RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Przynęty spinningowe – Jak wybrać najlepszą?

  • Napisany przez:

Wędkarstwo wymaga od łowiącego dużej wyobraźni. Jakkolwiek to brzmi, trzeba przewidywać, na jaką „przekąskę” ma ochotę ryba. Pewnie każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy łowiąc dzień po dniu w tym samym miejscu, preferencje drapieżników się zmieniły. Dlatego warto mieć dobrze wyposażone pudełko wędkarskie, aby w razie potrzeby mieć więcej możliwości.

Którą przynętę spinningową wybrać? Jaka jest najbardziej uniwersalna?

To pytanie często zadawane przez początkujących wędkarzy. Niestety, ale nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Przynęty na spinning dobieramy do danego gatunku ryby, ale także do pory roku, dnia, czy też pogody. Aby wybrać łowny wabik, trzeba poznać dane łowisko.

Mnogość nazwy, rodzajów i producentów może przyprawić o ból głowy. Zdarza się, że mamy problem z wyborem. Poza wyborem odpowiedniego woblera, gumy, czy obrotówki, ważny jest również wybór sprawdzonego sklepu. Poznaj 5 najlepszych rodzajów przynęt spinningowych, które znajdziesz w sklepie Wielka Ryba.

1.      Woblery

Podobnie jak w przypadku innych przynęt spinningowych, imitują one naturalny pokarm drapieżników. Woblery imitują chorą lub słabą rybkę. Mogą schodzić na różne głębokości pod wodę przy odpowiednim sterowaniu. Producenci tacy jak Rapala, Savage Gear czy Salmo to światowa czołówka w ich produkcji. Znajdziesz je na https://wielkaryba.pl/przynety-spinningowe

2.      Gumy

Są bodaj najpopularniejsze nad wodą. Przynęty na spinning tego rodzaju służą do połowu wszystkich drapieżników. Od małych okoni, poprzez mętnookie sandacze, a przy odrobinie szczęścia – nawet sumy, choć zwykle są one przyłowem. W tej kategorii króluje legendarna przynęta od Mikado -Fishunter. Dostępna w odświeżonej odsłonie w Wielkiej Rybie https://wielkaryba.pl/spinning/przynety-spinningowe/przyneta-mikado-fishunter-tt-55cm341-op5szt Sprawdź ją i trzymaj zawsze w pudełku na przynęty!

3.      Błyski obrotowe

Klasyka gatunku! Genialne w swojej prostocie, a zarazem bardzo łowne. W trakcie holowania blaszka obraca się, powodując wibracje. Działa to na drapieżnika prowokująco, zachęcając do ataku. Klasyczne przynęty spinningowe znajdziesz w dobrych sklepach wędkarskich. Mepps, Fox, czy DAM – bez względu na to, jaką firmę wybierzesz, masz pewność, że wybrałeś najlepszej jakości obrotówkę.

4.      Wahadłówki – blachy

To doskonałe i znane od lat przynęty na spinning. Wahadłówki przypominają osłabioną rybę, którą z łatwością jest w stanie złapać drapieżnik. Idealna przynęta sprawdzona głównie na szczupaki. Niegdyś bez nich nie można było ruszyć nad wodę. Dziś już mniej popularne, choć warto sprawdzić wahadłówki nad wodą. Efekty potrafią zaskoczyć.

5.      Wirujące ogonki

Stosunkowo nowa przynęta. Połączenie małego woblera z obrotówką. Przynęta spinningowa tego rodzaju w trakcie jigowania wiruje, a więc można łowić nią z opadu. Refleksy świetlne powodują, że drapieżniki przepływające blisko takiej przynęty spinningowej, stają się agresywne. Skuteczne głównie na okonie, choć szczupak i sandacz także nie przechodzą wobec nich obojętnie.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu