RSS
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Mailingo/domains/mistrzu.com/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Mailingo/domains/mistrzu.com/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130

Jesteś zadłużony? Sprawdź, gdzie…

Osobom zadłużonym często …

Hotel z historią

Nie tylko miłośnicy średn…

Polska gospodarka wzrasta. Nowe …

Według najnowszych danych…

Jak wybrać konto oszczędnościowe…

Polacy coraz chętniej osz…

Jednolity podatek?

Rząd wciąż planuje ujedno…

Animacja reklamowa na stronie in…

Animacje reklamowe to jed…

Bezpieczne przelewy z UK do Pols…

Wielu z nas zdecydowało s…

Sporty, które możesz uprawiać z …

Pies to najwierniejszy to…

Dlaczego warto rozważyć kredyt k…

Polacy należą w Europie d…

Miejmy się na baczności przed za…

Okres letni w pełni, a wr…

«
»

Jakie problemy dotykają duże firmy w Polsce?

Duże firmy borykają się z dużymi wyzwaniami. Obecnie największym z problemów, z którymi muszą radzić sobie właściciele poważnych organizacji to migracja specjalistów. Na rynku trwa „walka” między pracodawcami, którzy próbują zaskarbić sobie przychylność potencjalnych i obecnych pracowników. Te i inne kłopoty wpływają na pracę korporacji w ostatnim czasie.

Niedobory kadrowe

Według badania „Barometr Rynku Pracy IX” w 1. kwartale 2018 r. ponad 50% przedsiębiorców w Polsce miało istotny problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. To zjawisko szczególnie dotknęło tych pracodawców, którzy w tamtym okresie planowali powiększenie swojej kadry – aż 70% z nich nie mogło poradzić sobie z zatrudnieniem wystarczającej ilości osób. Największe deficyty kadrowe były zauważalne w branżach: produkcyjnej (ok. 78% pracodawców  miało kłopot ze znalezieniem pracowników), handlu (ok. 60%) i usługach (ok. 51%).

Szczególnie istotnym problemem jest migracja specjalistów. Jest to grupa zawodowa, dla której benefit w postaci wysokich zarobków nie jest jedynym, który zatrzyma ich w danej organizacji na dłużej. Poszukują oni też ścieżek rozwoju, których nie znajdują u swoich obecnych pracodawców. Profesjonaliści, którzy nie posiadają większych problemów ze znalezieniem nowego źródła dochodów, często wybierają miejsca zatrudnienia, w których czują się komfortowo, dzięki panującej w organizacji atmosferze. Jest to także związane ze zmianami na rynku pracy spowodowanymi przez tzw. pokolenie Y. Ci młodzi ludzie cenią swój czas i z pewnością nie dołączą do korporacji, w której normą jest wyrabianie nadgodzin w stresujących warunkach.

Brak poczucia bezpieczeństwa w sieci

Cyberataki są poważnym zagrożeniem, które zauważa coraz większe grono przedsiębiorców. Jak wskazuje ostatni raport Orange Insights przygotowany przez ICAN Research, aż 91% dużych przedsiębiorstw zauważa potrzebę zlecenia usług ochrony bezpieczeństwa w sieci specjalizującym się w tym firmom. Przekłada się to niewątpliwie na sposób zarządzania korporacją oraz przeznaczanie na ten cel odpowiednich środków.

Zarządzanie rachunkowością filii zagranicznych

Sprawne zarządzanie filiami zagranicznymi jest niełatwym zadaniem dla wielu właścicieli średnich i dużych przedsiębiorstw. Zarządzanie ryzykiem podatkowym w oddziale macierzystym będzie różniło się od wymaganego w filii zagranicznej ze względu na często znaczące różnice w systemach prawnych. Z tego powodu wielu właścicieli decyduje się na outsourcing. Sprawozdawczość podatkowa i uporządkowana księgowość to filary działalności firmy, a jednocześnie zaniedbanie ich jest jedną z częstszych przyczyn upadku znacznej ilości organizacji.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu