RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Przeszczep włosów – czy warto?

  • Napisany przez:

Mówi się, że wygląd to podstawa. Dbałość o wizerunek to ważna sprawa, bez względu na to jakiej jesteśmy płci czy w jakim jesteśmy wieku. Ważnym elementem tej dbałości jest fryzura. Kiedy cierpimy na wypadanie włosów, przerzedzenie włosów czy łysienie, zdecydowanie nie można tego problemu bagatelizować. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się przeszczepianie włosów.

Transplantacja włosów – wskazania

Przerzedzone włosy, łysienie, zakola, wypadanie włosów to sytuacje, które skłaniają nas do poszukiwania środków zaradczych. Kiedy leki na wypadanie włosów czy suplementy diety na włosy stają się mało skuteczne, warto przemyśleć rozwiązanie, jakim jest przeszczep włosów. Transplantacja włosów szczególnie polecana jest na:

  • łysienie plackowate,
  • podniesioną linię grzywki,
  • widoczne zakola,
  • blizny na głowie, brwiach czy brodzie u mężczyzn.

Przeszczep włosów to rozwiązanie warte rozważenia głównie w przypadku osób, które od lat borykają się z problemem przerzedzonych włosów, np. z powodu uwarunkowań genetycznych czy zaburzeń hormonalnych. Jeśli przyczyną utraty włosów jest permanentne osłabienie mieszków włosowych, zabieg transplantacji włosów będzie najlepszym rozwiązaniem, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się trwałymi efektami.

Przeszczepu włosów – efekty

Skuteczność przeszczepu włosów zależna jest od wielu czynników. Jednym z nich jest ilość włosów posiadanych przez pacjenta i jakość mieszków włosowych, które mają zostać pobrane do przeszczepu. Jeśli pacjent boryka się z problemem zakoli czy miejscowego łysienia, ale jego włosy w innych częściach głowy są odpowiednio gęste, może on liczyć na doskonałe efekty transplantacji włosów. Istotną sprawą jest także to, jaki typ, kolor oraz grubość włosów posiada pacjent.

Skuteczność przeszczepu włosów

Niebagatelne znaczenie w kwestii skuteczności przeszczepu włosów ma także wybór odpowiedniego rodzaju zabiegu oraz doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który podejmie się wykonania zabiegu. Jedną z najnowszych i najbardziej polecanych metod przeszczepu włosów jest transplantacja metodą FUE. Przeszczep FUE charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz należy do zabiegów przyjaznych dla pacjenta. To najlepszy wybór dla tych, którzy obawiają się bolesnych zabiegów i długiej rekonwalescencji.

Z kolei, od umiejętności lekarza zależy to, czy mieszki włosowe nie ulegną podczas transplantacji uszkodzeniu. Należy więc udać się do lekarza medycyny estetycznej, który posiada wysokiej jakości sprzęt do zabiegu oraz odznacza się wysoką fachowością. Przy poszukiwaniu dobrego lekarza do przeszczepu włosów najlepiej rozważyć wykonanie zabiegu u osoby specjalizującej się w tej dziedzinie, np. u dr Piotra Turkowskiego – rozpoznawalnego na arenie krajowej i międzynarodowej, doświadczonego specjalisty w dziedzinie chirurgii odtwórczej włosów.

Zamiast samemu zastanawiać się nad tym, czy warto poddać się zabiegowi transplantacji włosów, warto udać się do lekarza, który podczas jednej wizyty oceni szanse na skuteczne pozbycie się problemu. Niektórzy lekarze, np. dr Piotr Turkowski, oferują także konsultację online.

Artykuł dostarczył Piotr Turkowski

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu