RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Czy warto zatrudniać pracowników tymczasowych?

  • Napisany przez:

Czy słyszeliście już o leasingu pracowników? Jest to sytuacja, w której wypożyczamy pracownika z agencji na określony czas i do określonych zadań. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Zobacz, dlaczego warto postawić na leasing pracowniczy.

Czy warto zatrudniać pracowników tymczasowych? Leasing pracowników od zaraz

Zatrudnianie pracowników tymczasowych, to nieco inne rozwiązanie niż leasing pracowników. W przypadku samodzielnego zatrudnienia musimy zająć się wieloma kwestiami, takimi jak rekrutacja, zapewnienie umowy, wypłaty i wiele innych. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na leasing pracowników, których też zyskują tylko tymczasowo, ale bez zbędnych formalności. Te leżą po stronie agencji.

W takiej sytuacji odpada Ci rekrutacja, zajmowanie się wypłatami, czy umowami. Rozliczasz się z agencją i to z nią podpisujesz umowę, za to profesjonaliści zajmą się całą resztą. Jakie jeszcze zalety ma zatrudnianie pracowników tymczasowych za pośrednictwem agencji?

Poznaj zalety zatrudniania pracowników tymczasowych przez agencję pracy

Jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na pracowników tymczasowych, jest możliwość dostosowania zespołu do zmieniających się potrzeb. W przypadku sezonowych wzrostów zamówień lub projektów krótkoterminowych pracownicy tymczasowi mogą szybko wzmocnić zespół, a po zakończeniu okresu potrzeby, zostaną zwolnieni bez konieczności długoterminowych zobowiązań. Decydując się na leasing pracowników z agencji możesz wypożyczyć potrzebne osoby na konkretny czas, lub do konkretnego projektu.

Co więcej, zatrudnianie pracowników tymczasowych może być opłacalne pod względem finansowym. Firmy nie muszą ponosić pełnych kosztów związanych z zatrudnianiem stałych pracowników, takich jak składki na ubezpieczenie społeczne, benefity czy szkolenia. Otwarcie pełnego etatu to kosztowne zadanie i jeśli chcesz zaoszczędzić, ale także być fair wobec pracownika, to najlepiej postawić na jego leasing ze sprawdzonej agencji.

Dlaczego jeszcze warto postawić na leasing pracowników? W niektórych branżach istnieje potrzeba dostępu do specjalistycznej wiedzy na krótki okres. Pracownicy tymczasowi mogą dostarczyć tę wiedzę i umiejętności, nie generując stałych kosztów.

Jak więc widzisz, zalet tego rozwiązania jest wiele. Pamiętaj jednak, aby wybrać renomowaną agencję pracy tymczasowej, jak Flambir. Dzięki temu możesz mieć pewność, że współpraca, zarówno z pracownikiem, jak i agencją przebiegnie gładko i bezproblemowo.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu