RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Kamień naturalny na elewację – na co postawić?

  • Napisany przez:

Przemyślana aranżacja naszego otoczenie nie ma racji bytu, bez odpowiedniego zadbania o elewację budynku. Jakby nie było, to właśnie ona stanowi swojego rodzaju wizytówkę, dlatego jej design powinien być szczególnie przemyślany. Co najważniejsze, wybór materiałów wykończeniowych wcale nie jest mały i nie musi ograniczać się do tynków. Wśród ciekawych rozwiązań znajduje się kamień naturalny. Jak go wykorzystać w przypadku elewacji i na jaki produkt postawić?

Kamień naturalny – rodzaje

Kamień naturalny to materiał, który ma niezwykle bogatą tradycję w budownictwie. Dzisiaj stosowany jest przede wszystkim w roli dekoracyjnej. A wszystko za sprawą swojego ponadczasowego piękna i szlachetności, które trudno znaleźć w innych materiałach budowlanych.

Mistrzem w wydobywaniu tego piękna i formowaniu go w stylowe produkty, dedykowane zarówno do elewacji, jak i wykańczania wnętrz, jest firma Stegu. Produkuje ona wysokiej klasy materiały wykończeniowe, tworzone do dekoracji wnętrz i zewnętrznych elementów budynków. Wśród nich znajdują się nie tylko wyroby z kamienia naturalnego, ale także płytki cegłopodobne, dekoracyjne panele z drewna naturalnego czy dekoracyjne panele tapicerowane.

Jak przedstawia się katalog produktów firmy obejmujących wyroby z kamienia naturalnego? Są to przede wszystkim kolekcje Stegu kamień naturalny, na które składają się panele wykonane z kamienia naturalnego (dokładniej płytki kwarcowe), dostępne w kilku liniach produktowych, o zróżnicowanym designie, np.:

  • panele w odcieniach mlecznych (kamień naturalny Bianco Stegu)
  • panele w odcieniach grafitowych (kamień naturalny Nero Stegu)
  • panele w kilku odcieniach rudości i brązów (kamień naturalny Rusty Stegu)

Niezależnie od wybranego wzornictwa, panele elewacyjne z kamienia naturalnego Stegu odznaczają się piękną teksturą, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Imitacja kamienia naturalnego – płytki elewacyjne

Ciekawą alternatywą dla wykończenia wnętrz są również płytki elewacyjne imitujące kamień naturalny. Są to produkty wykonane z gipsu i betonu. W przypadku tych ostatnich znajdują one zastosowanie także na zewnątrz i to nie tylko do dekorowania elewacji, ale także innych elementów małej architektury i ogrodzeń.

Zaletą płytek elewacyjnych imitujących kamień naturalny jest niezwykłe zróżnicowanie pod względem kolorystycznym oraz designerskim. Dzięki temu można znaleźć jeszcze więcej ciekawych propozycji na udekorowanie swojego domu i ogrodu. Przy czym nie bez znaczenia jest tutaj nieco niższa cena niż w przypadku kamienia naturalnego.

Jak zaprojektować elewację?

Wykorzystanie do dekoracji kamienia naturalnego stwarza niezwykle szerokie spektrum możliwości. Materiał ten doskonale nadaje się do wyznaczania określonych stref budynku. Przy czym jego szlachetność i naturalne piękno pozwala znacząco podnieść splendor całej elewacji.

Za sprawą przemyślanej koncepcji i podziału na konkretne strefy elewacja może wyglądać nie tylko stylowo, ale może również wyróżniać się na tle innych, jednakowych i nudnych aranżacji. Za pomocą dekoracji z kamienia naturalnego wyznaczymy zarówno elegancką strefę fasadową, jak i stworzymy klimatyczne miejsce relaksu na tyłach domu (tarasy, balkony itp.).

Kamień elewacyjny świetnie sprawdza się zarówno przy dekorowaniu większych płaszczyzn elewacji, jak i jej elementów np. cokołów czy kolumn. Co istotne można go łączyć również z innymi materiałami, ponieważ kamień doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkim. A to z kolei pozwala na stworzenie jeszcze piękniejszych i nietuzinkowych aranżacji!

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/granit-i-nagrobki/

https://www.mistrzu.com/blaty-kamienne-do-kuchni-eleganckie-rozwiazania-na-lata/

https://www.mistrzu.com/jak-zadbac-o-nagrobki-z-kamienia-naturalnego/

https://www.mistrzu.com/jaki-kamien-wybrac-na-blat-kuchenny/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu