RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

  • Napisany przez:
Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem dziwnego, że wiele kobiet i mężczyzn szuka skutecznych sposobów na wzmocnienie tej partii ciała. Czy ty również do nich należysz? Dowiedz się, co zrobić, by szybko wyrzeźbić brzuch i osiągnąć wymarzony efekt!

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha? Kilka praktycznych wskazówek

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma magicznego sposobu na to, by w dwa tygodnie wyrzeźbić na brzuchu „sześciopak” lub „kaloryfer”. Wymodelowanie mięśni wymaga czasu i wysiłku. Należy także pamiętać, że o wyglądzie brzucha w pewnej mierze decyduje genetyka, dlatego efekty ćwiczeń u każdego mogą być nieco inne. Wzmacnianie mięśni koniecznie połącz z odpowiednio zbilansowaną dietą. Jeśli na twoim brzuchu znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej, mięśnie nie będą widoczne. Dlatego najpierw zadbaj o redukcję nadprogramowych kilogramów. Treningi rzeźbiące mięśnie uzupełnij o ćwiczenia cardio. Postaraj się także wzmocnić całe ciało, a nie tylko brzuch. Przesadne skupianie sią na jednej grupie mięśniowej to częsty błąd początkujących, jednak znacznie lepsze rezultaty osiągniesz, łącząc różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Taki trening będzie nie tylko ciekawszy, ale też bardziej korzystny dla twojego organizmu. Nie zapominaj o regeneracji mięśni. Odpowiednia ilość snu i odpoczynku to twój sprzymierzeniec w walce o pięknie wymodelowaną sylwetkę, w tym mięśnie brzucha.

Trening brzucha – o czym należy pamiętać?

Zanim ustalisz swój plan treningowy, poświęć chwilę, by poznać budowę i funkcje poszczególnych mięśni brzucha. Jeśli twoje ćwiczenia na brzuch będą różnorodne, wzmocnisz nie tylko mięsień prosty, ale także mięśnie poprzeczne i skośne. Przełoży się to na wygląd twojej sylwetki. Nie musisz decydować się na skomplikowane ćwiczenia o dużym stopniu trudności. W przeciwieństwie do ćwiczeń na plecy czy ramiona, w wypadku treningu brzucha bardzo trudno o urazy czy przeciążenie organizmu. Dlatego wiele skutecznych ćwiczeń na brzuch możesz bezpiecznie wykonywać w domu i to bez dodatkowego sprzętu. Przykładowe ćwiczenia oraz przydatne wskazówki znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-brzuch.

Skuteczne i proste ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na mięśnie brzucha to nie tylko znane wszystkim ze szkoły brzuszki! Oto kilka propozycji, które są stosunkowo proste, a przy tym bardzo efektywne.

  • Deska/plank – jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Istnieje wiele wariantów deski, jednak śmiało możesz zacząć od podstawowej wersji. Połóż się płasko na brzuchu, a następnie oprzyj ciało na przedramionach i palcach u stóp. Uniesione ciało staraj się utrzymać w jednej, prostej linii. Wzrok skieruj w podłogę. Zmierz stoperem ilość czasu, jaką maksymalnie jesteś w stanie spędzić w tej pozycji. W miarę postępów staraj się stopniowo zwiększać czas wykonywania ćwiczenia.
  • Nożyce pionowe i poziome – niezwykle proste, a jednocześnie skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha. Ułóż się na plecach z wyprostowanymi nogami, a następnie unieś je na wysokość około 30 centymetrów nad podłogą. Naprzemiennie podnoś prawą i lewą nogę. Ćwiczenie wykonuj powoli i starannie. Pozycja wyjściowa w nożycach poziomych jest taka sama z tą różnicą, że nogi wykonują ruchy na boki.
  • Pompki z przyciąganiem hantli – nieco trudniejsze, ale skuteczne ćwiczenie, które pozwoli ci szybko wyrzeźbić brzuch. Parę hantli ułóż na szerokości barków, a następnie oprzyj na nich dłonie i przyjmij pozycję do pompki. Zegnij łokcie, aby sylwetka ułożyła się w prostej linii. Po ponownym wyprostowaniu łokci, unoś naprzemiennie ciężarki do boku klatki piersiowej.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu