RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

3 sposoby na promowanie lokalnego biznesu

  • Napisany przez:
W czasach, kiedy wszystko przenosi się do Internetu, promocja lokalnego biznesu zdaje się być trudnym przedsięwzięciem, prawda? Nic bardziej mylnego! Duże możliwości daje pozycjonowanie lokalne, ulotki i rekomendacje. Jeśli jednak rzeczywiście mają one przyprowadzić klientów do firmy, muszą zostać zastosowane w odpowiedni sposób. Jak to zrobić?

W czasach, kiedy wszystko przenosi się do Internetu, promocja lokalnego biznesu zdaje się być trudnym przedsięwzięciem, prawda? Nic bardziej mylnego! Duże możliwości daje pozycjonowanie lokalne, ulotki i rekomendacje. Jeśli jednak rzeczywiście mają one przyprowadzić klientów do firmy, muszą zostać zastosowane w odpowiedni sposób. Jak to zrobić?

Na czym polega pozycjonowanie lokalne stron?

Pozycjonowanie lokalne stron polega na podniesieniu pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania. Brzmi enigmatycznie? Oto jak wygląda cały proces. Kiedy mamy już, gotową stronę internetową, wówczas należy zrobić analizę słów kluczowych. W jej trakcie wybiera się takie frazy, które klienci danego biznesu wpisują w Google. Następnie na ich podstawie tworzy się artykuły blogowe, treści sponsorowane i szereg innych działań, które sprawiają, że witryna pojawia się wysoko w wynikach wyszukiwania. Należy pamiętać, że większość użytkowników kilka tylko w pierwsze 3 linki w Google. Warto więc zainwestować w pozycjonowanie lokalne stron, aby znaleźć się tam przed konkurencją. Cały proces może być skomplikowany dla laika, jednak na rynku istnieje wiele firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie.

Ulotki – czy nadal działają?

Oczywiście, że tak, choć na zupełnie innych zasadach niż chociażby dwie dekady temu. Obecnie wrzucając kolorowe foldery do skrzynek, można narazić się na krytykę. Wręczanie ich na ulicy również nie jest najbardziej efektywne. W jaki więc sposób warto je wykorzystać? Można:

  • dodawać ulotki do zakupów – klient będzie szczególnie zadowolony, jeśli pojawi się na nich dobry rabat na kolejne zakupy;
  • rozdawać ulotki na dedykowanych eventach – przykładowo spersonalizowana oferta makijażystki ślubnej może przynieść duże korzyści, jeśli będzie wręczana narzeczonym na targach ślubnych;
  • zostawiać ulotki w miejscach, do których uczęszcza grupa docelowa – wówczas można mieć pewność, że informacja o biznesie lokalnym trafi do rąk osób potencjalnie zainteresowanych danym biznesem lokalnym.

Jak wykorzystać potęgę rekomendacji w lokalnym biznesie?

Pozycjonowanie lokalne stron i ulotki to potężne metody promocji biznesu. Nie mniej istotna jest rola dobrych rekomendacji. Jak sprawdzić, aby pojawiały się one znacznie częściej, a klienci polecali daną firmę nawet nieznajomym? Wystarczy udzielić im rabatu na usługi lub produkty w zamian za przyprowadzenie nowej osoby. Metoda ta zadziała znacznie lepiej, jeśli obniżka ceny obejmie zarówno starego klienta, jak i nowego. Atrakcyjny rabat sprawia, że niektórzy podejmują spory wysiłek, aby znaleźć kolejnych chętnych, np. na forach internetowych. Taka forma promocji może więc okazać się znacznie tańsza i bardziej efektywna niż inwestycja w płatne reklamy, duże banery czy dekoracje na witrynach sklepowych.

Lokalny biznes wciąż można z powodzeniem promować zarówno online, jak i offline. To, czy reklama przyniesie oczekiwane rezultaty, zależy od odpowiedniej strategii i konsekwentnie prowadzonych działań.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/sale-konferencyjne-poznan-postaw-na-najwyzszy-standard-podczas-spotkan-biznesowych/

https://www.mistrzu.com/jakie-tematy-porusza-podcast-zaprojektuj-swoje-zycie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu