RSS

Budżet na 2017 rok z rekordowym …

Rząd zaprezentował projek…

Negatywna historia kredytowa głó…

Odrzucony wniosek o kredy…

Masz kredyt hipoteczny w obcej w…

O tym, że bardzo trudno j…

Nowe kontrole podatników, czyli …

Wszyscy ekonomiści są zgo…

Kiedy najlepiej handlować dolare…

Dolar amerykański (USD) o…

Czy pracownik płaci wyższe podat…

Krążą informacje na temat…

Czy gospodarka ucierpi na zakazi…

Już od kilku lat, w naszy…

Dlaczego warto współpracować z d…

Zdecydowałeś się na wzięc…

Propozycje zmian w emeryturach, …

Propozycje zmian w emeryt…

Nowy plan reformy służby zdrowia

Minister Zdrowia Konstant…

«
»
TwitterFacebookPinterest

Sprawdź, o co warto rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC

Kupiłeś samochód i szykujesz się do nabycia pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego? Przekonaj się, czy wystarczy Ci samo obowiązkowe OC, czy jednak sięgniesz po pakiet polis. A może zbliża się data odnowienia już posiadanego OC lub wybierasz się na wycieczkę samochodową za granicę? Przeczytaj o dodatkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych i wybierz opcje dla siebie!

Dlaczego ubezpieczenie komunikacyjne OC to za mało?

Jak zapewne wiesz, ubezpieczenie komunikacyjne OC chroni Cię przed odpowiedzialnością cywilną i ponoszeniem strat finansowych w sytuacji, gdy doprowadzisz do kolizji, spowodujesz wypadek samochodowy lub przyczynisz się do zaistnienia innej szkody na drodze. Poszkodowany otrzyma odszkodowanie z Twojego OC i wszystko zdaje się w porządku.

Prawie. Nic bowiem nie chroni Ciebie jako posiadacza auta. Kolizje mają to do siebie, że uszkodzeń doznają oba pojazdy, nie tylko poszkodowanego. Również problemy związane ze zdrowiem mogą się pojawić u winnego lub jego pasażerów. A co z kradzieżą? Zniszczeniem mienia przez anonimowych chuliganów? Awarią na środku drogi? To wszystko zapewniają dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne.

Zobacz, co obejmuje przykładowe fakultatywne ubezpieczenie komunikacyjne polecane na wyjazd za granicę: https://kioskpolis.pl/assistance-na-europe-czyli-podroz-bez-obaw-za-granica/.

Ochrona zdrowia z ubezpieczeniem komunikacyjnym NNW

Jako kierowcę zainteresowanego swoim życiem i zdrowiem, a także odpowiedzialnego za życia i zdrowie pasażerów, może zainteresować Cię ubezpieczenie komunikacyjne NNW. Wystarczy, że wykupisz je raz, by obejmowało ochroną wszystkich, którzy znajdują się w pojeździe, oczywiście o ile liczba pasażerów nie przekroczy tej wpisanej w specyfikację auta.

Odszkodowanie z NNW możesz uzyskać niezależnie od tego, czy jesteś poszkodowanym, czy sprawcą wypadku. Na największe sumy możesz liczyć w granicznych sytuacjach: stałym rozstroju zdrowia lub uszkodzeniu ciała (np. inwalidztwie) oraz śmierci. W innych przypadkach kwota odszkodowania zostanie wyliczona procentowo z sumy ubezpieczenia na podstawie rozległości poniesionej szkody.

Assistance – ubezpieczenie komunikacyjne pomocne za granicą

O ubezpieczeniu komunikacyjnym Assistance często mówi się w kontekście wyjazdu samochodem za granicę. Faktycznie, to właśnie wówczas przydaje się najbardziej. W rzeczywistości jest to pakiet różnego rodzaju ochrony. Dzwoniąc na całodobową infolinię, skorzystać z informacji, usług prawnych, usług medycznych czy pomocy technicznej. Assistance przyda Ci się, np. gdy będziesz potrzebował holowania, auto nie będzie chciało odpalić lub z uwagi na usterkę samochodu zmieni się plan podróży, a Ty będziesz potrzebował chwilowego zakwaterowania, posiłków itd. w tym miejscu.

Popularne ubezpieczenie komunikacyjne AC

Autocasco to ubezpieczenie komunikacyjne tak popularne, że nie trzeba go nikomu przedstawiać. Umożliwi Ci uzyskanie odszkodowania, jeśli to Ty spowodujesz wypadek i uszkodzisz samochód. Środki pieniężne odzyskasz także w przypadku kradzieży auta lub wyposażenia, zniszczenia go przez anonimową osobę (np. chuligana na niestrzeżonym parkingu), uszkodzenia w wyniku sił natury (pożaru, powodzi, gradu).

Warto kupować OC i inne ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie, bo wówczas cena jest niższa. Jeśli chcesz rozszerzyć już posiadaną polisę, zaczekaj do jej przedłużenia.

Artykuł zewnętrzny

<div style=Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
0

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu