RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

Proces odzyskiwania energii z baterii – sposób na oszczędność energetyczną i recykling

  • Napisany przez:

Ponowne pozyskiwanie energii z tych samych surowców i produktów to sposób nie tylko na oszczędność energetyczną, ale również forma ochrony środowiska naturalnego, które jest przez nas skutecznie eksploatowane. Battery Energy Back zajmuje się odzyskiwaniem energii z baterii litowo-jonowych. To działanie pozwalające na oszczędność energetyczną i ekologiczną również wielkich przedsiębiorstw. Odpowiedzialność na naturalne ekosystemy spoczywa w końcu na nas wszystkich. Sprawdź, jak specjaliści radzą sobie ze zużytymi bateriami.

W hołdzie naturze – odzyskiwanie energii z baterii

Współczesny postęp techniki przyzwyczaił nas do wszechobecnych dóbr, bez których nie wyobrażamy sobie już codziennego życia – codziennej pracy, zabawy i rozrywki. Rozwój techniki chociaż daje mnóstwo nowych możliwości, to jednocześnie przyczynia się również do dużej eksploatacji natury i wytworzonych przez nią dóbr. Baterie litowo-jonowe, które powstają z takich surowców, jak mangan, nikiel czy kobalt, to niezwykle wydajne magazyny energii, jednak do ich wytworzenia niezbędna jest ingerencja w naturalne środowisko. Co więcej, pozyskiwanie tych surowców nie należy do najłatwiejszych zadań. Ich ograniczone pokłady niedługo mogą się skończyć, a to nie wróży nic dobrego dla rozwoju technologicznego i pozyskiwania energii elektrycznej. Odzyskiwanie energii z baterii litowo-jonowych o dużej pojemności nie spełniających kryteriów produkcyjnych – tym właśnie zajmuje się firma Battery Energy Back. To rozwiązanie, które jednocześnie pozwala na oszczędność energetyczną przedsiębiorstw, a z drugiej strony umożliwia skuteczny ratunek środowiska naturalnego.

Przedsiębiorstwa społecznie odpowiedzialne – ponowne pozyskiwanie energii sposobem na utylizację śmieci

Właściwa gospodarka odpadami jest szczególnie istotna w dobie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Produkcja elektro-śmieci na ogromną skalę stanowić może niebezpieczny problem. Właściwa utylizacja jest tutaj szczególnie istotna. Zużytych baterii i akumulatorów nie należy wyrzucać do śmieci dlatego ich recykling jest nieunikniony. Nowe technologie wprowadzane do urządzeń elektrycznych – obecnie również do pojazdów elektrycznych – pozwalają na wykorzystanie w różny sposób energii krążącej w danej maszynie czy urządzeniu. Dla przykładu, jeden ze światowych producentów samochodów wprowadził innowacyjną technologię, dzięki której bateria ładowana jest w trakcie hamowania pojazdu. To pokazuje, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą dążyć do odzyskiwania energii i wprowadzania jej na nowo w ruch. W ten sposób nie tylko pozyskuję one nowe pokłady energetyczne przy wykorzystaniu niskich kosztów, ale również stają się podmiotami odpowiedzialnymi społecznie, dbającymi nie tylko o swój interes, ale również o środowisko naturalne.

Battery Energy Back umożliwia firmom możliwości związane z recyklingiem baterii, ale również pozwala zwiększyć efektywność energetyczną danego przedsiębiorstwa, a tym samym zaoszczędzić koszty.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/industry-5-0-co-mowi-sie-o-tym-na-akademiach-i-konferencjach/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu