RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Nowe technologie, które zmieniają rynek dostarczania internetu

  • Napisany przez:

Żyjemy w czasach, w których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez internetu. Korzystamy z niego codziennie. Służy nie tylko do komunikacji i rozrywki, ale również jest niezbędny w pracy. Każdemu zależy na tym, aby działał szybko i bez zarzutu – w tym kontekście wiele zależy od dostawcy tej usługi. W tym obszarze zastosowanie znajdują nowe technologie.

Sieć 5G – bezprzewodowa sieć nowej generacji

Bezprzewodowa sieć 5G nie pozostaje w sferze marzeń, a jest faktem. Skrót 5G oznacza  piątą generację sieci komórkowej. Charakteryzuje się ona o wiele lepszą prędkością niż inne dostępne sieci. Zapewnia stabilniejsze połączenia oraz umożliwia podłączenie do niej znacznie większą liczbę urządzeń. Takie parametry są dziś absolutnie niezbędne, ponieważ coraz więcej urządzeń korzysta z bezprzewodowego internetu. Przeciętny użytkownik zużywa dużo więcej danych aniżeli jeszcze dwa czy trzy lata temu. Starsze sieci nie są już w stanie poradzić sobie z ogromną ilością danych. Dostępność sieci 5G w Polsce stale rośnie – rozwija się ona w bardzo dynamicznym tempie, przyjąć więc należy, że w najbliższej przyszłości stanie się standardem. Sporo interesujących informacji zawiera m.in. blog o nowych technologiach – ważne jest, aby była to strona na bieżąco aktualizowana.

Technologia satelitarna – satelitarne połączenia internetowe

Technologia satelitarna – czyli DVB-S (ang. Digital Video Broadcasting-Satellite) – jest technologią polegającą na bezprzewodowej transmisji radiowej. Wyróżnia się globalnym zasięgiem, co jest rezultatem odpowiedniego  rozmieszczenia satelitów na orbitach. Technologia ta nie wymaga zastosowania rozmaitych kabli, co w praktyce jest niemałym udogodnieniem. Dzięki temu, że system odznacza się elastycznością, da się go dostosować do potrzeb klientów.

Wi-Fi 6 – nowoczesna sieć bezprzewodowa

W większości domów najpopularniejszym sposobem łączenia się z internetem jest router Wi-Fi. To standard rozpowszechniony nie tylko na użytek prywatny, ale także w szkołach, restauracjach, hotelach etc. Najnowszą odmianą omawianej technologii jest standard Wi-Fi 6, który w porównaniu z poprzednimi generacjami pozwala na uzyskiwanie szybszych połączeń. Maksymalną przepustowością, jaką jest w stanie zapewnić Wi-Fi 6 na wielu kanałach, jest 9,6 Gb/s. To duża zmiana – wystarczy przypomnieć, że w przypadku Wi-Fi 5 jest to 3,5 Gb/s. Trzeba jednak przy tej okazji wyraźnie zaznaczyć, że lokalne sieci mogą mieć kłopot z osiągnięciem takich prędkości – głównie ze względu na podział maksymalnych wartości pomiędzy różne urządzenia. Atutem sieci Wi-Fi 6 jest możliwość zmniejszenia latencji nawet o 75 proc., co jest świetną wiadomością m.in. dla graczy, gdyż gry są szybciej pobierane.

Światłowód – nieograniczony dostęp do sieci

Światłowód to określenie specjalnego przewodu, dzięki któremu dane są przesyłane z prędkością do kilku Tb/s. Odbywa się to za pomocą fali świetlnej. Wysoka odporność na zakłócenia, małe opóźnienia oraz błyskawiczna transmisja plików – to największe zalety internetu światłowodowego.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu