RSS

Jak wygląda skuteczne leczenie uzależnień?

Terapia uzależnień dla osób młodych stanowi istotny obszar działań mających na celu przeciwdziałanie problemom zdrowotnym…

Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zyskuje coraz większą popularność. Jest to…

Oszczędzanie na wakacje – czy lokata może być…

Planowanie wakacji to ekscytujący czas, ale często również spory wydatek. Oszczędzanie na wymarzony urlop może…

Gięcie blachy - od podstaw do zaawansowanych technik

Gięcie blachy to proces, który pomimo swojej pozornej prostoty, skrywa wiele tajemnic i wyzwań. W…

«
»

Meble wypoczynkowe do dużego ogrodu

  • Napisany przez:
W ogrodzie o dużym metrażu można sobie pozwolić na więcej w kwestii aranżacji terenu. Oprócz sporego zestawu mebli wypoczynkowych w dużym ogrodzie znajdą miejsce pergole, huśtawki, oczka wodne i altanki. Ważne, aby stworzyć miejsce harmonijne, spójnie stylistycznie i komfortowe. Umieszczenie zbyt wielu sprzętów, mebli i dekoru stworzy nieporządek, który nie będzie zachęcał do odpoczynku.

Duże zestawy ogrodowe na duży metraż

Jeśli dysponujesz większym ogrodem, możesz umieścić w nim więcej mebli i atrakcyjnie go ozdobić. W kwestii meblowania trzeba być jednak bardzo ostrożnym, bo przesada nie jest wcale czymś dobrym. Tworzy się niepotrzebny chaos, który nie sprzyja odpoczynkowi i nie współgra z naturą. Lepiej więc zrezygnować z jednej czy dwóch rzeczy, a postawić na umiarkowany minimalizm.

Na większej przestrzeni atrakcyjnie prezentuje się modułowy narożnik ogrodowy, który można ustawiać wedle uznania. Narożniki ogrodowe wyglądają elegancko, zwłaszcza jeśli są ozdobione dużymi poduchami i pledami. Do narożnika pasuje wyższy stolik ze szklanym lub drewnianym blatem. Jeśli jest taka potrzeba można kupić stół z regulowaną wysokością, co ułatwi organizowanie przyjęć w większym gronie. Lepiej pokusić się na zestaw uniwersalny, który będzie pasował zarówno do klasycznego, jaki nowoczesnego stylu.

Stylowa sofa do dużego ogrodu

Zamiast narożnika można wstawić do ogrodu większą sofę z technorattanu, również wyściełaną miękkimi dużymi poduchami. Do tego stolik kawowy z szybą hartowaną i dwa wygodne fotele z podłokietnikami i miękkim siedziskiem oraz oparciem. Sofa ogrodowa to praktyczny mebel, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Ewentualnie jeśli jest jeszcze trochę miejsca warto dokupić dwa wygodne pufy ze schowkiem. W wielu ogrodach znajdują się też fotele podwieszane z technorattanowej plecionki i leżanki. To idealne meble ogrodowe do relaksu z książką czy muzyką na słuchawkach. Natomiast ciekawą alternatywą dla podwieszanego fotela może być leżak lub leżanka ogrodowa.

Każdy, nawet najmniejszy zestaw mebli ogrodowych upiększa teren zielony i sprawia, że jest on bardziej funkcjonalny. Słodki relaks w miłych okolicznościach przyrody to tylko wygodnym fotelu czy na ogrodowej leżance.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu