RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz dlaczego

  • Napisany przez:
Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się dwóch zawodników. Podczas treningów, jak i zawodów konieczne jest posiadanie nie tylko odpowiedniego stroju (traktora zapaśniczego), ale także obuwia, którego dobór jest kluczową sprawą. Sprawdź, dlaczego profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening!

Co cechuje buty zapaśnicze?

Wydawać by się mogło, że strój podczas sportów walki ma drugorzędne znaczenie. Okazuje się jednak, że wręcz przeciwnie — odzież do zapasów oraz buty zapaśnicze są niezwykle ważne. Obuwie zapaśnicze wyróżnia się kilkoma cechami, dzięki którym pozwala na bezpieczne siłowanie się. Przede wszystkim są to buty z wysoką cholerką, która zazwyczaj wykonana jest z syntetycznej siateczki — dzięki temu obuwie oddycha, a także ma niską wagę.

W kwestii butów zapaśniczych warto także zwrócić uwagę na podeszwy. W profesjonalnych zapaśniczkach są one trzy — wewnętrzna, środkowa (absorbująca wstrząsy) oraz zewnętrza (ma ona kontakt z matą w czasie treningu oraz zawodów, dlatego nachodzi na boki, aby zapewnić lepszą przyczepność). Ponadto w wielu modelach jest dzielona na dwie sekcje — jedna pod śródstopiem, a druga pod piętą dla jeszcze większej przyczepności, a przy tym elastyczności środkowej części stopy. Można znaleźć buty, w których nie dzieli się ona, jednak są mniej trwałe oraz elastyczne, a co za tym idzie mniej wygodne.

W droższych modelach znaleźć można specjalny schowek na sznurówki — to niezwykle praktyczny i wygodny sposób wiązania butów.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru butów zapaśniczych?

Buty zapaśnicze na trening i zawody wybierzesz z pomocą specjalistów z wrestling.com.pl, dzięki nim zakup obuwia do zapasów online będzie niezwykle prosty i sprawny. Warto jednak, nawet korzystając z pomocy profesjonalistów, wiedzieć co nieco na temat wyboru profesjonalnych zapaśniczek i cech, na które warto zwrócić uwagę. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • wagę buta,
  • materiał, z którego go wykonano,
  • trwałość siateczki na cholewce,
  • długość wkładki.

W kwestii profesjonalnego obuwia zapaśniczego warto pamiętać, że zazwyczaj są to modele unisex. Niewielu producentów decyduje się na produkowanie linii dla kobiet i mężczyzn, jednakże takie również można znaleźć w sklepach dla osób uprawiających sporty walki.

Dlaczego należy wybierać profesjonalne buty zapaśnicze?

Jak widać dobór profesjonalnego obuwia zapaśniczego może być prosty nawet dla osób bez wiedzy na ten temat, gdy zdecyduje się na pomoc specjalistów. Dlaczego warto wybierać właśnie takie obuwie na matę? Jako pierwsze na tapet weźmiemy kwestie bezpieczeństwa. Dzięki profesjonalnym zapaśniczkom istnieje mniejsze ryzyko kontuzji. Doskonale osłaniają kostki, palce oraz paznokcie, a także pozwalają na dobre czucie podłoża, które jest kluczowe w czasie zapasów. Okalają one stopy jak skarpety, przez co są niezwykle bezpieczne, a przy tym komfortowe. Specjalnie zaprojektowana podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność do maty oraz amortyzuje wstrząsy, co stanowi dodatkowy atut.

Warto także poruszyć kwestię higieny, ponieważ profesjonalne zapaśniczki wykonane są z materiałów, które odprowadzają wilgoć (zwłaszcza cholewka), przez co nawet najbardziej wyczerpujący trening jest komfortowy, but nie jest mokry od potu.

Specjalistyczne buty zapaśnicze bardzo często powstają we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie, dlatego są doskonale dopasowane do tego sporu. Pozwalają nie tylko na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ale także osiąganie doskonałych wyników, dzięki wysokiemu komfortowi oraz elastyczności.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu