RSS

Jak wygląda skuteczne leczenie uzależnień?

Terapia uzależnień dla osób młodych stanowi istotny obszar działań mających na celu przeciwdziałanie problemom zdrowotnym…

Depilacja laserowa - czy warto?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która zyskuje coraz większą popularność. Jest to…

Oszczędzanie na wakacje – czy lokata może być…

Planowanie wakacji to ekscytujący czas, ale często również spory wydatek. Oszczędzanie na wymarzony urlop może…

Gięcie blachy - od podstaw do zaawansowanych technik

Gięcie blachy to proces, który pomimo swojej pozornej prostoty, skrywa wiele tajemnic i wyzwań. W…

«
»

Ile kosztują roboty ziemne?

  • Napisany przez:
Jakie czynniki wpływają na ceny robót ziemnych?

Pierwszym etapem podczas realizacji inwestycji budowlanych są roboty ziemne. Polegają one na usuwaniu humusu, czyli wierzchniej warstwy ziemi, a także wykonywaniu wykopów, nasypów i równaniu terenu. Te elementy towarzyszą każdej budowie i pozwalają na zagospodarowanie terenu zgodnie z projektem. Ile kosztują roboty ziemne? Zobacz, jak kształtują się ceny.

Prace ziemne są kluczowym elementem każdej inwestycji. Polegają one między innymi na wydobywaniu gruntu, następnie przewożeniu go na wskazany teren oraz przekształcaniu w pożądaną formę. Co więc wpływa na kształtowanie się cen prac ziemnych?

Przede wszystkim są to takie czynniki jak region, dokładna lokalizacja inwestycji oraz jej wielkość i typ wykonywanych prac. Ostateczna cena jest więc uzależniona od rodzaju terenu. Inaczej są wyceniane roboty ziemne na terenach podmokłych, zboczu góry, czy płaskiej i suchej powierzchni. Warunki gruntowe przekładają się na poziom skomplikowania prac ziemnych. Im trudniejszy grunt, tym wyższy będzie koszt związany z przygotowaniem gruntu.

Co więcej, koszt prac ziemnych kształtowany jest przez lokalizację. W mniejszych miastach ceny są zazwyczaj nieco niższe. Natomiast w większych aglomeracjach wykonanie inwestycji jest bardziej kosztowne.

Kształtowanie się cen robót ziemnych na podstawie skali inwestycji

Warto przy tym pamiętać, że na cenę usługi związanej z robotami ziemnymi, pływa również skala inwestycji. Budowa domu jednorodzinnego będzie tańsza niż budowa osiedla. Ponadto nie możemy zapominać o dodatkowych kosztach, takich jak transport maszyn budowlanych, czy materiałów sypkich. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie, możesz skontaktować się z wybraną firmą oferującą roboty ziemne. Przygotowanie listy wydatków zazwyczaj jest bezpłatne i możesz wykonać je za pośrednictwem formularza na stronie. Podaj tylko imię, nazwisko, telefon, adres e-mail, oraz opis inwestycji. Następnie skontaktuje się z Tobą pracownik firmy kompetentny do wykonania wyceny.

Jaki jest cennik robót ziemnych?

Każda firma posiada indywidualny cennik, trudno jest więc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak już wiesz, na cenę robót ziemnych wpływ ma wiele czynników. Jak kształtują się ceny w 2023 roku? Za ręczne wykonanie wykopu zapłacimy od 160 do 200 zł. Natomiast ceny za usługi koparko-ładowarką (z operatorem) wynoszą od 170 do 250 zł. Usługi spycharką z operatorem to wydatek od 240 do 340 zł. Warto przy tym pamiętać, że są to stawki godzinowe.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu