RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Chcesz zmienić swój samochód w bardziej sportowy? Kup odpowiednie elementy konstrukcyjne i ciesz się osiągami

Sportowy samochód jest marzeniem wielu mężczyzn. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na jego kupno. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby auto, które posiadamy, nabrało większej mocy, ale też sportowego wyglądu. Wystarczy zadbać o jego odpowiednie modyfikacje.

Charakterystyczny sportowy samochód

Samochody sportowe odznaczają się specyficzną linią. Mają niższe zawieszenie, inaczej rozłożony środek ciężkości, są bardziej opływowe czy wyposażone w spojlery. Najważniejszych elementów, które wpływają na ich charakterystyczny wygląd oraz doskonałe wyniki nie widać jednak gołym okiem, gdyż należą do nich między innymi zawieszenie czy sprężyny.

Elementy konstrukcyjne, które odpowiadają za sportowy wygląd i osiągi, muszą charakteryzować się przede wszystkim najwyższą jakością wykonania i wytrzymałością, nawet podczas pracy w obciążających warunkach. Dlatego, decydują się na zmianę wyglądu i zachowania samochodu, warto przede wszystkim sięgnąć po produkty renomowanych producentów, takich jak Eibach.

Zawieszenie samochodu

Wysokość samochodu oraz jego odpowiednia sztywność podczas manewrów to gwarancja najwyższego komfortu, bezpieczeństwa oraz szybkości podczas jazdy wyczynowej. Wykorzystanie odpowiedniego zawieszenia gwarantuje obniżenie środka ciężkości, które przekłada się nie tylko na wygląd pojazdu, ale przede wszystkim na jego zachowanie na drodze. Dlatego warto sięgnąć przede wszystkim po nie, jeśli chcemy zmienić parametry pojazdu.

Rozwiązaniem jest profesjonalne sportowe gwintowane zawieszenie, które wykonano ze stali nierdzewnej. Dzięki temu jest ono niezwykle odporne i zabezpiecza samochód przed korozją, a przede wszystkim – przed zmianami wysokości wynikającymi z uszkodzeń następujących na drodze naturalnej eksploatacji.

Zawieszenie powinno być wyposażone w odpowiednie sprężyny gwintowane, które pozwalają na bezpośrednie, wyraźne obniżenie pojazdu. W zależności od jego typu możliwe jest wyregulowanie jego wysokości w zakresie od 20 do 70 mm.

Rozstaw kół

Kolejnym elementem, który może wpłynąć na wygląd samochód oraz na jego właściwości podczas wymagającej jazdy, jest dystans zmieniający rozstaw kół. Odpowiada on za przesunięcie koła w taki sposób, aby lepiej wypełniało nadkole. Dzięki temu auto zaczyna nabierać bardziej drapieżnego i sportowego wyglądu.

Jednocześnie, dzięki wykonaniu z odpowiednich materiałów, takich jak lekkie i wytrzymałe aluminium, dystanse pozytywnie wpływają na zachowanie kół na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach i na drogach pełnych zakrętów. W efekcie poprawiają właściwości jezdne i przyczyniają się do lepszych osiągów, które idą w parze z wyglądem samochodu.

fot. materiały prasowe

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu