RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Wymiana samochodu. O czym nie warto zapominać?

  • Napisany przez:
Posiadanie własnego samochodu już od dawno przestało być uznawane za synonim luksusu. Własny, sprawny pojazd to aktualnie wymóg praktycznie niezbędny do codziennego funkcjonowania. Wymiana samochodu to przedsięwzięcie, od którego będzie zależna możliwość transportu do pracy, szkoły, czy też w celu załatwienia codziennych obowiązków. Na jakie kwestie dobrze jest zwrócić uwagę wymieniając samochód oraz o czym nie warto zapominać?

Wymiana czy kupno

W pierwszej kolejności, warto zastanowić się czy kupno nowego samochodu jest faktycznie najlepszym wyjściem w danej sytuacji. Dobrze jest także wziąć pod uwagę wszystkie  dodatkowe koszty związane z zakupem nowego pojazdu takie jak, na przykład, jego ubezpieczenie. Jeśli kupno nowego auta wydaje się sporym wydatkiem można rozważyć także opcję wymiany samochodu w oferujących tego typu usługi komisach. Takie rozwiązanie będzie niosło ze sobą kilka znacznych korzyści wynikających przede wszystkim z możliwości nabycia nowego lub używanego samochodu za dopłatą uzależnioną od kwoty, na jaką zostanie wycenione stare auto. Dodatkową zaletą wymiany auta w komisie będzie pewność, że kupowany pojazd został sprawdzony przez profesjonalny serwis.

Jakie formalności są związane z procedurą wymiany auta?

Wymiana samochodu wiąże się ze sporządzeniem umowy wymiany, a także koniecznością zapłacenia podatku dochodowego (jeżeli wymieniający był w posiadaniu auta krócej niż 6 miesięcy), a także podatku od czynności cywilnoprawnych.

Nowy czy używany – wybierz odpowiednie rozwiązanie

Aby podjąć właściwą decyzję należy poświęcić nieco czasu na rozważenie wszystkich możliwych opcji. Choć może się to wydawać dużym przedsięwzięciem warto pamiętać, że kupno samochodu jest dużym wydatkiem, którego skutki będą odczuwalne przez, co najmniej, kilka lat. Podczas gdy zakup zupełnie nowego auta będzie związany z większym wydatkiem samochodowy rynek wtórny obfituje w szeroką ofertę, która pozwala znaleźć na nim pojazdy w rozsądnej cenie prezentujące zadowalający stan.

Zalety kilkuletnich samochodów

Nie warto zapominać, że kilkuletnie używane auta będą wolniej traciły na wartości. Zakup takiego samochodu jest więc dobrym wyborem kiedy potrzebny jest sprawny i wciąż atrakcyjnie prezentujący się pojazd.

Jak przebiega procedura wymiany auta?

Wymiany auta można dokonać poprzez zamianę samochodów z osobą prywatną, jak i w komisie lub u dealerów. Jednakże, decydując się na wymianę pojazdu najlepiej będzie dokonać tego typu transakcji w dwóch etapach – najpierw znaleźć model, który spełni oczekiwania, a następnie sprzedać stary pojazd w skupie samochodowym. Skup aut Zgierz oferuje bardzo korzystną wycenę, dzięki czemu transakcja będzie satysfakcjonująca, a pozyskany budżet może posłużyć jako wkład w nowo kupiony samochód.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu