RSS

Optymalizacja podatkowa dla małych firm – jak legalnie…

Prowadzenie małej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich są obciążenia podatkowe.…

Oczyszczanie wodorowe – skuteczna metoda pielęgnacji skóry

Oczyszczanie wodorowe to nowoczesna metoda pielęgnacji skóry, która zyskuje na popularności w salonach kosmetycznych. Dzięki…

Jak używać kalkulatora akcyzy za samochód: Kompletny Przewodnik

Prawidłowe obliczenie akcyzy za samochód stanowi kluczowy element procesu zakupu pojazdu z zagranicy lub rejestracji…

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej księgowości?

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o licznych firmach, które napotkały trudności związane z nagłymi…

«
»

Animacja reklamowa na stronie internetowej – lepszy sposób na przekonanie klienta

  • Napisany przez:

Animacje reklamowe to jeden z mniej standardowych, ale bardzo skutecznych sposobów na przekonanie klienta do zakupu. Dlaczego ich wykorzystanie na stronie internetowej może być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem? Kiedy warto w nie zainwestować? I jeden powód, dla którego animacje 2D jeszcze nie zdominowały rynku marketingowego.

Proste animacje 2D: łatwe, przyjemne i zrozumiałe

Podstawowa zaleta animacji 2D na stronie internetowej jest taka, że są one dla wielu odbiorców zwyczajnie łatwiejsze w odbiorze niż nawet najlepszy tekst. Zwykle też obejrzenie takiego materiału zajmuje mniej czasu – to dziś bardzo ważny aspekt komunikacji z potencjalnymi klientami. Animacje mają też tę zaletę, że lepiej niż tekst są przyjmowane na stronach responsywnych. Mówiąc wprost: kiedy coraz więcej osób przegląda strony na smartfonach, a nie na większych monitorach, tekst traci swoją atrakcyjność. Animacje reklamowe wyglądają równie dobrze na każdym ekranie, i to ich olbrzymi atut.

Content marketing w wydaniu filmowym

Mówi się, że content is king. I to prawda, ale trzeba dodać, że treść strony internetowej to nie tylko słowo pisane czy proste grafiki. W całej tej idei chodzi o przekazywanie klientowi użytecznych informacji – to pomaga w budowaniu zaufania i kreuje wizerunek ekspercki. I zwykle milcząco przyjmuje się, że najlepszą formą takiego przekazu jest tekst. To nieprawda! Istnieje nawet odrębna kategoria animacji, które w tym przypadku zasługują na palmę pierwszeństwa. To explainer video, czyli animacja zawierająca konkretny przekaz informacyjny. Przesunięcie ciężaru z marketing na informację jest w tym przypadku szczególnie korzystne i pozwala na dotarcie do tych odbiorców, którzy raczej alergicznie reagują na treści marketingowe.

Chcesz rozpoznawalności? Animuj!

Jednym z istotnych powodów, by skorzystać z animacji reklamowych, jest możliwość łatwego zwiększenia rozpoznawalności marki. W tekście musisz o niej wspominać wprost. Tymczasem animowane filmy reklamowe dają większe możliwości. Możesz wykorzystać kolory firmowe jako motyw przewodni animacji, możesz umieścić pewne informacje w tle, możesz nawet nanieść subtelne logo na każdej klatce. To wszystko bardziej wysublimowane, ale skuteczne metody wiązania wartości merytorycznej z konkretną marką. Na dłuższą metę to bardzo opłacalny sposób promocji.

Animacje wciąż pachną nowością

To nie tak, że animacje 2D czy explainer video są wynalazkami ostatnich paru miesięcy. Absolutnie nie – korzysta się z nich od lat. Mimo tego jednak animacje reklamowe są wciąż w pewnym sensie nowością. Nie są wykorzystywane przesadnie często, ponieważ ich stworzenie wymaga nie tylko dostępu do dość kosztownego oprogramowania, ale przede wszystkim naprawdę zdolnej ręki. Nie robi się ich więc we własnym zakresie, więc wiele firm w ogóle rezygnuje z ich wykorzystania, skoro trzeba by przygotowanie zlecić na zewnątrz. I to dość dziwne: niby wszyscy wiedzą, że animacja 2D ma ogromny potencjał promocyjny, ale wciąż mało kto zainteresuje się choćby tym, ile taki materiał może kosztować. No właśnie…

Animacje 2D: ile to kosztuje?

Cennik przygotowania animacji 2D czy explainer video jest oczywiście zróżnicowany. Trzeba uwzględnić wiele czynników: od doświadczenia i renomy twórców, po cechy czysto techniczne (długość, format, złożoność sceny i skryptu). Bardzo często podaje się orientacyjnie ceny rzędu 500-1000 złotych za scenę. W praktyce bez znajomości wytycznych nie można nawet w przybliżeniu określić kosztu przygotowania animacji. Dla wielu osób jednak nawet takie ogólne ceny wydadzą się zbyt wysokie. Zastanów się jednak nad czymś innym: możesz zapłacić 1000 czy 2000 złotych za materiał, który będzie skutecznie działał przez co najmniej kilka lat, albo wydać te pieniądze na reklamę w wyszukiwarce, ale wtedy budżet wystarczy na miesiąc, może dwa. Co opłaca się bardziej? Wiele osób błędnie odpowiada na to pytanie…

Sposób budowy strony internetowej lub sklepu internetowego to zawsze duże wzywanie. Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twoja strona nie ciągnie Twojej firmy na dno lub nie uzyskuje 100% możliwości to możesz skorzystać z audytu strony lub sklepu internetowego. Sprawdzenie strony przez niezależną firmę pozwoli poznać elementy które warto poprawić aby więcej zyskać z ruchu użytkowników.

Inspiracje:

Luo, L., Wang, Y. and Han, L. (2013), „Marketing via social media: a case study”, Library Hi Tech, Vol. 31 No. 3, pp. 455-466.

Meyers Martin, C. (2012), „One‐minute video: marketing your library to faculty”, Reference Services Review, Vol. 40 No. 4, pp. 589-600.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/dlaczego-warto-zainwestowac-w-dobra-strone-internetowa/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu