RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Kiedy warto sięgnąć po matę do akupresury?

  • Napisany przez:

Mata do akupresury to niewielki przyrząd, który potrafi pomóc w zniwelowaniu różnego rodzaju bólu. To właśnie jeden z głównych powodów, dzięki którym każdego dnia ma coraz więcej zwolenników. Dlaczego warto sięgnąć po matę do akupresury? Jakie zdrowotne działanie posiada? Sprawdźmy!

Czym jest akupresura?

 

Długowieczna metoda lecznicza pochodząca z Chin to właśnie akupresura. Na czym ona tak naprawdę polega? Jej zadaniem jest umieszczenie w 14 meridianach (punktach) w człowieku energii życiowej zwanej qi. Prawidłowy przepływ energii zapewnia uciskanie odpowiednich miejsc w organizmie — niestety nie należy to do przyjemnych odczuć, ponieważ może powodować dyskomfort lub lekki ból. Jednak działanie to przyczynia się do zachowania równowagi odpowiadającej za zdrowie.

 

Mata do akupresury — dlaczego warto z niej korzystać?

 

Mata do akupresury All4Fit jest skonstruowana z wypustek (różyczek, kolców), które za zadanie mają uciskanie punktów spustowych. Rozłożenie rozetek blisko siebie ma na celu zachować stały i równomierny ucisk na nasze ciało.

Korzystanie z maty pomaga w zniwelowaniu wielu problemów bólowych, np. spięte mięśnie, rwa kulszowa, migrena czy stres. Jednak trzeba pamiętać, że mata nie zastąpi przepisanych leków od lekarza czy rehabilitacji — jest to dodatkowy sposób na walkę z bólem. Wypustki uciskające ciało mają dobry wpływ na układ krwionośny i poprawia jego funkcjonowanie.

 

Mata ma również działanie odprężające, redukując napięcie mięśniowe wywołane stresem lub nerwicą. Można stosować ją również w czasie epizodów depresyjnych. W czasie wykonywania przez siebie masażu na macie organizm z biegiem czasu relaksuje się. Oczywiście na początku taki zabieg może nie być przyjemny i amatorzy nie powinni przekraczać 20 minut dziennie — wraz z zaawansowanym stosowaniem można odpowiednio wydłużyć czas, nie przekraczając dwóch godzin.

Osoby początkujące powinny wykonywać masaż w pozycji leżącej, a mata musi być umieszczona na miękkim podłożu, np. dywan, kanapa. Kiedy osiągniesz level pro możesz zacząć wykonywanie go w pozycji siedzącej. Mata powinna przylegać do nagiego ciała, jednak na początku zaleca się korzystanie z cienkiej koszulki.

 

Przeciwskazania do korzystania z maty

 

Nie wszyscy mogą cieszyć się z działania zdrowotnego, jakie płynie z masażu na macie do akupresury. Osoby chorujące na cukrzyce oraz osoby mające problemy skórne, np. zapalanie skóry różnego rodzaju, nie mogą korzystać z maty, ponieważ choroba skóry może się pogłębić. Jak wiadomo, wypustki naciskają na skórę — niestety chora skóra nie zareaguje prawidłowo na takie doświadczenie. Choroby układu krwionośnego, zawał serca lub inne problemy sercowe również wykluczają z możliwości korzystania z takiego rodzaju masażu.

Osoby chorujące na dyskopatię kręgosłupa również nie powinny masować się za pomocą maty. Mimo tego, że mata pomaga rozluźnić napięte mięśnie i  zmniejsza ból przy rwie kulszowej może zaszkodzić jeśli masz przepuklinę kręgosłupa. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do stosowania maty skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/metody-walki-z-alkoholizmem-jak-pomoc-alkoholikowi/

 

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu