RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Jaki kamień wybrać na blat kuchenny?

  • Napisany przez:

Kamień naturalny przede wszystkim ze względu na swą niebywałą trwałość stał się materiałem coraz częściej stosowanym w aranżacji wnętrz. Wykorzystuje się go głównie w kuchniach, często łazienkach, a także służy jako element elewacji zewnętrznej. Kamień jest naturalnym materiałem, który ma wiele odmian, to zaś sprawia, że można dopasować go do wyglądu większości pomieszczeń. Ponadto poszczególne kamienie różnią się odmienną specyfiką oraz właściwościami zarówno fizycznymi, jak i mechanicznymi. Zatem sprawdźmy jaki kamień najlepiej sprawdzi się do roli blatu kuchennego.

Kuchenne blaty wykonane z kamienia — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Blaty kuchenne obecnie wykonuje się z różnorodnych materiałów. Jednakże najwyższym poziomem trwałości wyróżniają się właśnie blaty tworzone z kamienia naturalnego. W przypadku blatów kuchennych idealnie sprawdzają się granity oraz marmury, a ich liczne odmiany kolorystyczne dają szerokie możliwości dopasowania do stylu kuchni. Blaty granitowe odznaczają się nie tylko pięknym wyglądem, ale też niebywałą trwałością. Zaletą kamiennych blatów kuchennych jest odporność na uszkodzenia mechaniczne, zaplamienia i działanie czynników chemicznych. Co więcej, kamień łatwo utrzymuje się w czystości. To wszystko sprawia, że kamienny blat przez długie lata może służyć w kuchni, zachowując przy tym nienaganny stan i dobry wygląd.

Jaki rodzaj kamienia jest najlepszy na blat kuchenny?

W kuchni najlepiej sprawdzi się blat wykonany z granitu. Nierzadko spotyka się również blaty wykonane z marmuru. Jednakże należy pamiętać, że będą one wymagały dodatkowych prac konserwacyjnych. Wszystkie rodzaje kamienia naturalnego są w pełni odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w warunkach kuchennych. Dodatkową ich zaletą jest to, że zakłady kamieniarskie wycinają kamienne blaty niemal w każdym dowolnym kształcie. Ponadto mogą być różnorodnie wykończone, najczęściej jednak wybiera się powierzchnię polerowaną, ułatwiającą utrzymanie czystości. Natomiast blaty o wykończeniu szczotkowanym będą ładnym wykończeniem kuchni w stylu antycznym. Możliwości wykończenia kuchennego blatu z kamienia jest znacznie więcej. Specjaliści z zakładów kamieniarskich z pewnością udzielą zainteresowanym klientom trafnych wskazówek.

Jak pielęgnować blat z kamienia naturalnego?

Niektóre rodzaje kamienia mają indywidualne potrzeby pielęgnacyjne (np. marmur). Wówczas stosuje się na nie specjalne impregnaty, zabezpieczające. Dzięki zastosowaniu takiego preparatu blat łatwiej się czyści z potencjalnych zabrudzeń. Do mycia blatu najlepiej służy zwykła woda. W przypadku silniejszych zabrudzeń, jak rozlany tłuszcz, można używać wody z dodatkiem delikatnego detergentu. Natomiast uciążliwe zabrudzenia mogą wymagać zastosowania specjalistycznych preparatów przeznaczonych do czyszczenia kamienia.

Materiał zewnętrzny

Foto: Unsplash com

 

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu