RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

5 rzeczy, których nie wiesz o pozycjonowaniu stron

  • Napisany przez:
Czy pozycjonowanie stron jest potrzebne, czy może to przeżytek? Jak przebiega? Co jest najważniejsze podczas tego procesu? O SEO mówi się wiele, ale dogłębną wiedzę na jego temat posiadają nieliczni. Sprawdź, czego nie wiesz o pozycjonowaniu – podajemy 5 najważniejszych informacji.

1.    Pozycjonowanie to podstawa marketingu internetowego

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale dobrze wypozycjonowana strona internetowa biznesu to tak naprawdę podstawa dla wszystkich działań marketingowych. Pozycjonowanie polega głównie na optymalizacji stron zgodnie z wymogami wyszukiwarek, ale te coraz częściej pokrywają się z oczekiwaniami użytkowników. Dlatego zoptymalizowana strona jest przyjazna również dla nich – czytelna, wygodna w użytkowaniu i pełna użytecznych informacji. Dzięki temu stanowi najważniejszą wizytówkę firmy i podstawę wszelkich działań marketingowych.

2.    Pozycjonowanie to proces

W przeciwieństwie do wielu innych metod promocji w internecie (np. reklam w Google Ads), pozycjonowanie nie daje natychmiastowych rezultatów. Jest wręcz odwrotnie – często trzeba na nie czekać wiele miesięcy. Wymaga to szeroko zakrojonych i systematycznych działań prowadzonych zarówno w obrębie witryny (on-site), jak i poza nią (off-site). Utracenie raz uzyskanej pozycji również nie jest łatwe, ale nie oznacza to, że po jej osiągnięciu można spocząć na laurach i zaniechać wszelkich wysiłków. Tak naprawdę o SEO trzeba dbać nieprzerwanie!

3.    Nie każdy może się znaleźć w top 3

Niektóre agencje SEO lubią obiecywać swoim klientom gruszki na wierzbie, jednak prawda jest taka, że w najbardziej konkurencyjnych branżach przebicie się do top 3 może być niemożliwe. Żaden specjalista nie jest w stanie zagwarantować tego klientowi, ponieważ kryteria oceny witryn są zróżnicowane. Ponadto firmy działające na rynku dłużej mają przewagę wynikającą ze stażu. Dlatego warto współpracować ze specjalistami, którzy przedstawią Ci realistyczne możliwości działania. Tego typu ofertę znajdziesz np. na stronie https://fabrykamarketingu.pl/.

4.    Niektóre praktyki SEO mogą mieć odwrotny skutek!

Obecnie wyróżniane są dwie techniki pozycjonowania – white hat SEO to działania zgodne z wytycznymi Google, skuteczne i uczciwe. Polegają na optymalizacji strony, budowaniu jej reputacji i umacnianiu pozycji dzięki interesującym treściom i innym dozwolonym praktykom. Black hat SEO to natomiast działania utożsamiane najczęściej ze spamem i próbami „oszukania” algorytmu. Są to praktyki obecnie niedozwolone, choć niektóre z nich stosowano powszechnie jeszcze kilka lat temu. Ich stosowanie może skutkować nałożeniem na witrynę kar, w tym obniżeniem jej pozycji lub usunięciem z indeksu wyszukiwarki. Dlatego warto się upewnić, że działasz zgodnie z zasadami!

5.    Pozycjonowanie jest ważne dla wszystkich biznesów – nie tylko tych internetowych

Techniki pozycjonowania mają szczególne znaczenie dla biznesów online, dla których strona internetowa jest głównym narzędziem sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że firmy „analogowe” nie powinny się interesować SEO. Wręcz przeciwnie! Współcześni konsumenci szukają w internecie informacji na każdy temat – w tym o usługach lokalnych. Dlatego dobra pozycja w wyszukiwarce jest bezcenna niezależnie od zasięgu działania i branży.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu