RSS

Panele akustyczne: co je wyróżnia?

Panele akustyczne coraz częściej widuje się nie tylko w studiach nagrań czy salach odsłuchu rozmów.…

Jakie buty do biegania wybrać w zimie.

Bieganie stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym sportem. Wiele osób regularnie biegających nie wyobraża…

Księgowość dla lekarzy, pielęgniarek i położnych - co…

Wieloletnie doświadczenie w księgowości pracowników służby zdrowia, pozwala na poznanie specyfiki i regulacji prawnych obowiązujących…

Dlaczego warto mieć w domu ciśnieniomierz?

Kompletując domową apteczkę musimy pamiętać, by znalazły się w niej odpowiednie środki przeciwbólowe, suplementy, lekarstwa,…

«
»

Przeszczep włosów – czy warto?

Mówi się, że wygląd to podstawa. Dbałość o wizerunek to ważna sprawa, bez względu na to jakiej jesteśmy płci czy w jakim jesteśmy wieku. Ważnym elementem tej dbałości jest fryzura. Kiedy cierpimy na wypadanie włosów, przerzedzenie włosów czy łysienie, zdecydowanie nie można tego problemu bagatelizować. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się przeszczepianie włosów.

Transplantacja włosów – wskazania

Przerzedzone włosy, łysienie, zakola, wypadanie włosów to sytuacje, które skłaniają nas do poszukiwania środków zaradczych. Kiedy leki na wypadanie włosów czy suplementy diety na włosy stają się mało skuteczne, warto przemyśleć rozwiązanie, jakim jest przeszczep włosów. Transplantacja włosów szczególnie polecana jest na:

  • łysienie plackowate,
  • podniesioną linię grzywki,
  • widoczne zakola,
  • blizny na głowie, brwiach czy brodzie u mężczyzn.

Przeszczep włosów to rozwiązanie warte rozważenia głównie w przypadku osób, które od lat borykają się z problemem przerzedzonych włosów, np. z powodu uwarunkowań genetycznych czy zaburzeń hormonalnych. Jeśli przyczyną utraty włosów jest permanentne osłabienie mieszków włosowych, zabieg transplantacji włosów będzie najlepszym rozwiązaniem, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się trwałymi efektami.

Przeszczepu włosów – efekty

Skuteczność przeszczepu włosów zależna jest od wielu czynników. Jednym z nich jest ilość włosów posiadanych przez pacjenta i jakość mieszków włosowych, które mają zostać pobrane do przeszczepu. Jeśli pacjent boryka się z problemem zakoli czy miejscowego łysienia, ale jego włosy w innych częściach głowy są odpowiednio gęste, może on liczyć na doskonałe efekty transplantacji włosów. Istotną sprawą jest także to, jaki typ, kolor oraz grubość włosów posiada pacjent.

Skuteczność przeszczepu włosów

Niebagatelne znaczenie w kwestii skuteczności przeszczepu włosów ma także wybór odpowiedniego rodzaju zabiegu oraz doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który podejmie się wykonania zabiegu. Jedną z najnowszych i najbardziej polecanych metod przeszczepu włosów jest transplantacja metodą FUE. Przeszczep FUE charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz należy do zabiegów przyjaznych dla pacjenta. To najlepszy wybór dla tych, którzy obawiają się bolesnych zabiegów i długiej rekonwalescencji.

Z kolei, od umiejętności lekarza zależy to, czy mieszki włosowe nie ulegną podczas transplantacji uszkodzeniu. Należy więc udać się do lekarza medycyny estetycznej, który posiada wysokiej jakości sprzęt do zabiegu oraz odznacza się wysoką fachowością. Przy poszukiwaniu dobrego lekarza do przeszczepu włosów najlepiej rozważyć wykonanie zabiegu u osoby specjalizującej się w tej dziedzinie, np. u dr Piotra Turkowskiego – rozpoznawalnego na arenie krajowej i międzynarodowej, doświadczonego specjalisty w dziedzinie chirurgii odtwórczej włosów.

Zamiast samemu zastanawiać się nad tym, czy warto poddać się zabiegowi transplantacji włosów, warto udać się do lekarza, który podczas jednej wizyty oceni szanse na skuteczne pozbycie się problemu. Niektórzy lekarze, np. dr Piotr Turkowski, oferują także konsultację online.

Artykuł dostraczył Piotr Turkowski

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu