RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Kancelaria podatkowa w Poznaniu – którą wybrać?

Kancelaria podatkowa w Poznaniu – którą wybrać?

Na mapie Poznania i rejonu wielkopolskiego można znaleźć naprawdę wiele kancelarii doradztwa podatkowego. Wybór może być więc dość trudny. Na co więc zwracać uwagę, w jaki sposób wybrać tę najlepszą ofertę dla swojej firmy? Pomagamy i podpowiadamy poniżej.

Z oferty kancelarii podatkowych korzystają głownie przedsiębiorcy, którzy chcą mieć pewność, że ich sprawy dopięte są na ostatni guzik. Doradcy zapewniają bowiem kompleksową i profesjonalną pomoc w zakresie prowadzenia rozliczeń podatkowych, doradztwa księgowego oraz uczestnictwa w postępowaniach podatkowych.

Jakie cechy powinna mieć dobra kancelaria podatkowa?

Warto zwracać uwagę na takie cechy kancelarii księgowej jak wysokie kompetencje pracowników i doświadczenie. Rzeczywiście sprawdzone kancelarie podatkowe powinny legitymować się odpowiednimi certyfikatami i świadectwami kwalifikacji. Kompetencje i doświadczenie w podatkach oraz w kadrach i płacach są naprawdę kluczowe. Przepisy podatkowe oraz prawo pracy są w naszym kraju dość trudne, mówiąc łagodnie, szybko się zmieniają, a zatem wymagają wiedzy i ciągłego jej poszerzania. Wiedzę tę i potrzebne umiejętności nabywa się w toku pracy. Bez sporej praktyki można prowadzić co najwyżej najprostszą księgowość.

Prestiż kancelarii

Dobra kancelaria podatkowa w Poznaniu powinna posiadać liczne referencje od zadowolonych klientów. Często można odszukać je na stronie internetowej danej księgowej. Uboga lista klientów czy wąska specjalizacja (np. tylko jedna branża) może być dla nas istotną wadą i sygnałem do dalszych poszukiwań. Najmilszy pracownik kancelarii podatkowej, choćby nawet posiadający najlepsze opinie, jeśli specjalizuje się tylko w  podatku np. dochodowym, nie będzie nam w stanie dobrze doradzić w zakresie podatku akcyzowego.

Zakres oferowanych usług

Przy wyborze nie warto kierować się jednak jedynie opiniami czy chociażby ceną, zwłaszcza, że opłaty w poszczególnych kancelariach podatkowych w Poznaniu nie różnią się w jakimś znaczącym stopniu. Należy zwracać uwagę również na oferowany zakres usług. W ramach współpracy możemy bowiem otrzymać więcej lub mniej – lepiej oczywiście, gdy jest to więcej. Oprócz doradztwa podatkowego dobra kancelaria powinna proponować także obsługę w zakresie kadr i płac. Po co zatrudniać dodatkowo kadrową, jeśli możemy poszerzyć współpracę ze sprawdzoną już księgową? Etatowy pracownik to zawsze większy koszt, taniej jest powierzyć te pracę specjalistom zewnętrznym.

Forma współpracy

Zanim podejmiemy współpracę z daną księgową dobrze jest sprawdzić, w jaki sposób pracuje. Kwestie organizacyjne, czyli godziny pracy kancelarii, sposoby komunikowania się, możliwość ewentualnych spotkań osobistych, częstotliwość odpisywania na maile i tym podobne rzeczy, to nie jest sprawa drugorzędna.

Artykuły, blogi

Niektóre kancelarie podatkowe prowadzą własne blogi lub na swoich stronach umieszczają ciekawe artykuły dotyczące podatków. Mogą być one cennym źródłem wiedzy oraz świadczą o zaangażowaniu firmy i o chęci dzielenia się specjalistyczną wiedzą. To kolejny miły gest dla klientów i nie tylko dla nich.

Ochrona danych

Kancelaria podatkowa ma dostęp do wielu danych przedsiębiorstwa – nie tylko danych o stanie finansowym, ale tez danych osobowych czy wrażliwych. Warto więc przy dokonywaniu wyboru księgowej wziąć  pod uwagę również to, czy wdraża ona odpowiednią politykę ochrony tych danych, a także czy wzbudza zaufanie i czy będziemy mogli liczyć na jej lojalność. Jeśli dana kancelaria ma stałych, wieloletnich klientów, wygląda na to, że tego zaufania nie zawodzi.

Podsumowanie

Czynników, które wpływają na wybór dobrej kancelarii podatkowej w Poznaniu, jest, jak widać powyżej, dość sporo. Decyzję należy więc dobrze przemyśleć. Firma współpracująca z nieodpowiednią księgową może wiele stracić – nie tylko pieniędzy, ale także czasu czy nerwów. Najlepiej stawiać więc na jakość i doświadczenie.

W Poznaniu najczęściej polecaną kancelarią podatkową jest AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Anna Klupczyńska to doświadczona i powszechnie ceniona księgowa. Specjalizuje się w obsłudze księgowej mikro i małych przedsiębiorstw, głównie z Poznania i okolicy, ale nie tylko. Rozlicza pity, księgi handlowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Dla wielu firm świadczy outsourcing kadr i płac.

Z AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się w następujący sposób:

  • telefonicznie: 601 781 634
  • mailowo: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
  • osobiście: Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań

poprzez formularz na stronie: https://www.biurorachunkowe-poznan.eu/

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/ochrona-nazwy-twojej-firmy-fakty-i-mity/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu