RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Kiedy warto sięgnąć po matę do akupresury?

  • Napisany przez:

Mata do akupresury to niewielki przyrząd, który potrafi pomóc w zniwelowaniu różnego rodzaju bólu. To właśnie jeden z głównych powodów, dzięki którym każdego dnia ma coraz więcej zwolenników. Dlaczego warto sięgnąć po matę do akupresury? Jakie zdrowotne działanie posiada? Sprawdźmy!

Czym jest akupresura?

 

Długowieczna metoda lecznicza pochodząca z Chin to właśnie akupresura. Na czym ona tak naprawdę polega? Jej zadaniem jest umieszczenie w 14 meridianach (punktach) w człowieku energii życiowej zwanej qi. Prawidłowy przepływ energii zapewnia uciskanie odpowiednich miejsc w organizmie — niestety nie należy to do przyjemnych odczuć, ponieważ może powodować dyskomfort lub lekki ból. Jednak działanie to przyczynia się do zachowania równowagi odpowiadającej za zdrowie.

 

Mata do akupresury — dlaczego warto z niej korzystać?

 

Mata do akupresury All4Fit jest skonstruowana z wypustek (różyczek, kolców), które za zadanie mają uciskanie punktów spustowych. Rozłożenie rozetek blisko siebie ma na celu zachować stały i równomierny ucisk na nasze ciało.

Korzystanie z maty pomaga w zniwelowaniu wielu problemów bólowych, np. spięte mięśnie, rwa kulszowa, migrena czy stres. Jednak trzeba pamiętać, że mata nie zastąpi przepisanych leków od lekarza czy rehabilitacji — jest to dodatkowy sposób na walkę z bólem. Wypustki uciskające ciało mają dobry wpływ na układ krwionośny i poprawia jego funkcjonowanie.

 

Mata ma również działanie odprężające, redukując napięcie mięśniowe wywołane stresem lub nerwicą. Można stosować ją również w czasie epizodów depresyjnych. W czasie wykonywania przez siebie masażu na macie organizm z biegiem czasu relaksuje się. Oczywiście na początku taki zabieg może nie być przyjemny i amatorzy nie powinni przekraczać 20 minut dziennie — wraz z zaawansowanym stosowaniem można odpowiednio wydłużyć czas, nie przekraczając dwóch godzin.

Osoby początkujące powinny wykonywać masaż w pozycji leżącej, a mata musi być umieszczona na miękkim podłożu, np. dywan, kanapa. Kiedy osiągniesz level pro możesz zacząć wykonywanie go w pozycji siedzącej. Mata powinna przylegać do nagiego ciała, jednak na początku zaleca się korzystanie z cienkiej koszulki.

 

Przeciwskazania do korzystania z maty

 

Nie wszyscy mogą cieszyć się z działania zdrowotnego, jakie płynie z masażu na macie do akupresury. Osoby chorujące na cukrzyce oraz osoby mające problemy skórne, np. zapalanie skóry różnego rodzaju, nie mogą korzystać z maty, ponieważ choroba skóry może się pogłębić. Jak wiadomo, wypustki naciskają na skórę — niestety chora skóra nie zareaguje prawidłowo na takie doświadczenie. Choroby układu krwionośnego, zawał serca lub inne problemy sercowe również wykluczają z możliwości korzystania z takiego rodzaju masażu.

Osoby chorujące na dyskopatię kręgosłupa również nie powinny masować się za pomocą maty. Mimo tego, że mata pomaga rozluźnić napięte mięśnie i  zmniejsza ból przy rwie kulszowej może zaszkodzić jeśli masz przepuklinę kręgosłupa. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do stosowania maty skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/metody-walki-z-alkoholizmem-jak-pomoc-alkoholikowi/

 

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu