RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

EA sports FC – dlaczego nastapił rebranding serii FIFA?

  • Napisany przez:

Fani gier piłkarskich doczekają się kolejnej odsłony popularnych gier sportowych od EA, tym razem pod zmienioną nazwą. Co stoi za rebrandingiem serii i czy zmiany związane z nazwą odbiją się na samym produkcie? Rozwiewamy najważniejsze wątpliwości związane z następcą FIFY. Podamy również garść najgłośniejszych spekulacji związanych z duchowym spadkobiercą tego jakże kultowego tytułu.

EA sports FC – nieoczekiwany zwrot akcji

Dla fanów serii FIFA to nie lada zaskoczenie. Skąd wziął się pomysł na zmianę tytułu produkcji? Równie dobrze można byłoby zmienić tytuł pecetowego „Wiedźmina” na jakikolwiek inny. Można, tylko po co? W przypadku kolejnej części rebranding stał się wyższą koniecznością. Wynika on bowiem z braku porozumienia między stajnią Electronic Arts a Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Niestety wpływa to na wygaszenie licencji tytułu, z której korzystali producenci tej legendarnej serii gier sportowych. Rebranding niesie za sobą pewne ograniczenia, ale jak zapewniają twórcy serii, nieznaczne i produkt wybroni się sam. Czy aby na pewno? Warto rzucić okiem na informację od twórców i garść spekulacji dotyczących nowego produktu.

Nowa Fifa 2024 – garść spekulacji

Kolejna odsłona „FIFY” doczekała się pierwszych zwiastunów. Pierwsze zapisy z rozgrywki pojawią się już niebawem, bo 13 lipca bieżącego roku. Z czystym sumieniem będzie można powiedzieć coś więcej na temat mechaniki produkcji i kluczowych jej elementów tuż po pojawieniu się gameplay’ aEA Sports FC 24 nie ma jeszcze wyznaczonej daty wydania, ale bazując na datach premier poprzednich części, spekuluje się, że duchowy następca FIFY zostanie wydany pod koniec września. Czy tak w istocie będzie? Czas pokaże. Pod znakiem zapytania stoją również minimalne i zalecane wymagania sprzętowe dotyczące produkcji, ale i tu można pokusić się o probabilistykę. Wstępnie można przyjąć, że produkcja nie będzie znacznie odbiegała pod tym kątem od poprzedniej części. Ostatnią niewiadomą jest tryb mistrzostw. Prawdopodobnie pojawi się on w produkcji.

EA sports FC – co wiemy?

Poza spekulacjami dotyczącymi EA sports FC istnieją również potwierdzone informacje dotyczące produkcji. Są nimi między nimi liczba potwierdzonych zawodników i klubów piłkarskich. Decydując się na pełnoprawnego dziedzica tej legendarnej serii gier sportowych, spotkać się będzie można z 19 tysiącami zawodników. Wybierać będzie można spośród 700 klubów piłkarskich i około 30 lig. W EA sports FC 24 znajdzie się również około 100 stadionów piłkarskich. Ze sporą dawką prawdopodobieństwa pojawią się także mistrzostwa świata. Producenci tego projektu wnoszą pewną świeżość w rozgrywkę. Jest nią możliwość zagrania w kobiecą piłkę nożną. To, co znane jest z poprzednich części serii, a więc funkcje managerskie i tryb kariery prezentować mają zbliżony poziom do tego, co znane jest z FIFA 23. I to jest opcja minimum, jak chwalą się twórcy.

EA sports FC – rebranding to szansa?

Trudno przewidzieć jednoznacznie jak odejście od tradycyjnego tytułu serii wpłynie na jego odbiór wśród graczy i zainteresowanie. Zagorzali fani serii będą oczekiwać konkretnej rozgrywki i wyboru przynajmniej zbliżonego do tego, co znają z serii FIFA. Jeśli produkcja obroni się opcjami wyboru i możliwościami rozgrywki, to prawdopodobnie Electronic Arts napisze nową, ulepszoną kartę w historii serii. Gorzej, jeśli nie spełni oczekiwań graczy. Pozostaje liczyć, że EA sports FC okaże się godny swych poprzedników.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu