RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Czy da się naprawić każdą biżuterię?

  • Napisany przez:
Jubiler z mistrzowskim dyplomem w zasadzie powinien podjąć się każdej naprawy, a także wykonania biżuterii.

Co może zrobić jubiler?

Jubiler to nie tylko rzemieślnik, praca ta wymaga prawdziwego talentu, a ręcznie wykonywane niepowtarzalne wyroby jubilerskie są dziełami sztuki nie gorszymi niż obrazy, rzeźby czy ceramika. Dobry jubiler nie tylko stworzy pierścionek czy wisiorek według pomysłu klienta, ale w sposób fachowy doradzi tak, aby przedmiot prezentował się jak najlepiej. Każdy jubiler zajmie się także naprawą, a nawet rekonstrukcją starej biżuterii. Niekiedy jest to wyjątkowo pracochłonne i wymagające wielkiej precyzji. Jubiler posiada doświadczenie, a także odpowiednie urządzenia pozwalające na pracę z najdroższymi materiałami – metalami szlachetnymi i cennymi kamieniami z brylantami włącznie. Jubiler posiada również uprawnienia do wyceny kamieni szlachetnych, biżuterii, złota i srebra.

Jak znaleźć dobrego jubilera ?

Praca ze złotem, srebrem i kamieniami szlachetnymi to nie jest temat dla tak zwanej złotej rączki. Nawet na pozór prosta naprawa jak wstawienie oczka, które wypadło z pierścionka czy powiększenie obrączki może zakończyć się zniszczeniem cennego przedmiotu, jeżeli zrobi to amator. Artar.com.pl to firma świadcząca kompleksowe usługi związane z obrotem, naprawami i wytwarzaniem wszystkiego, co powstała ze szlachetnych materiałów. Od 2000 roku zatrudnia doświadczonych mistrzów jubilerstwa, którzy nie tylko podejmą się praktycznie każdego zadania, ale służą klientom fachową poradą. Artar.com.pl każdą rozmowę z klientem zaczyna od rzetelnej wyceny. To bardzo ważne, czasami wartość robocizny jest wyższa od wartości przedmiotu. Czasami, jeżeli artefakt stanowi rodzinną pamiątkę warto to zrobić, można też bez ponoszenia dodatkowych kosztów zrezygnować z usługi. Jubiler z Artar.com.pl podejmie się nawet najtrudniejszego zadania czyli renowacji starej biżuterii o misternych, ażurowych wzorach. Będzie wyglądać jak nowa i cieszyć kolejne pokolenia.

Najpopularniejsze usługi jubilerskie

To korygowania rozmiarów obrączki lub pierścionka, a także wykonywanie pamiątkowych grawerów na obrączkach lub pierścionkach zaręczynowych. Jubiler może także wykonać obrączki według wzoru przedstawionego przez klienta, może też przerobić stary pierścionek na obrączki lub odwrotnie. Równie popularne jest profesjonalne czyszczenie biżuterii – jubiler używa do tego celu specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki po czym starannie poleruje zarówno metal jak i szlachetne kamienie. Osadza wypadające kamienie, naprawia zapięcia ze złota.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu