RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Wskazówki i porady dotyczące systemu Windows 11: Jak szybko otworzyć Menedżera zadań i kontrolować system

  • Napisany przez:

Wielu użytkowników uważa, że muszą szybko zakończyć działanie programu. Na przykład, jeśli nagle się zawiesi. Menedżer zadań jest do tego przydatny. Jest to również szybki sposób na sprawdzenie, ile zasobów zużywa program.

Nie wszyscy właściciele komputerów wiedzą, jak otworzyć Menedżera zadań w systemie Windows 11. Poniżej opiszemy najwygodniejsze sposoby uruchamiania tej aplikacji. Ponadto ocenimy jego główne funkcje. Informacje te będą przydatne dla posiadaczy Windows 11 i tych, którzy zamierzają kupić klucz Windows 11.

Używanie skrótów klawiaturowych do szybkiego otwierania Menedżera zadań

Aby otworzyć tę aplikację, użytkownicy stosują dwa skróty klawiaturowe. Pierwszy z nich to Ctrl+Shift+Esc. Po naciśnięciu tych klawiszy Menedżer zadań zostanie natychmiast uruchomiony, a właściciel komputera będzie mógł z niego korzystać w określonym celu. Na przykład, aby zobaczyć listę uruchomionych aplikacji.

Druga opcja, jak wywołać menedżera zadań w Windows 11, jest tylko nieco bardziej skomplikowana niż pierwsza. Należy wcisnąć kombinację klawiszy Alt+Ctrl+Delete. Ta kombinacja otworzy specjalne okno, w którym można zmienić użytkownika, wylogować się z konta i uruchomić Menedżera zadań. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć odpowiedni element na środku okna.

Otwieranie Menedżera zadań poprzez menu Start

Jeśli dana osoba z jakiegoś powodu nie chce otwierać Menedżera zadań, może użyć menu Start, aby go otworzyć. Należy wpisać „Menedżer zadań” w polu wyszukiwania i kliknąć wynik wyszukiwania.

Inny sposób otwarcia Menedżera zadań w systemie Windows 11 za pośrednictwem menu Start jest jeszcze łatwiejszy. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start. Spowoduje to otwarcie listy aplikacji. Na niej wybierz „Menedżer zadań”.

Używanie polecenia „Task” do szybkiego dostępu do Menedżera zadań

Czasami nie można otworzyć Menedżera zadań za pomocą metod opisanych powyżej. W takiej sytuacji można spróbować uzyskać dostęp do aplikacji za pomocą polecenia taskmgr. W tym celu należy uruchomić menu Uruchom za pomocą klawiszy Win+R. Otworzy się okno, w którym należy wpisać taskmgr i kliknąć OK.

Poznanie podstawowych zakładek i funkcji Menedżera zadań

Nie tylko ważne jest, aby wiedzieć, jak wywołać menedżera zadań w systemie Windows 11, ale ważne jest również zrozumienie funkcji tego programu. Jego główne zakładki to:

  • procesy;
  • produktywność;
  • automatycznie ładowane aplikacje;
  • użytkownicy.

Zakładka Procesy pokazuje uruchomione programy i procesy działające w tle. Pokazuje również, ile zasobów komputera jest zużywanych przez określoną aplikację. W razie potrzeby użytkownik może łatwo wyłączyć niepotrzebny program. Wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy, a następnie lewym przyciskiem myszy wybrać opcję „Usuń zadanie”.

Zakładka Wydajność pozwala ocenić najważniejsze parametry pracy komputera. Na przykład, ile pamięci RAM lub zasobów procesora jest używanych. Pokazuje również model procesora graficznego.

Jeśli użytkownik zapomni, jakie programy znajdują się w autoloaderze, może to łatwo sprawdzić w zakładce „Application Autoloader”. Pokazuje ona, czy programy są włączone, czy nie. Wskazuje również wpływ aplikacji na uruchamianie systemu.

Zakładka „Użytkownicy” zawiera informacje o użytkownikach na komputerze. Strona określa, jakie programy zostały uruchomione. Powiela również informacje o zasobach, które system aktualnie zużywa. Jeśli ktoś wie, jak otworzyć Menedżera zadań Windows 11, może w dowolnym momencie wyświetlić użycie pamięci RAM lub sieci.

Dodatkowe funkcje i możliwości Menedżera zadań

Aplikacja ta nie tylko pomaga w uzyskaniu dokładnych informacji o wykorzystaniu zasobów systemu, ale jest również przydatna do obsługi procesów. Na przykład, użytkownikowi może brakować pamięci RAM dla aplikacji do gier. Aby to naprawić, wystarczy wyłączyć niepotrzebne procesy, które zużywają dużo zasobów.

Menedżer zadań jest również często używany do szybkiego zamykania programów. Jest to przydatne, gdy aplikacja zawiesza się. Wystarczy otworzyć Menedżera zadań, kliknąć prawym przyciskiem myszy na proces, który nie odpowiada i wybrać „Usuń zadanie”.

Przydatne porady i wskazówki dotyczące efektywnego korzystania z Menedżera zadań w systemie Windows 11

Chociaż istnieje wiele sposobów na wywołanie Menedżera zadań w systemie Windows 11, dla niektórych może to nie być zbyt wygodne. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przypiąć aplikację do paska zadań. To proste. Uruchom Menedżera zadań i kliknij prawym przyciskiem myszy na jego ikonę u dołu ekranu. Spowoduje to otwarcie menu, w którym należy wybrać opcję „Przypnij do paska zadań”. Ikona aplikacji będzie teraz zawsze znajdować się na dole ekranu. Aplikację można uruchomić jednym kliknięciem.

Aby uczynić Menedżera zadań bardziej użytecznym, używaj go regularnie:

  • identyfikować aplikacje, które spowalniają komputer;
  • dezaktywować zawieszone programy;
  • śledzić listę aplikacji w autostarcie systemu;
  • przeglądać statystyki wydajności komputera w czasie rzeczywistym.

Działania te pomogą utrzymać najwyższą wydajność komputera i efektywnie oszczędzać zasoby.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na otwarcie Menedżera zadań Windows 11. Na przykład skróty klawiaturowe lub menu Start. Dlatego każdy użytkownik może łatwo znaleźć wygodny sposób na uruchomienie tej przydatnej aplikacji. Można z niej korzystać w dowolnym momencie, aby mieć oko na zużycie zasobów komputera i szybko wyłączyć programy, które się zawiesiły.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu