RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Dlaczego warto przeprowadzić audyt SEO?

  • Napisany przez:
Czasem trudno jest samodzielnie sprawdzić, czy strona internetowa działa w pełni poprawnie. Niekiedy z pozoru wysokiej jakości strona www z mnóstwem wartościowych treści nie odnosi sukcesu w sieci. Większość właścicieli stron liczy natomiast na to, że ich strony będą jak najczęściej odwiedzane. Pomaga w tym dostosowanie do wymagań stawianych przez wyszukiwarki internetowe. Jakość strony pod kątem SEO (Search Engine Optimization) można ocenić przeprowadzając audyt.

Audyt SEO strony internetowej

Audyt SEO jest ważnym elementem optymalizacji strony internetowej. Dzięki niemu możemy zidentyfikować potencjalne problemy i błędy, które mogą utrudniać indeksowanie strony przez wyszukiwarki internetowe oraz ograniczać możliwość powiązania jej z konkretnymi słowami kluczowymi. W wyniku audytu strony www otrzymujemy raport zawierający konkretne zalecenia. To wskazówki dotyczące poprawy widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

Jednym z ważniejszych celów audytu SEO jest analiza słów kluczowych, na podstawie której możemy określić, jakie frazy są najważniejsze dla danego serwisu i jakie słowa kluczowe powinny być uwzględnione na stronie. Warto przy tym pamiętać, że także zbyt duża liczba słów kluczowych, jak i ich nieodpowiednie użycie, mogą prowadzić do osłabienia widoczności serwisu w wyszukiwarce.

Lepsze poznanie struktury strony www

Audyt strony www pozwala również na ocenę struktury strony, jej układu i nawigacji oraz weryfikację treści i ilości linków. Jest to ważne, ponieważ wszystkie te elementy mają wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Co ważne, audyt SEO dostarcza też cennej wiedzy, związanej z doświadczeniami użytkowników na stronie, dzięki przeanalizowaniu takich kryteriów jak czas ładowania, responsywność, czy ilości odsłon lub bounce rate. Oceniana jest także zawartość serwisu, pod względem ilości wartościowych treści oraz powiązań między nimi.

Czy można samodzielnie przeprowadzić audyt strony internetowej?

Wystarczy podstawowa wiedza z zakresu działania wyszukiwarek, aby samodzielnie przeprowadzić bardzo prosty audyt SEO. Jak to zrobić? Załóżmy, że na Twojej stronie dostępny jest produkt lub usługa. Wpisz jego nazwę w wyszukiwarce Google, najlepiej używając przeglądarki w trybie prywatnym / incognito. Czy wśród wyników wyszukiwania jest też Twoja strona www? Jeśli tak, czy widnieje na wysokiej pozycji na pierwszej stronie z wynikami wyszukiwania? Dobrze przemyślane SEO strony www oraz poprawna struktura pozwolą wspiąć się stronie wyżej.

Bez znacznej wiedzy technicznej możesz też sprawdzić, czy strona www ładuje się szybko. Możesz w tym celu użyć jednej z darmowych wtyczek lub narzędzi do analizy tego parametru. Szybkość ładowania strony i jej podstron także ma wpływ dla widoczności w wyszukiwarce.

Jakiekolwiek wątpliwości co do poprawności działania strony pod kątem SEO powinny skłonić jej właściciela lub administratora do przeprowadzenia audytu SEO przez profesjonalną firmę z dużym doświadczeniem w tej kwestii. Tylko eksperci są w stanie poprawnie zinterpretować wyniki analizy i zalecić działania dopasowane do specyfiki konkretnej strony internetowej.

Dowiedz się więcej na temat profesjonalnego audytu SEO na stronie https://www.devagroup.pl/audyt-seo

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu