RSS

Życie po wypaleniu zawodowym

Wypalenie zawodowe to stan skrajnego wyczerpania emocjonalnego, fizycznego i umysłowego, zasadniczo wpływający na jakość życia…

Podróże pełne wygody: Kiedy i dlaczego warto wynająć…

W dzisiejszych czasach, kiedy mobilność i elastyczność są kluczowe, wynajem busa lub kampera staje się…

Regeneracja i odnowa: Dlaczego warto zainwestować w tajski…

Tajski masaż sportowy: Czym jest i dla kogo jest przeznaczony? Tajski masaż sportowy to unikalna forma…

Dlaczego Europa Wschodnia jest popularnym miejscem outsourcingu tworzenia…

Outsourcing IT to dość powszechne rozwiązanie dla firm z różnych części świata, od startupów po…

«
»

Jaki komputer do pracy wybrać? Poznaj 3 naszych wskazówek, które ułatwią Ci zakup

  • Napisany przez:

Jeżeli Twoim podstawowym narzędziem pracy jest komputer, powinieneś zakupić taki sprzęt, który będzie służył Ci bez większych awarii przez kolejnych kilka lat. Sprawdź, na jakie aspekty powinieneś zwrócić uwagę, aby nabyć sprzęt w pełni dopasowany do Twoich potrzeb i charakteru codziennej pracy.

Wskazówka pierwsza: rodzaj wykonywanej pracy

Nowy komputer powinien być dostosowany przede wszystkim do rodzaju wykonywanej pracy. Nieco inne parametry będzie miał sprzęt będący wsparciem w pełnieniu zadań w zakresie telemarketingu, copywritingu czy wirtualnej asystentki, inne zaś podczas pracy ściśle związanej z grafiką 3D, tworzeniem gier komputerowych czy filmów wideo. Podczas zakupu istotne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na wielkość pamięci RAM, która jest potrzebna zwłaszcza jeśli pracujemy z dużą liczbą programów uruchomionych w jednym momencie. Pozwoli nam to na pracę bez spadku wydajności systemu. Wbrew pozorom, karta graficzna nie stanowi aż tak istotnego elementu, chyba że obsługuje technologie pozwalające programom graficznym na korzystanie z jej mocy obliczeniowej. Dużo ważniejszy jest w tym przypadku wydajny procesor, który pozwala na przyspieszenie obliczania skomplikowanych operacji (na przykład podczas pracy na zdjęciach w bardzo dużej rozdzielczości stosowanie filtrów i efektów może trwać od kilku do kilkunastu minut). Mocny procesor jest w stanie znacząco skrócić ten czas. Komputer odpowiedni do tego rodzaju pracy, a także profesjonalne doradztwo podczas zakupu można znaleźć w sklepie internetowym Gigam.pl.

 

Wskazówka druga: tryb wykonywanej pracy

Osoby, które cenią sobie pracę wśród ludzi, będą aktywnie korzystać z możliwości wykonywania zadań w trybie zdalnym, poza biurem. W takiej sytuacji  najlepszym rozwiązaniem jest zakup laptopa, który daje największe pole do popisu w zakresie mobilności i elastyczności.

Ci, którzy cenią sobie pracę w ciszy i samotności, mogą zdecydować się na komputer all-in-one, który nie ogranicza miejsca na biurku (za sprawą umieszczenia jednostki centralnej w obudowie monitora) tak bardzo jak komputer stacjonarny, cechując się zarazem wysoką wydajnością i dużą przekątną ekranu (znacząco przewyższającą tę spotykaną w laptopach), ułatwiającą pracę nad tekstem, linijkami kodu czy grafiką. Zaletą komputera all-in-one jest zazwyczaj także lepsza jakość dźwięku w porównaniu do standardowego laptopa. Wbudowane w obudowę głośniki umożliwiają słuchanie w czasie pracy lub odpoczynku ulubionej muzyki, bez konieczności dokupowania i zajmowania przestrzeni roboczej oddzielnym zestawem audio.

 

Wskazówka trzecia: parametry techniczne sprzętu

Producenci, podając specyfikację techniczną sprzętu, lubią posługiwać się mało zrozumiałymi skrótami technicznymi. Co one oznaczają? Podczas zakupu komputera możemy mieć do czynienia z następującymi parametrami:

  • format ekranu – najczęściej mamy obecnie do czynienia z ekranami panoramicznymi;
  • rodzaj dysku twardego – w sklepach można spotkać komputery wyposażone w dysk HDD, SSD lub ich hybrydę – dysk SSHD; warto zapytać sprzedawcę, który dysk poleca przy uwzględnieniu naszych indywidualnych potrzeb i charakteru pracy;
  • obsługa technologii 3D – przydaje się do pracy podczas projektowania obiektów 3D i gier wideo;
  • zakrzywiony ekran – może być szczególnie pomocny w przypadku osób zajmujących się grafiką lub montażem wideo;
  • nakładka dotykowa na ekran – nowoczesne komputery są często wyposażone w system dotykowy, umożliwiający obsługę komputera za pomocą dotyku opuszkiem palca (analogicznie jak smartfon).

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/apple-mac-mini-m1-2020-piekielnie-szybki-kompaktowy-komputer-czy-warto-go-kupic/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu