RSS

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

Czy lokata długoterminowa to dobre narzędzie do oszczędzania…

Oszczędzanie na emeryturę jest bardzo dobrym pomysłem. Przyszli emeryci z pewnością nie będą mogli liczyć…

Modna spódniczka dla dziewczynki - jak znaleźć najlepszą?

Spódniczka tiulowa dla dziewczynki to wyjątkowa cześć garderoby. Ta dziewczęca tutu sprawia, że każda mała…

«
»

Często podróżujesz? Zobacz, jaki internet wybrać!

  • Napisany przez:

Jeśli chcesz mieć nieprzerwany dostęp do sieci bez względu na to, gdzie się znajdujesz, nie wystarczy ci stacjonarne łącze domowe. Osoby często podróżujące potrzebują internetu mobilnego. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Czym jest internet mobilny i jak działa?

Internet mobilny to usługa oferowana przez operatorów telekomunikacyjnych. Transmisja jest nawiązywana dzięki łączeniu się modemu z nadajnikiem, który przesyła sygnał internetowy w jednej z obsługiwanych technologii, np. LTE 4G czy 5G. Aby połączyć się internetem mobilnym, trzeba się znajdować w zasięgu wybranej sieci.

Z internetu mobilnego można korzystać na telefonie, po umieszczeniu w nim karty od SIM operatora i odpowiednim skonfigurowaniu połączenia APN. Możliwe jest również łączenie się z siecią na komputerze – wymaga to zastosowania przenośnego modemu lub routera z funkcją modemu. Istnieje ponadto możliwość utworzenia za pomocą telefonu mobilnego punktu dostępu, aby z transmisji komórkowej mogły korzystać wybrane, znajdujące się w pobliżu urządzenia.

Jak wybrać internet mobilny?

Internet mobilny jest oferowany przez operatorów jako odrębna usługa, a także w pakiecie komórkowym obejmującym również rozmowy, SMS-y i MMS-y. Najlepiej w podróży sprawdza się internet w technologiach 4G i 5G, które zapewniają najlepsze parametry połączenia, w tym dużą stabilność i szybkość zbliżoną do stacjonarnego łącza światłowodowego. W zasięgu sieci LTE 4G znajduje się już zdecydowana większość polskich miejscowości, w tym wsie i obszary górskie. Sieć piątej generacji jest dostępna głównie w dużych miastach, lecz zasięg będzie stopniowo poszerzany o kolejne lokalizacje.

Aby móc korzystać z internetu mobilnego w podróży, należy mieć ważny pakiet transferu danych. Jego wielkość warto dobrać z uwzględnieniem własnych potrzeb. Do przeglądania stron na telefonie powinno wystarczyć nawet kilka GB. Jeśli jednak internet będzie również służyć do oglądania filmów i seriali, pobierania plików czy przeglądania zdjęć, limit 30 GB trzeba traktować jako minimum. Po wykorzystaniu dostępnego transferu danych zazwyczaj prędkość wyraźnie spada, co uniemożliwia dalsze korzystanie z internetu. Niektórzy operatorzy utrzymują jednak prędkość 1 Mb/s, co pozwala w dalszym ciągu przeglądać strony.

Internet dla podróżujących od Netii

Szukasz internetu mobilnego do swojego telefonu? Możesz zdecydować się np. na ofertę Netia Mobile 5G z limitem transferu 4 GB, 30 GB lub 60 GB. Po wykorzystaniu transferu przed końcem okresu rozliczeniowego możesz nadal korzystać z sieci z prędkością 1 Mb/s. W pakiecie otrzymasz nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe w kraju, a także SMS-y i MMS-y bez ograniczeń. Dodatkowo możesz korzystać z opcjonalnej usługi Bezpiecznego Smartfona z pakietem antywirusowym, ochroną rodzicielską, zabezpieczeniem loginów i haseł czy lokalizatorem zgubionego telefonu.

Netia oferuje również internet mobilny jako odrębną usługę. Do wyboru masz pakiety danych 500 GB i 100 GB. Są to tak duże limity, że pozwalają nie tylko na przeglądanie stron, lecz także oglądanie filmów, pobieranie plików, a nawet streamowanie i granie w gry sieciowe. W cenie abonamentu operator oferuje na czas trwania umowy router obsługujący standard 5G, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z internetu na komputerze czy kilku urządzeniach mobilnych.

Artykuł Content Marketingowy

https://www.mistrzu.com/nowe-technologie-ktore-zmieniaja-rynek-dostarczania-internetu/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu