RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Zapowiedź telefoniczna w mojej firmie. Czy to się przekłada na sprzedaż?

  • Napisany przez:

Nagrania lektorskie wykorzystywane są na wiele różnych sposobów. Możemy je znaleźć w reklamach, audiobookach, czy filmach, ale również zapowiedzi telefoniczne czy infolinie często wykorzystują tego typu nagrania. Korzystając z oferty lektorów, możemy stworzyć doskonałe podłożenie głosu do wybranych dialogów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązania.

Profesjonalne nagrania lektorskie zapowiedzi telefonicznych

Niemal każdego dnia słyszymy lektorów ich w reklamach telewizyjnych czy radiowych, w różnych programach, ale również w filmach czy bajkach. Z pomocy lektorów często korzystają również producenci audiobooków, które od pewnego czasu stają się niezwykle popularne. Dotyczy to nie tylko podkładania głosów w nagraniach polskojęzycznych, ale również w przypadku tłumaczeń na inne języki.

Z tego powodu coraz więcej klientów biznesowych, firm marketingowych i przedsiębiorców wybiera profesjonalne nagrania zapowiedzi telefonicznych, które spełnią ich oczekiwania. Doskonała prezentacja firmy i dbanie o jej wizerunek, także na jej infolinii, wydaje się być niezastąpiona w dzisiejszych czasach i jest kolejną cegłówką w drodze jej świadomego rozwoju.

Jaki powinien brzmieć lektor w zapowiedzi telefonicznej?

Idealny lektor w biznesie powinien wyróżniać się nie tylko nienaganną dykcją, czy przyjemnym głosem, ale również umiejętnością przekazywania myśli w zrozumiały i jednoznaczny sposób. Lektor w zapowiedzi telefonicznej, powinien posiadać umiejętność mówienia z odpowiednim akcentem tak, aby jego zapowiedzi były w pełni zrozumiałe dla dzwoniących do firmy klientów. Ponadto, lektor biznesowy powinien posiadać właściwy tembr głosu, dopasowany do konkretnej branży.

Inne brzmienie powinien mieć głos, który czyta bajkę dla dzieci, a inny będzie wykorzystany w reklamie czy jako powitanie telefoniczne w firmie finansowej, produkcyjnej czy choćby kancelarii prawnej. Zatem, odpowiednie umiejętności, a także przyjemny głos są tutaj niezastąpione.

Profesjonalne zapowiedzi telefoniczne

Profesjonalne powitanie dzwoniącego klienta pomaga w zbudowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Zapowiedź telefoniczna powinna być wykonane w sposób profesjonalny i całkowicie zrozumiały dla rozmówców. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z nagrania profesjonalnego lektora, dzięki której można stworzyć przyjemny odbiór firmy przez klientów, zwłaszcza dzwoniących po raz pierwszy.

Nie zapominajmy bowiem, że pierwsze wrażenie zawsze jest ważne, także podczas wykonywania telefonów. Jeśli więc zapewnimy osobom dzwoniącym starannie przygotowane powitanie, zaprezentowanie najważniejszych informacji i właściwe przekierowanie, z pewnością nastawimy klienta pozytywnie względem swojej działalności. Pamiętajmy przy tym, że głos witający osoby dzwoniące powinien posiadać odpowiednie emocje, zamiast być oschły i nieprzyjemny w odbiorze.

Nagranie zapowiedzi telefonicznej, która działa

Aby nagranie powitania telefonicznego było skuteczne, musi spełniać kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim, głos lektora powinien być dopasowany do charakteru działalności, jaką ma prezentować. Ponadto, treści komunikatu zapowiedzi telefonicznej powinny być właściwie przygotowane, trafne i stosunkowo krótkie. Pamiętajmy o tym, że osoby dzwoniące do naszej firmy nie chcą spędzać niepotrzebnie dużo czasu na słuchaniu niekończącego się przemówienia lektora, ale chcą możliwie jak najszybciej połączyć się z właściwym pracownikiem firmy i załatwić swoje sprawy.

Z tego powodu warto zastanowić się, co dokładnie chcemy przekazać swoim klientom. Pamiętajmy przy tym, że część osób dzwoniących kierowanych jest do kolejki osób oczekujących. Jeśli osoby w kolejce słyszą muzykę lub dodatkowe wiadomości, są skłonni poczekać w kolejce nieco dłużej. Mimo to, oczekiwanie w kolejce na połączenie należy skrócić do minimum, aby nie odstraszać klientów.

Zadowolony dzwoniący klient, mający poczucie rzetelnego obsłużenia, to większy zysk dla Twojej firmy!

Czy warto inwestować w zapowiedzi centrali telefonicznej?

Zdecydowanie warto. Jeśli osoba dzwoniąca już po pierwszym sygnale usłyszy odpowiednio przygotowane powitanie, najczęściej decyduje się poczekać na połączenie z konsultantem czy pracownikiem firmy dłużej, niż w przypadku braku takiego powitania. Ponadto, powitania pomagają w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, a w dalszym etapie – większą sprzedaż! Z tego powodu wciąż przybywa firm, które decydują się na takie rozwiązania i inwestują w profesjonalne zapowiedzi dla osób dzwoniących.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu