RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Jak wybrać idealnie biurko do pracy?

  • Napisany przez:

Biurko do pracy jest niezbędnym elementem wyposażenia nie tylko biur, ale również w wielu domach i mieszkaniach. W dobie pandemii koronawirusa należy także pamiętać o tym, ze większość osób wykonuje swoją pracę z domu. Niezbędne jest wiec do tego posiadanie odpowiedniego biurka. Dzięki dobremu dobraniu modelu do własnych potrzeb można uniknąć, chociażby uciążliwego bólu pleców, który udziela się osobom mającym pracę biurową. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów biurek. Coraz częściej można spotkać takie rodzaje, które idealnie nadają się do pracy na stojąco. Ponadto, producenci zaczynają stosować coraz to nowsze technologie i rozwiązania, które będą znacznie bardziej ułatwiać spędzanie czasu przy biurku. Jak więc wybrać odpowiedni mebel do pracy?

  1. Biurko ergonomiczne to podstawa
  2. Co znaczy funkcjonalne biurko?
  3. Czy wygląd też ma znaczenie?
  4. Czym jest blat z ładowarką indukcyjną?

Biurko ergonomiczne do podstawa

Biurko ergonomiczne powinno być podstawą wyposażenia każdego biura. W szczególności, jeśli spędzamy w nim wiele godzin, przy komputerze, lub z nosem w różnego rodzaju papierach. Ergonomia jest więc najważniejszym czynnikiem, jaki powinien być brany pod uwagę podczas zakupu biurka. Niestety wiele osób nadal ignoruje ten element, który bardzo często jest omawiany także podczas szkoleń BHP.

Z czasem okazuje się jednak, że wielu pracowników zaczyna odczuwać bóle pleców, karku, barków, czy nawet drętwienie nóg. Oczywiście jest to efekt złego doboru biurka i krzesła. Efektem długotrwałej pracy, przy źle wybranym modelu mebla, są zwyrodnienia stawów, krzywica kręgosłupa, garbienie się i inne przewlekłe choroby.

Co znaczy funkcjonalne biurko?

Biurko funkcjonalne, aby takie było, musi być przede wszystkim odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru. Wymiary są jednak zależne od wolnej przestrzeni, ale najczęściej wybierane są:

  • 80x120cm
  • 80x140cm
  • 80x160cm

Jeśli chodzi o jego głębokość, to sprawa indywidualna. Przede wszystkim musi się pod nim znajdować przestrzeń na wygodne rozłożenie nóg. Idealnie by było, gdyby zmieścił się jeszcze podnóżek. Wysokość zależy głównie od naszego wzrostu. Na rynku można spotkać biurko z regulacją wysokości. Dzięki temu można będzie mebel dopasować do indywidualnych wymagań.

Nowością jest natomiast biurko do pracy na stojąco, które można kupić w sklepie Fly-Desk.com. Biurko regulowane do tego typu pracy posiada szerszy zakres ruchu. Skąd pomysł na pracę stojącą? Trend ten się pojawił na zachodzie, a następnie trafił do naszego kraju. Naukowcy dowiedli bowiem, że zmienianie pozycji korzystnie wpływa na pracę układu kostno-stawowego, dzięki czemu można uniknąć przeciążeń kręgosłupa. Ponadto taki zabieg pozwala znacznie szybciej i łatwiej się skupić na danym zadaniu, a po okresie adaptacji, który zazwyczaj trwa kilka dni, może zwiększyć nawet efektywność naszej pracy.

Czy wygląd też ma znaczenie?

W powszechnej opinii osób, które zazwyczaj nie pracują przy biurku, jego wygląd nie powinien mieć większego znaczenia. Inaczej ma się sprawa z punktu widzenia osób, które spędzają przy nim najwięcej czasu. Design ma znaczenie i to dużo. W szczególności, gdy przyjmujemy przy nim nowych klientów, czy petentów. Stare zniszczone biurko, w starym stylu, nie będzie dobrze świadczyło prestiżu firmy. Ponadto otaczanie się przedmiotami, które wyglądają estetycznie, wpływa na lepszy nastrój, samopoczucie i zwiększa motywację do działania.

Decydując się na biurko regulowane, warto zwrócić uwagę również na przestrzeń, w jakim będzie się znajdowało. Należy więc wybrać taki model, który będzie idealnie wpisywać się w aranżację wnętrza. Nie bez znaczenia pozostaje także materiał, z jakiego został mebel wykonany. Uważa się, że przynajmniej blat powinien być matowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu padające na niego światło będzie ulegało rozproszeniu i nie będzie razić w oczy. Dodatkowo bardzo ważna jest sama konstrukcja biurka. Powinna być ona solidna, aby mebel mógł posłużyć przez wiele lat pracy.

Czym jest blat z ładowarką indukcyjną?

Ładowarki indukcyjne to rozwiązanie technologiczne, które jest stosunkowo nowe. Wcześniej indukcja była znana głównie z kuchenek, dziś natomiast z dodatkowego wyposażenia do zakupu telefonu. Innowacje wdały się także w przemysł meblarski. Coraz częściej można na rynku spotkać blat z ładowarką indukcyjną, który jest ukłonem w stronę ergonomicznych rozwiązań.

Istota działania tego rozwiązania jest bardzo prosta. Pracując w biurze, bardzo często trzeba odbierać telefony, czy też odpisywać na wiadomości SMS. Powoduje to oczywiście powolne rozładowywanie się baterii telefonu. Brak ładowarki lub możliwości podłączenia kabla, tak aby smartfon był tuż pod ręką, to bardzo duże utrudnienie. Producenci postanowili więc połączyć ładowarki indukcyjne wraz z blatem biurka. Efekt?

Telefon można nieustannie ładować, bez konieczności ciągnięcia dodatkowych kabli. Niebawem to rozwiązanie będzie już normą, jednak należy pamiętać także o tym, że urządzenie mobilne musi mieć także wbudowaną możliwość ładowania się przy pomocy indukcji.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu