RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Zalety remontowania dachu z rusztowaniem wyposażonym w podest

  • Napisany przez:
Remonty dachu od czasu do czasu są koniecznością – wtedy potrzebujemy odpowiedniego rusztowania. Najlepiej wykonać remont dachu używając rusztowania z podestem.

Remontujemy dach

Remont dachu jest konieczną pracą konserwacyjną lub naprawczą. Ostatnią rzeczą jaką sobie życzymy jest przeciekający dach lub dach, który grozi zawaleniem się. Niekiedy będziemy chcieli położyć na dachu nowe pokrycie, innym razem zamontować na nim jakiś sprzęt, naprawić komin, lub też zająć się oknami i rynnami. Do wykonania tych wszystkich działań niewątpliwie potrzebne jest rusztowanie. Najlepiej rusztowanie z podestem. Dobre przykłady tych instalacji znajdujemy u producenta Krause: https://www.rusztowania-krause.dmn.pl/ – to sprawdzone rozwiązania, za którymi stoją testy, certyfikaty i uznana na świecie marka.

Rusztowania z podestem gwarancją udanego remontu dachu

Podest rusztowania to dodatkowe podwyższenie, na którym znajdujemy najlepsze z możliwych miejsce do prac na dachu. Najlepsze podesty są obramowane balustradami, które dodatkowo zabezpieczają nas przed upadkiem. Na podeście rusztowania możemy ułożyć narzędzia (ale też np. prowiant potrzebny w czasie długotrwałych napraw dachu), jednakże najważniejsze jest to, że dzięki rusztowaniu z podestem czujemy się absolutnie pewnie, więc nasze ruchy, zachowanie, działania, mogą być celowe i ukierunkowane.

To nie wszystko. Podest rusztowania pozwala często dotrzeć dalej i głębiej z naszymi narzędziami, pozwala ogarnąć większą przestrzeń remontowanego dachu. Specjaliści od BHP do remontów dachów zalecają zgodnie rusztowania z podestem.

A by być wyposażonym w sposób wszechstronny, z pewnością pomyślimy przy remoncie dachu także o drabinie. Z ręką na sercu polecamy dla tych zastosowań produkty firmy Alve: https://alve.pl/ – remontowanie dachu będzie potrzebowało przede wszystkim jednostronnych drabin dostawnych.

Gdzie szukać rusztowań do remontów dachów?

Dlaczego wcześniej wspomnieliśmy rusztowania Krause? Powodów jest wiele:

  • niezawodne i sprawdzone konstrukcje,
  • wielka wygoda użytkowania,
  • pewność bezpieczeństwa pracy,
  • niewygórowane ceny sprzętu,
  • nieporównywalna funkcjonalność i mobilność.

Tę listę zalet rusztowań z podestem Krause można by zresztą wydłużyć, ale zamiast reklamy zajmijmy się jeszcze technicznymi konkretami.

Polecane przez nas rusztowania nadają się do remontu dachu pod każdym względem. Łatwo je rozłożyć i złożyć. Nawet niewielkie posesje z pewnością znajdą miejsce na ich składowanie. Zasięg uzyskiwany dzięki nim może przekraczać nawet 10 metrów. Zwykle są wytworzone z superwytrzymałego aluminium, więc oprócz zalet zwartości i sztywności konstrukcji możemy też mówić o ich przewadze pod względem wagi – są nadzwyczaj lekkie, a więc mobilne.

Tak naprawdę podest rusztowania dachowego powinien pomieścić co najmniej dwie osoby, ponieważ występują rodzaje prac, których nie jesteśmy w stanie wykonać w pojedynkę. Dobry wybór narzędzi do remontu dachu, przede wszystkim rusztowań z podestem, to już połowa sukcesu w naszych zamierzeniach.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu