RSS

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

Czy lokata długoterminowa to dobre narzędzie do oszczędzania…

Oszczędzanie na emeryturę jest bardzo dobrym pomysłem. Przyszli emeryci z pewnością nie będą mogli liczyć…

Modna spódniczka dla dziewczynki - jak znaleźć najlepszą?

Spódniczka tiulowa dla dziewczynki to wyjątkowa cześć garderoby. Ta dziewczęca tutu sprawia, że każda mała…

«
»

Kamień naturalny na elewację – na co postawić?

  • Napisany przez:

Przemyślana aranżacja naszego otoczenie nie ma racji bytu, bez odpowiedniego zadbania o elewację budynku. Jakby nie było, to właśnie ona stanowi swojego rodzaju wizytówkę, dlatego jej design powinien być szczególnie przemyślany. Co najważniejsze, wybór materiałów wykończeniowych wcale nie jest mały i nie musi ograniczać się do tynków. Wśród ciekawych rozwiązań znajduje się kamień naturalny. Jak go wykorzystać w przypadku elewacji i na jaki produkt postawić?

Kamień naturalny – rodzaje

Kamień naturalny to materiał, który ma niezwykle bogatą tradycję w budownictwie. Dzisiaj stosowany jest przede wszystkim w roli dekoracyjnej. A wszystko za sprawą swojego ponadczasowego piękna i szlachetności, które trudno znaleźć w innych materiałach budowlanych.

Mistrzem w wydobywaniu tego piękna i formowaniu go w stylowe produkty, dedykowane zarówno do elewacji, jak i wykańczania wnętrz, jest firma Stegu. Produkuje ona wysokiej klasy materiały wykończeniowe, tworzone do dekoracji wnętrz i zewnętrznych elementów budynków. Wśród nich znajdują się nie tylko wyroby z kamienia naturalnego, ale także płytki cegłopodobne, dekoracyjne panele z drewna naturalnego czy dekoracyjne panele tapicerowane.

Jak przedstawia się katalog produktów firmy obejmujących wyroby z kamienia naturalnego? Są to przede wszystkim kolekcje Stegu kamień naturalny, na które składają się panele wykonane z kamienia naturalnego (dokładniej płytki kwarcowe), dostępne w kilku liniach produktowych, o zróżnicowanym designie, np.:

  • panele w odcieniach mlecznych (kamień naturalny Bianco Stegu)
  • panele w odcieniach grafitowych (kamień naturalny Nero Stegu)
  • panele w kilku odcieniach rudości i brązów (kamień naturalny Rusty Stegu)

Niezależnie od wybranego wzornictwa, panele elewacyjne z kamienia naturalnego Stegu odznaczają się piękną teksturą, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Imitacja kamienia naturalnego – płytki elewacyjne

Ciekawą alternatywą dla wykończenia wnętrz są również płytki elewacyjne imitujące kamień naturalny. Są to produkty wykonane z gipsu i betonu. W przypadku tych ostatnich znajdują one zastosowanie także na zewnątrz i to nie tylko do dekorowania elewacji, ale także innych elementów małej architektury i ogrodzeń.

Zaletą płytek elewacyjnych imitujących kamień naturalny jest niezwykłe zróżnicowanie pod względem kolorystycznym oraz designerskim. Dzięki temu można znaleźć jeszcze więcej ciekawych propozycji na udekorowanie swojego domu i ogrodu. Przy czym nie bez znaczenia jest tutaj nieco niższa cena niż w przypadku kamienia naturalnego.

Jak zaprojektować elewację?

Wykorzystanie do dekoracji kamienia naturalnego stwarza niezwykle szerokie spektrum możliwości. Materiał ten doskonale nadaje się do wyznaczania określonych stref budynku. Przy czym jego szlachetność i naturalne piękno pozwala znacząco podnieść splendor całej elewacji.

Za sprawą przemyślanej koncepcji i podziału na konkretne strefy elewacja może wyglądać nie tylko stylowo, ale może również wyróżniać się na tle innych, jednakowych i nudnych aranżacji. Za pomocą dekoracji z kamienia naturalnego wyznaczymy zarówno elegancką strefę fasadową, jak i stworzymy klimatyczne miejsce relaksu na tyłach domu (tarasy, balkony itp.).

Kamień elewacyjny świetnie sprawdza się zarówno przy dekorowaniu większych płaszczyzn elewacji, jak i jej elementów np. cokołów czy kolumn. Co istotne można go łączyć również z innymi materiałami, ponieważ kamień doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkim. A to z kolei pozwala na stworzenie jeszcze piękniejszych i nietuzinkowych aranżacji!

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/granit-i-nagrobki/

https://www.mistrzu.com/blaty-kamienne-do-kuchni-eleganckie-rozwiazania-na-lata/

https://www.mistrzu.com/jak-zadbac-o-nagrobki-z-kamienia-naturalnego/

https://www.mistrzu.com/jaki-kamien-wybrac-na-blat-kuchenny/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu