RSS

Libido - co to jest i jak je…

Libido - każdy choć raz w życiu usłyszał o nim w kontekście zbyt wysokiego lub…

Kto podlega zwolnieniu z podatku od nieruchomości?

Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym – zasila budżet gminy, na której znajduje się działka…

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

«
»

Jakie buty do biegania wybrać w zimie.

  • Napisany przez:

Bieganie stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym sportem. Wiele osób regularnie biegających nie wyobraża sobie robienia dłuższych przerw od treningów. Prawdziwi maniacy tego sportu, biegają podczas każdej aury, nie stanowi dla nich problemu deszcz, czy opady śniegu. Jednak biegając w zimie, należy się odpowiednio do tego przygotować. Oczywiście musimy zadbać o cały strój, który powinien być dostosowany do mroźnej pogody, jednak najważniejszym elementem ubioru biegacza są buty. Obuwie zimowe przeznaczone do biegania powinno posiadać inne cechy niż buty przeznaczone na resztę roku.

Jakie obuwie do biegania wybrać w zimie?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że zimowa aura jest zmienna. Chociaż w ostatnich latach zimy w naszym kraju były łagodniejsze, to pomimo wszystko biegając w zimie, musimy mierzyć się z opadami śniegu, oblodzonymi chodnikami i okresami roztopów. Z tego powodu nasze obuwie musi być odpowiednio skonstruowane, aby sprostać tego typu wyzwaniom.

Co powinno charakteryzować buty do biegania w zimie?

  • Odpowiednia podstawa buta to najważniejsza cecha obuwia zimowego. Solidna podeszwa powinna zapewnić izolację od zimna. Konieczne jest, aby była wyposażona w głębszy bieżnik, który umożliwi bezpieczne bieganie nawet po oblodzonych powierzchniach.
  • Zimą opadom śniegu towarzyszą roztopy, dlatego właśnie warto, aby nasze buty do biegania były wyposażone w specjalną membranę. Dzięki niej nasze stopy będą skutecznie zabezpieczone przed przemarznięciem i przemoczeniem.
  • Zimowe buty do biegania powinny posiadać też inną konstrukcję cholewki niż buty przeznaczone na lato. Cholewka buta jest mocniej zabudowana i zdecydowanie mniej przewiewna. Dzięki temu mamy gwarancję, że nawet podczas długiej sesji treningowej nasze stopy nie ulegną przemarznięciu.
  • Kiedy na zewnątrz panują ekstremalnie złe warunki, a my zamierzamy biegać, powinniśmy rozważyć zakup specjalnych butów wyposażonych w kolce, które są przeznaczone do biegania w trudnych zimowych okolicznościach.

Gdzie kupić buty do biegania w zimie?

Oczywiście obuwie do biegania kupimy w większości dobrych sklepów sportowych. Interesującym pomysłem jest zakup obuwia przez internet. W internetowych sklepach możemy trafić na wiele atrakcyjnych promocji i przecen. Część tego rodzaju sklepów oferuje też bezpłatny zwrot towaru, więc nie musimy się obawiać, że nasz zakup będzie nietrafiony. Jeżeli jednak jesteśmy prawdziwymi łowcami okazji, to warto przeglądać oferty internetowych hurtowni obuwia, które niekiedy oferują atrakcyjne wyprzedaże końcówek serii.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/narty-biegowe-czy-narty-skiturowe-ktore-lepsze-w-dobie-pandemii-jak-wybrac-narty-biegowe/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu