RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Ranking telewizorów Sony 65 cali

  • Napisany przez:
Telewizory Sony znane są przede wszystkim z wyjątkowej jakości obrazu i dźwięku. 65-calowe modele idealnie sprawdzą się osobom, które marzą o dużym ekranie, a jednocześnie zależy im na najnowocześniejszych rozwiązaniach gwarantujących najwyższy komfort oglądania filmów i seriali. Jakie telewizory Sony 65 cali są szczególnie godne uwagi? Oto ranking telewizorów tego producenta.

Najlepszy telewizor Sony 65 cali? Telewizor Sony BRAVIA 65 cali XR-65A95K QD OLED

Zestawienie otwiera telewizor Sony BRAVIA 65 cali XR-65A95K. Przez wielu ekspertów został on okrzyknięty mianem telewizora z najlepszą jakością obrazu w 2022 r.I nic dziwnego – nowy ekran QD OLED zapewnia najwyższy możliwy kontrast obrazu; ten model telewizora Sony jest nawet wyposażony w płytę rozpraszającą ciepło i czujnik temperatury, co pozwala z kolei procesorowi sterować światłem z uwzględnieniem temperatury ekranu. W efekcie, w porównaniu ze standardowym telewizorem OLED, jaskrawość kolorów wzrasta nawet dwukrotnie. Dodatkowo panel QD OLED tylko w minimalnym stopniu odbija światło zewnętrzne, dzięki czemu jakość obrazu – jego jasność, kontrast barw – jest doskonała niezależnie od oświetlenia. Z kolei samoświecący panel nowej generacji zapewnia realistyczne kolory bez względu na to, pod jakim kątem użytkownik patrzy na ekran.

Nie można też zapomnieć o automatycznym trybie małego opóźnienia i zmiennej częstotliwości odtwarzania – dzięki tym funkcjom rozgrywki wideo są niezwykle płynne, a gracz nie musi obawiać się efektu rozrywania ekranu. Z kolei dzięki technologii Acoustic Surface Audio+ użytkownicy mogą słuchać bardziej realistycznych ścieżek dźwiękowych, a dialogi słychać tak wyraźnie, jak nigdy wcześniej. Cena tego modelu jest wysoka, ale najwyższa jakość obrazu i dźwięku oraz liczne, dodatkowe funkcje doskonale ją wynagradzają. Świetnie sprawdzi się zapalonym kinomaniakom i fanom długich godzin grania w gry wideo.

Sony 65 cali: drugie miejsce dla Sony BRAVIA XR-65A90J OLED

Drugie miejsce należy się telewizorowi Sony BRAVIA XR-65A90J OLED. To zdecydowanie jeden z lepszych telewizorów OLED od tego producenta. To, co wyróżnia ten model, to głębia obrazu; panel OLED zapewnia z jednej strony czystą czerń, z drugiej – wyrazistą jasność. Dzięki funkcji Kontrast XR OLED Pro detale są maksymalnie widoczne i nie ulegają prześwietleniu. Dodatkowo procesor Cognitive Processor XR i technologia XR Triluminos Pro umożliwiają wyświetlanie nawet najbardziej nietypowych odcieni kolorów, dzięki czemu wyglądają jak w świecie rzeczywistym. Z kolei technologia OLED XR Motion Clarity pozwala uniknąć zamazywania się i utraty jasności podczas szybkich scen. Dodając do tego technologię Acoustic Surface Audio+ otrzymujemy model o świetnym stosunku ceny do jakości.

Telewizor 65 cali: ranking Sony zamyka model XR-65X90K

To jeden z bardziej wszechstronnych modeli 65-calowych telewizorów Sony 4K. Świetnie sprawdzi się zarówno do codziennego oglądania telewizji oraz filmów i seriali na platformach streamingowych, jak i do gier wideo. Dużą zaletą tego modelu jest wysoka jakość obrazu 4K. Dzięki panelowi LCD z podświetleniem FALD z nową strukturą diod, procesorowi Cognitive Processor XR i bezpośrednio sterowanemu strefowo podświetleniu użytkownicy tego modelu mogą cieszyć się nie tylko wysoką rozdzielczością obrazu, ale też jego głębią, odpowiednim kontrastem, żywymi kolorami i szczegółowością. Na uwagę z pewnością zasługuje też m.in. technologia Ambient Optimization, dostosowująca ustawienia dźwięków i obrazów do zmieniających się warunków otoczenia czy specjalny tryb Gra dla wielbicieli gier wideo.

Wszystkie telewizory Sony wymienione w rankingu – a także inne, 65-calowe modele – można znaleźć na stronie https://scentre.pl/lista/sony/telewizory.html.

Artykuł sponsorowany

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu