RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Inwestycja w nieruchomości wciąż się opłaca

Przeglądanie bankowych możliwości lokowania oszczędności nie napawa optymizmem. Lokaty czy konta oszczędnościowe mają obecnie bardzo niskie oprocentowanie. Szukających innych rozwiązań można natrafić na oferty funduszy inwestycyjnych czy inwestowania na giełdzie. Mogą one kusić wysokim zyskiem, ale nie każdy chce zaryzykować odłożone pieniądze, mając świadomość, że tego rodzaju inwestycje niosą ze sobą możliwość straty. Jak jeszcze można obecnie ulokować nadwyżkę gotówki? Bardzo dobrym rozwiązaniem wciąż jest zakup nieruchomości.

Zakup nieruchomości – w co zainwestować?

Inwestowanie w rynek nieruchomości przede wszystkim kojarzy się z zakupem mieszkania lub domu. Nie jest to jednak jedyna opcja. Posiadany kapitał można również zainwestować w nabycie lokalu usługowego, hali magazynowej czy apartamentu hotelowego. Wybór jest dosyć duży. Wszystko zależy od posiadanych funduszy i tego czy ewentualnie przy tego rodzaju inwestycji chcemy wesprzeć się kredytem. Warto jednak mieć na uwadze, że skredytowanie części lub całości zakupu nieruchomości, obniży przyszłe zyski o wysokość spłacanej raty.

Rynek najmu nadal z rosnącym popytem

Ten argument przekonuje coraz więcej osób do zainwestowania w zakup nieruchomości. Obecne warunki gospodarcze mocno dotknęły sektor bankowy. Nie tylko obniżyły się oprocentowania oszczędności, ale i kredytów. Niestety, nie oznacza to, że o te drugie jest łatwiej. Wręcz przeciwnie – wymagania formalne otrzymania kredytów zostały mocno zaostrzone. Stąd też nie każdego stać na to, aby zakupić na przykład własne mieszkanie. Tutaj pojawia się okazja dla tych, którzy decydują się na zainwestowanie w nieruchomości i późniejsze ich wynajęcie. Tym bardziej, że ceny najmu ciągle rosną i są dosyć atrakcyjną możliwością na zysk z inwestycji. Jednak przed dokonaniem zakupu nieruchomości warto przejrzeć rynek i wybrać odpowiednie miejsce, w którym warto posiadać tego rodzaju inwestycję. Najczęściej to w dużych miastach będzie największych popyt na wynajęcie mieszkania czy nieruchomości komercyjnej. Dużo trudniejsze będzie to w małych miasteczkach, gdzie na przykład trudniej jest o pracę czy inwestorów ją oferujących. Na portalu Finanseweb można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/wynajem-biura-na-co-warto-zwrocic-uwage-wynajmujac-lokal-biurowy/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu