Jak wybrać krzesła konferencyjne?

Określenie potrzeb firmy
Na początku warto zastanowić się ile krzeseł potrzeba oraz ile miejsca możemy na nie przeznaczyć. Wstępna analiza i zmierzenie pomieszczenia pomogą określić liczbę, rozmiar oraz styl mebli. W tym momencie trzeba również rozważyć, jaki budżet firma może przeznaczyć na wyposażenie sali. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest leasing na meble, który umożliwia zakup wysokiej jakości krzeseł bez konieczności inwestowania dużej kwoty jednorazowo. Co więcej, miesięczne raty leasingowe mogą być wliczone w koszty uzyskania przychodu, co zmniejsza bieżące obciążenia podatkowe, jednocześnie ograniczając wydatki związane z zakupem.
Krzesło konferencyjne a reszta aranżacji
Przed wyborem konkretnego modelu należy zastanowić się, jaka estetyka krzeseł będzie pasowała do danego wnętrza. Jeśli pomieszczenie jest urządzone w nowoczesnym stylu, warto zdecydować się na wybór krzeseł o prostych, geometrycznych kształtach. Z kolei do klasycznych aranżacji świetnie dopasują się meble tradycyjne. Urządzając salę konferencyjną, można także posłużyć się zasadą kontrastu – do jasnych ścian dobrać modele w ciemniejszych kolorach.
Jakie cechy mają dobrej jakości krzesła konferencyjne?
Przede wszystkim, meble do sal konferencyjnych mają być wygodne i ergonomiczne. O komfort podczas wielogodzinnych spotkań pomoże zadbać np. krzesło konferencyjne z podłokietnikami, które zapewnia dodatkowe wsparcie dla ramion i łokci. Odpowiednio dobrane modele powinny mieć również wygodne oparcie dla pleców oraz komfortowe siedziska. Należy także dobrać długi i solidny stół konferencyjny, żeby każdy uczestnik miał dla siebie wystarczająco dużo miejsca.
Ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł konferencyjnych, jest ich jakość wykonania – mówi Grzegorz Binkiewicz, właściciel marki HAGEA – Wszystkie elementy krzesła, takie jak ramy, siedzenia i podłokietniki powinny być wykonane z solidnych materiałów, które zapewnią im trwałość i wytrzymałość na intensywne użytkowanie. Najlepiej zdecydować się na produkty łatwe do czyszczenia np. meble z tworzyw sztucznych, aby zagwarantować uczestnikom spotkań higieniczne warunki.
Ustawienie mebli w sali konferencyjnej
Krzesła i stoliki konferencyjne powinny być rozstawione w taki sposób, aby umożliwiały swobodną komunikację. Ważne jest także zapewnienie wystarczającej przestrzeni pomiędzy nimi, żeby uczestnicy mogli komfortowo się poruszać po pomieszczeniu. Dobrym wyborem są lekkie meble, które można swobodnie ustawiać w zależności od rodzaju spotkania. W przypadku zebrań biznesowych stół warto umieścić w centrum sali, a krzesła wokół niego w równych odległościach. Z kolei, w przypadku kreatywnych sesji sprawdzą się krzesła ustawione w okręgu. Takie rozwiązanie pozwala uczestnikom na łatwą wymianę pomysłów, pełną swobodę ruchów oraz usprawnia prowadzenie ożywionej dyskusji. Niezbędnym elementem sali powinien być zegar do pokoju młodzieżowego który zwróci uwagę gości na mijający czas spotkania.
Krzesła do sali konferencyjnej to ważny element aranżacji przestrzeni biurowej, który ma wpływ na wygodę i efektywność spotkań. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na ergonomiczność, komfort i trwałość, a także na styl i kolorystykę, aby dopasować je do reszty wystroju. Dobrze dobrane wyposażenie pozwala stworzyć profesjonalne miejsce pracy, które sprzyja komunikacji i wymianie informacji między uczestnikami.
Autor: agencja marketingowa Run The Brand