Najlepszy fundusz leasingowy
Najlepszy fundusz leasingowy
Leasing to dla firm często najlepsza alternatywa na pozyskanie środków trwałych: samochodów, maszyn czy specjalistycznych urządzeń. Kryteria otrzymania leasingu są często o wiele prostsze niż w przypadku oferty bankowej, dlatego ten rodzaj finansowania środków trwałych szczególnie interesuje przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność. Sprawdź zatem, gdzie szukać najlepszych warunków na leasingowanie firmowych pojazdów.
Kto może skorzystać z oferty funduszu leasingowego?
Teoretycznie umowę leasingową może podpisać każdy przedsiębiorca, który minimum 3 miesiące prowadzi działalność gospodarczą. W praktyce wszystko zależy od firmy leasingowej i jej polityki wewnętrznej. Ponadto w wielu przypadkach firmy leasingowe wymagają tak zwanej czystej karty w BIK i odpowiednich zabezpieczeń finansowych.
Jeśli jednak firma jest na biznesowym starcie, to nie zawsze może takie kryteria spełnić. Dlatego warto znaleźć fundusz leasingowy, który zapewni dobre warunki także firmom dopiero zaczynającym działalność. Warto wspomnieć, że na rynku prosperują też fundusze leasingowe, które nie dyskwalifikują klientów ze złą historią w BIK czy KRD. To zdecydowanie ułatwia sfinansowanie użytkowania pojazdu, nawet w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności.
Czas finansowania i formalności, czyli korzyści z leasingu
Szukając najlepszego leasingu, warto też zweryfikować warunki, na jakich można pozyskać np. firmowy samochód. I pod tym względem oferty mogą diametralnie różnić się od siebie.
Na jaki czas można podpisać umowę leasingową? W wielu towarzystwach leasingowych umowę można podpisać nawet na 60 miesięcy, czyli 5 lat. To jednak najczęściej dotyczy tak zwanego leasingu operacyjnego, czyli takiego, w którym pojazd od początku i do końca trwania umowy jest własnością leasingodawcy. Wraz z rozwiązaniem umowy, leasingobiorca może pojazd odkupić za ustaloną kwotę w umowie.
Na rynku prosperuje jednak także leasing zwrotny. Ten najczęściej oferowany jest maksymalnie na cztery lata (48 miesięcy), a przedmiotem umowy jest pojazd, który leasingobiorca odsprzedaje towarzystwu leasingowemu, a następnie podpisuje umowę na jego użytkowanie w ramach leasingu. Umowę leasingową można jednak podpisać także na krótszy okres, z tym że fundusz leasingowy określa najczęściej minimalny czas trwania umowy.
Czy leasing obejmuje tylko pojazdy nowe?
Dobry leasing to taki, który zwyczajne opłaca się firmie. Dotyczy to zarówno przekazania sprawnego i funkcjonalnego pojazdu, warunków jego użytkowania, jak i rozsądnej raty, która mieści się w comiesięcznym budżecie firmy. Czy jednak początkująca firma znajdzie środki na eksploatowanie nowych pojazdów? Niekoniecznie, dlatego przedmiotem umowy mogą być też auta po leasingu, jak i pojazdy używane.
W leasingu operacyjnym istnieje możliwość sfinansowania nawet 10-letnich pojazdów zarówno osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych. W przypadku leasingu zwrotnego przedmiotem umowy mogą być nawet 6-letnie samochody. Opcja leasingu również aut z rynku wtórnego, zdecydowanie ułatwia znalezienie dobrej oferty, szczególnie, że auta po leasingu są serwisowane, a ich stan techniczny dokładnie sprawdzony przed popisaniem umowy.
Który wybrać fundusz leasingowy?
Wybór funduszu leasingowego nie jest łatwy. Dla nowej firmy lub z nienajlepszą historią w BIK dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie funduszu leasingowego oferującego tzw. leasing bez BIK i KRD, na bardzo czytelnych warunkach.
Tego typu ofertę posiada m.in. Internetowy Fundusz Leasingowy. Z jego aktualną ofertą można zapoznać się:
- dzwoniÄ…c pod numer: +48 575 202Â 626
- piszÄ…c e-mail na adres: biuro@iflsa.pl
- wypełniając formularz kontaktowy na stronie: https://iflsa.pl/
Artykuł partnera