RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Prawo pracy z radcą prawnym

  • Napisany przez:

Prawo pracy to działka prawa, która dotyka niemalże każdego człowieka. Mimo to, zdecydowana większość osób w dzisiejszych czasach nie zdaje sobie sprawę z obowiązków, czy uprawnień zagwarantowanych jej przez Kodeks pracy.

W przypadku jakiegokolwiek problemu z zatrudnieniem powinno się korzystać z doradztwa profesjonalnego prawnika jakim jest radca prawny. Dlaczego ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ takie doradztwo zapewni każdemu, proste i bezpieczne rozwiązanie problemu.

W jaki sposób radca prawny może pomóc w sprawach związanych z prawem pracy? 

Radca prawny na podstawie rozmowy oraz dostarczonych mu dokumentów:

  • wyjaśni jakie są możliwości działania w danym przypadku,
  • oceni czy jest możliwość polubownego załatwienia sprawy,
  • sporządzi opinię prawną w bardziej skomplikowanych sprawach lub inne dokumenty,
  • sporządzi pismo sądowe lub przedsądowe,
  • zapewni kompleksowe wsparcie w trakcie trwania ewentualnego sporu sądowego.

Według opinii Kancelaria Radcy Prawnego Wiktor Witkowski warto również pamiętać, iż szereg uprawnień pracowniczych jest uzależniony od skorzystania z nich w ustawowo przewidzianym terminie. Jest to niezwykle ważne jeżeli pracownik zdecyduje się wejść na drogę sądową, gdyż wniesienie pozwu po upływie terminu będzie co do zasady skutkowało jego odrzuceniem przez sąd.

 

Porady prawne w sprawach prawa pracy.

Osoby które uważają, że zostały potraktowane niesprawiedliwie przez pracodawcę powinny niezwłocznie udać po poradę prawną do radcy prawnego. Takie zachowanie, z uwagi na krótkie terminy gwarantuje dochodzenie praw przed sądem.

Pracodawcy również powinni korzystać z usług radcy prawnego w celu uchronienia siebie przed niepotrzebnym postępowaniem sądowym lub kontrolą z Państwowej Inspekcji Pracy, która może zakończyć się niemałą grzywną.

 

Sprawa sądowa z zakresu prawa pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą, czy pracownikiem dochodzącym swoich praw przed sądem możesz potrzebować pomocy prawnej radcy prawnego, który wyjaśni sformalizowane procedury sądowe i pomoże złożyć skuteczne wnioski, czy podnieść odpowiednie zarzuty procesowe.

Radca prawny działa przede wszystkim w interesie Klienta. Oznacza to, że w niektórych przypadkach radca prawny zaproponuje polubowną formę rozwiązania sporu. W toku postepowania sądowego jest to najczęściej mediacja. Zdecydowaną zaletą mediacji jest rozwiązanie konfliktu zadowalające w większym lub mniejszym stopniu obie Strony.

Niezależnie od wyboru formy rozwiązania sporu radca prawny zawsze poinformuje o ewentualnych kosztach związanych z toczącym się postepowaniem.

 

Wnioski

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, czy pracodawcą i masz problem zwiany z prawem pracy, powinieneś skorzystać z profesjonalnej porady prawnej, która uchroni Cię przed niekorzystnymi konsekwencjami.  Przede wszystkim porada prawna pozwoli zapobiec ewentualnemu procesowi sądowemu lub zapewni skuteczne dochodzenie praw w toku procesu. Warto na sam koniec przytoczyć rzymską paremię „Ignorantia iuris nocet” (nieznajomość prawa szkodzi), gdyż sądy polskie są jej zdecydowanym zwolennikiem.

Więcej informacji na temat rzetelnych porad prawnych na stronie http://wiktor-witkowski.pl/

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/wypowiedzenie-umowy-najmu-na-czas-okreslony-kiedy-przyda-sie-pomoc-kancelarii-prawnej/

https://www.mistrzu.com/prawo-spadkowe-co-powinienes-wiedziec/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu