RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Dla kogo jest dysk twardy 1 TB?

Zastanawiasz się nad zakupem dużego dysku? Zastanówmy się, dla kogo jest takie rozwiązanie i czy lepiej jest postawić na dysk SSD, czy może w przypadku dużych pojemności HDD dalej wygrywa.

Kto potrzebuje dysku o dużej pojemności?

Dysk twardy 1 TB możemy określić jako faktycznie duży magazyn danych. Zmieści się na nim około 200 000 zdjęć w standardowym formacie, 80 milionów stron w edytorze tekstu, 20 wymagających gier czy kilkaset filmów. Możliwości, jakie daje nam tego typu nośnik informacji, jest naprawdę wiele. Zdecydowanie nie musimy się obawiać o to, że zabraknie nam miejsca na podstawowe informacje. Profesjonalni użytkownicy, którzy często operują na dużych plikach – np. projektach 3D, plikach graficznych, materiałach wideo w 4K – zdecydowanie powinni wyposażyć się w kilka takich dysków lub dyski o większej pojemności. Dziś można nabyć dyski twarde o pojemności do 8 TB bez większych problemów.

Jednak gdy rozmawiamy o tak dużych wartościach, pytaniem nie jest to, czy miejsca na pliki nam wystarczy, lecz to, czy nie jest go za dużo. I tu warto uspokoić – pamiętajmy o tym, że dziś (pomimo usług w chmurze i dostępowi do streamingu) wciąż mamy do czynienia z plikami, które chcemy przechowywać w naszym własnym zasobniku danych. Czy są to np. prywatne zdjęcia i filmy z ważnych wydarzeń, czy może kluczowe dane związane z naszą profesją, a może zwykłe pliki związane z grami komputerowymi – możliwości jest naprawdę wiele. Oznacza to, że tak duża pojemność dyskowa, jaką jest 1 terabajt, może zapełnić się naprawdę szybko. Dziś również nieprofesjonalny użytkownik może skorzystać z dysku o tej pojemności. Szczególnie jeśli nie chce przerzucać się z aktualnego dysku na bardziej pojemny w krytycznym momencie – im szybciej to zrobimy, tym mniejsza ilość danych będzie do przeniesienia. A w sytuacji, gdy dysponujemy jedynie laptopem, przeniesienie danych z niego na dysk może być jeszcze trudniejsze – nie ma możliwości podpięcia dysku do kolejnego gniazda i wykonania kopii najważniejszych rzeczy.

Pojemny dysk SSD do laptopa to świetny wybór

Dysk SSD 1 TB to propozycja dla tych osób, które cenią sobie dostęp do szerokiej gamy plików z poziomu własnego komputera, bez konieczności posługiwania się chmurą. Współcześnie producenci wycofują się z idei stosowania dysków starszego typu w laptopach. Wynika to z wielu kwestii. Mówimy tu m.in. o awaryjności – dyski HDD mają mechaniczne, ruchome części w swoim wnętrzu, co naraża je na uszkodzenia przy zwykłych wstrząsach związanych z codziennym przenoszeniem laptopa z miejsca na miejsce. Oczywiście dyski HDD montowane w laptopach wyposażone są m.in. w odpowiednie obudowy ochronne (często stosowana jest także pianka, by zniwelować ten efekt). Jednak zdecydowanie dysk SSD do laptopa jest po prostu lepszym rozwiązaniem.

Zużywa on mniejszą ilość energii elektrycznej, generuje także mniej ciepła, sam w sobie jest niezwykle lekki, no i nie wymaga montażu dodatkowego magazynu danych na system. Jeśli zdecydujesz się na dysk twardy 1 TB, który wykonany jest w technologii SSD, nie musisz łączyć ze sobą dwóch osobnych dysków – HDD (jako magazynu na pliki) i SSD (jako małego nośnika na sam system i kilka podstawowych programów). To również oszczędność miejsca w obudowie, a także szansa na zredukowanie konsumpcji energii.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu