RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Roaming – co to jest i jak działa?

Planujesz zagraniczną podróż? Dzięki roamingowi bez przeszkód możesz korzystać z telefonu poza terytorium Polski. Jak działa roaming? Jak go włączyć? Ile zapłacisz za połączenia za granicą? Oto wszystkie najważniejsze informacje.

Co to jest roaming?

Gdy dzwonisz, wysyłasz SMS-y lub używasz internetu mobilnego, Twój telefon łączysz się z nadajnikami operatora, z którego usług korzystasz. Dzięki roamingowi możesz korzystać z telefonu także wtedy, gdy znajdujesz się poza zasięgiem Twojej sieci. Taka sytuacja ma miejsce, gdy przebywasz poza granicami Polski. Roaming umożliwia korzystanie z infrastruktury lokalnych firm telekomunikacyjnych – dzięki temu bez problemu wykonujesz połączenia również poza granicami kraju.

Trudno wyobrazić sobie zagraniczne wakacje bez dostępu do telefonu. Lepiej uniknąć takiej niemiłej niespodzianki. Przed wyjazdem koniecznie upewnij się, czy roaming jest aktywny dla Twojego numeru telefonu. Zrobisz to z poziomu konta internetowego na stronie operatora lub za pośrednictwem infolinii. Włączenie roamingu jest bezpłatne, a usługa zostaje aktywowana natychmiast.

Ile zapłacisz za usługi w roamingu?

To, ile zapłacisz za połączenia w roamingu, uzależnione jest od tego, w jakiej części świata się znajdujesz. W egzotycznych krajach dopłata za minutę połączenia może wynosić kilka, a nawet kilkanaście złotych. Wysokość dopłat poza Unią Europejską nie jest jednak sztywno określona. Cenniki poszczególnych operatorów różnią się między sobą.

Inaczej wygląda kwestia opłat za roaming w Unii Europejskiej. W tym przypadku obowiązują jednolite stawki. Jeżeli korzystasz z roamingu na terenie państw należących do UE, za połączenia i SMS-y zapłacisz według cennika, który obowiązuje Cię w kraju. Będziesz mógł także korzystać z internetu mobilnego bez żadnych dodatkowych opłat – jednak limit danych uzależniony jest od Twojej oferty. Do dyspozycji masz część pakietu, z którego korzystasz w kraju. Po wykorzystaniu dostępnej paczki za każdy dodatkowy MB naliczana jest dopłata – jej wysokość również jest określona w warunkach oferty, z której korzystasz.

Roaming w nju – internet na wakacjach

Internet mobilny przydaje się podczas zagranicznego wyjazdu – to jasne. W nju mobile nie musisz martwić o limit danych w roamingu w Unii Europejskiej. Zarówno w ofercie na kartę, jak i na abonament czekają na Ciebie duże paczki GB, z których możesz korzystać za granicą bez żadnych dopłat. Za rozmowy i SMS-y w UE płacisz jak w kraju.

Roaming w nju na kartę:

  • wszystko za nie więcej niż 29 zł – 3,39 GB w roamingu w UE
  • rozmowy za nie więcej niż 19 zł – 2,23 GB w roamingu w UE
  • wszystko dziennie za nie więcej niż 1,20 zł – 0,15 GB w roamingu w UE
  • pakiet 9 GB – 1,06 GB w roamingu UE.

Roaming w nju na abonament:

  • abonament bez limitu 19 zł – 1 GB w roamingu w UE
  • abonament bez limitu 29 zł – 3,39 GB w roamingu w UE
  • abonament bez limitu 39 zł – 4,56 GB w roamingu w UE
  • nju internet dodatkowy – 2,23 GB w roamingu w UE
  • nju internetowy – 3,39 GB w roamingu w UE.

W nju takie zasady obowiązują Cię również na terenie Wielkiej Brytanii – mimo że ten kraj nie jest już członkiem Unii Europejskiej

Roaming w nju – poznaj szczegóły

Gdy wykorzystasz dostępny limit, możesz dalej używać internetu mobilnego – jednak musisz liczyć się z opłatą w wysokości 1,672 gr za 1 MB (17,13 zł za 1 GB). Nju poinformuje Cię, gdy wykorzystasz 80% i 100% dostępnego pakietu – dzięki temu po powrocie do kraju nie zaskoczy Cię wysoki rachunek. W każdej chwili możesz sprawdzić, ile danych masz jeszcze do dyspozycji. Informację otrzymasz po wysłaniu bezpłatnego SMS-a o treści „ILE” pod numer 8095.

Wszystkie informacje o roamingu w nju znajdziesz na stronie: tutaj: https://www.njumobile.pl/roamingNju przygotowało również krótki poradnik, w którym znajdziesz wskazówki dotyczące oszczędzania danych podczas pobytu za granicą.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu