RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Męskie zegarki na rękę w niskiej cenie – jak wybierać, by się nie rozczarować?

Zegarki na rękę zyskują z roku na rok na popularności. Z zegarków korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni, niezależnie od wieku i trybu życia. Zegarki są poręczne, pomocne w codziennym funkcjonowaniu, a ponadto dodają nam elegancji i stylu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem męskiego zegarka na rękę i poszukujesz tanich, ale przydatnych modeli – ten poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy w nim – czym powinien odznaczać się dobrej jakości tani zegarek na rękę oraz o czym warto pamiętać w czasie przeglądania dostępnych modeli.<

Zegarki na rękę – co warto wiedzieć przed zakupem

Zegarki na rękę występują w rozmaitych wersjach, różniących się sposobem wykonania, zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi oraz materiałami użytymi w produkcji. Dostępne zegarki tworzą również bardzo szeroką gamę cenową – od zaledwie kilkunastu złotych do modeli wartych kilka tysięcy lub nawet więcej.

Wbrew pozorom, dobrej jakości i trwały zegarek nie musi jednak kosztować dużo. Z łatwością możemy zaopatrzyć się w tanie, dobrej jakości zegarki, w miejscach takich jak sklep z biżuterią, sklepy internetowe czy sklepy ze sprzętem elektronicznym.

Jak wybrać optymalny zegarek na rękę? Poradnik dla mężczyzn

Przeglądając dostępne zegarki, warto przede wszystkim zastanowić się – przy jakich okazjach będziemy go nosić. Czy będzie to zegarek uzupełniający nasze eleganckie kreacje – na przykład w czasie uroczystości, świąt, oficjalnych spotkań biznesowych – czy raczej będzie nam towarzyszył na co dzień?

Ponadto – jakich funkcji potrzebujemy od zegarka, oprócz samej możliwości wskazywania czasu? Niektóre zegarki wyposażone są w dodatkowe mierniki – na przykład informujące o dacie, dniu tygodnia, ciśnieniu atmosferycznym. Inne z kolei posiadają odbiornik GPS, budzik, krokomierz oraz dodatkowe, przydatne funkcje.

Przed wyborem warto więc określić – czego dokładnie będziemy potrzebować od naszego zegarka. Osobom poszukującym zegarków eleganckich polecamy wybór rozwiązań tradycyjnych, analogowych. Osobom, które pragną, by ich zegarek był wielofunkcyjny – polecamy wybór urządzeń elektronicznych.

Mechanizmy w zegarkach na rękę

Poszczególne modele zegarków dla mężczyzn różnią się także mechanizmem napędzającym ich działanie. Klasyczny mechanizm był nakręcany ręcznie – obecnie jest natomiast rzadko spotykany.

Mechanizm kwarcowy cieszy się większą popularnością. W zegarkach, w których go zastosowano, nie trzeba zmieniać baterii na nowe. Są także dokładniejsze w odmierzaniu czasu oraz nie trzeba ich co jakiś czas przestawiać.

Zapięcie – bransoleta czy skórzany pasek?

Zapięcie stanowi nieodłączny element każdego zegarka. Jeśli poszukujesz modeli tańszych – oczywiście polecamy wybór zegarka z bransoletą. Wbrew pozorom – bransoleta może być nie mniej trwała niż skórzany pasek. Przeglądając dostępne, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Wśród stosowanych znajdują się elastyczne tworzywa sztuczne, przypominające kauczuk lub gumę. Gwarantują nie tylko wysoki komfort noszenia zegarki, ale również odporność na obrażenia mechaniczne, zadrapania i rozciągnięcie.

Paski skórzane mogą co prawda zawyżyć cenę zegarka, znajdziemy jednak również modele tańsze. Warto wybierać skórę mniej prestiżową niż na przykład wąż lub aligator – pochodzącą od tak powszechnych gatunków jak bawoły.

Artykuł partnera

foto materiały prasowe

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu