RSS

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

«
»

Nowe wózki widłowe – najlepsze rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa

Zakup wózka widłowego jest niemałym kosztem. Nawet podstawowe, „lekkie” modele to skomplikowane maszyny przystosowane do ciężkiej pracy w trudnych warunkach. Muszą wykazywać się przede wszystkim niezawodnością, stąd (przynajmniej w tych porządnych) brak w nich kompromisów jakościowych. A to przekłada się na cenę. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców skłania się do kupna używanego egzemplarza, szczególnie jeśli firma dopiero się rozwija. Choć ma to czasem sens, obarczone jest zawsze ryzykiem. Dlatego dziś opowiemy o tym, dlaczego nowe wózki widłowe niemal zawsze są trafioną inwestycją.

Oczywiście, że są droższe

Jednak wyższa cena nie bierze się znikąd. To przede wszystkim pewny stan techniczny maszyny i brak ukrytych wad. O konkretach napiszemy za chwilę. Warto jednak jeszcze mówiąc o cenie zwrócić uwagę na rozłożone metody płatności – praktycznie każda marka oferuje sprzedaż ratalną bądź leasing. Dobrze wziąć je pod uwagę, jeśli nie możemy sobie pozwolić na pełną kwotę od razu.

Jakie zalety mają nowe wózki widłowe w porównaniu do używanych?

W pierwszej kolejności wspomniana już wcześniej kondycja. Nie są „zmęczone życiem” ani nie kryją kombinacji i amatorskich napraw. A to niezwykle ważne, gdy każdy przestój i awaria oznaczają poważne koszty. Płacisz za spokój i brak dodatkowych kosztów przez pierwsze kilka lat eksploatacji.

Co więcej, dochodzi opieka gwarancyjna. W razie jakichkolwiek problemów czy wad fabrycznych nie musisz martwić się naprawą – zajmuje się tym producent. To także lepsza dostępność części zamiennych, które w przypadku starszych modeli mogą przysporzyć sporo problemów.

Warto przy tym zaznaczyć, że technologia poszła w ciągu ostatnich kilku lat na przód. A to oznacza, że nowe wózki widłowe są zwyczajnie lepsze – bardziej oszczędne, wydajne i wygodne. Szczególnie tyczy się to modeli elektrycznych. Współczesne akumulatory biją na głowę starsze modele pod każdym względem i sprawiają, że wózek elektryczny to coraz częstszy wybór także do pracy poza halą.

Komu to się opłaca?

Każdemu, kto planuje regularną i długoterminową eksploatację widlaka. Inwestycja zwróci się nieco później niż w wypadku używanego, za to otrzymujemy pewną pracę, zadowolenie pracowników i większą wydajność. Sprawia to, że nowe wózki widłowe dostępne w Irapolu warte są swojej ceny. Szczególnie że przy odrobinie wysiłku bez problemu znajdzie się przecenione egzemplarze.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu