy niezbędne elementy, które odpowiadają za powstawanie chłodnego nawiewu. Drugi z wymienionych jest swoistym wymiennikiem ciepła, w którym czynnik chłodzący zmienia stan skupienia. W związku z tym parownik działa w intensywnie zawilgotniałym środowisku, które sprzyja powstawaniu mikroorganizmów. Jeżeli klimatyzacja nie jest regularnie odgrzybiana i dezynfekowana, wówczas namnażające się bakterie, grzyby i roztocza przenikają wraz z nawiewem do powietrza znajdującego się w aucie lub danym pomieszczeniu, co oznacza że są przenoszone do dróg oddechowych. Może to powodować różnorodne infekcje, przybierające postać nagłą i przewlekłą. Poza tym, niewłaściwa konserwacja klimatyzatora prowadzi do jego nadmiernej eksploatacji: zaczyna on coraz głośniej i mniej wydajniej pracować, a przy tym zużywać więcej energii. Jak zapobiec wyżej wspomnianym, negatywnym skutkom? Odpowiedź można znaleźć poniżej.

Najszybsze sposoby na odgrzybianie

Aby skutecznie odgrzybić klimatyzację, a co za tym idzie sprawić, by dostarczane przez urządzenie powietrze nie było zanieczyszczone, a sprzęt mógł lepiej działać, należy skorzystać z odpowiednich metod. Po pierwsze, przynajmniej raz w roku warto wymontować i dokładnie oczyścić parownik oraz pozostałe elementy klimatyzacji, gdyż jak już wspomniano, są one siedliskiem bakterii i drobnoustrojów. Następnie można skorzystać z ozonu, który wykazuje silne właściwości odkażające. Gaz ten po rozpyleniu niszczy wszystkie drobnoustroje, co prowadzi do ich całkowitego usunięcia. Można także skorzystać z profesjonalnych preparatów do dezynfekcji i odgrzybiania, które rozpyla się w  kanałach wentylacyjnych oraz na parownik.

Jeżeli szukasz odpowiednich środków do odgrzybiania klimatyzacji, zajrzyj na przykład tutaj zapoznaj się z ofertą.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu