RSS

Czy karta kredytowa jest potrzeb…

Większość ludzi korzysta …

Windykacja sądowa a polubowna - …

Ponad 2 miliony Polaków n…

Propozycje zmian w emeryturach, …

Propozycje zmian w emeryt…

Oprogramowanie do kantoru intern…

Głównym czynnikiem determ…

Innowacyjność siłą polskiej gosp…

Przy ciągłym wzroście świ…

Czy pracownik płaci wyższe podat…

Krążą informacje na temat…

Czy gospodarka ucierpi na zakazi…

Już od kilku lat, w naszy…

Pracownicze Plany Kapitałowe – n…

W systemie emerytalnym w …

Nowy program Nowoczesnej

Partia Nowoczesna zapowie…

Jak wykonać masaż grecki?

Gdy mowa o strefa…

«
»

Sprawdź, o co warto rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC

Kupiłeś samochód i szykujesz się do nabycia pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego? Przekonaj się, czy wystarczy Ci samo obowiązkowe OC, czy jednak sięgniesz po pakiet polis. A może zbliża się data odnowienia już posiadanego OC lub wybierasz się na wycieczkę samochodową za granicę? Przeczytaj o dodatkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych i wybierz opcje dla siebie!

Dlaczego ubezpieczenie komunikacyjne OC to za mało?

Jak zapewne wiesz, ubezpieczenie komunikacyjne OC chroni Cię przed odpowiedzialnością cywilną i ponoszeniem strat finansowych w sytuacji, gdy doprowadzisz do kolizji, spowodujesz wypadek samochodowy lub przyczynisz się do zaistnienia innej szkody na drodze. Poszkodowany otrzyma odszkodowanie z Twojego OC i wszystko zdaje się w porządku.

Prawie. Nic bowiem nie chroni Ciebie jako posiadacza auta. Kolizje mają to do siebie, że uszkodzeń doznają oba pojazdy, nie tylko poszkodowanego. Również problemy związane ze zdrowiem mogą się pojawić u winnego lub jego pasażerów. A co z kradzieżą? Zniszczeniem mienia przez anonimowych chuliganów? Awarią na środku drogi? To wszystko zapewniają dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne.

Zobacz, co obejmuje przykładowe fakultatywne ubezpieczenie komunikacyjne polecane na wyjazd za granicę: https://kioskpolis.pl/assistance-na-europe-czyli-podroz-bez-obaw-za-granica/.

Ochrona zdrowia z ubezpieczeniem komunikacyjnym NNW

Jako kierowcę zainteresowanego swoim życiem i zdrowiem, a także odpowiedzialnego za życia i zdrowie pasażerów, może zainteresować Cię ubezpieczenie komunikacyjne NNW. Wystarczy, że wykupisz je raz, by obejmowało ochroną wszystkich, którzy znajdują się w pojeździe, oczywiście o ile liczba pasażerów nie przekroczy tej wpisanej w specyfikację auta.

Odszkodowanie z NNW możesz uzyskać niezależnie od tego, czy jesteś poszkodowanym, czy sprawcą wypadku. Na największe sumy możesz liczyć w granicznych sytuacjach: stałym rozstroju zdrowia lub uszkodzeniu ciała (np. inwalidztwie) oraz śmierci. W innych przypadkach kwota odszkodowania zostanie wyliczona procentowo z sumy ubezpieczenia na podstawie rozległości poniesionej szkody.

Assistance – ubezpieczenie komunikacyjne pomocne za granicą

O ubezpieczeniu komunikacyjnym Assistance często mówi się w kontekście wyjazdu samochodem za granicę. Faktycznie, to właśnie wówczas przydaje się najbardziej. W rzeczywistości jest to pakiet różnego rodzaju ochrony. Dzwoniąc na całodobową infolinię, skorzystać z informacji, usług prawnych, usług medycznych czy pomocy technicznej. Assistance przyda Ci się, np. gdy będziesz potrzebował holowania, auto nie będzie chciało odpalić lub z uwagi na usterkę samochodu zmieni się plan podróży, a Ty będziesz potrzebował chwilowego zakwaterowania, posiłków itd. w tym miejscu.

Popularne ubezpieczenie komunikacyjne AC

Autocasco to ubezpieczenie komunikacyjne tak popularne, że nie trzeba go nikomu przedstawiać. Umożliwi Ci uzyskanie odszkodowania, jeśli to Ty spowodujesz wypadek i uszkodzisz samochód. Środki pieniężne odzyskasz także w przypadku kradzieży auta lub wyposażenia, zniszczenia go przez anonimową osobę (np. chuligana na niestrzeżonym parkingu), uszkodzenia w wyniku sił natury (pożaru, powodzi, gradu).

Warto kupować OC i inne ubezpieczenia komunikacyjne w pakiecie, bo wówczas cena jest niższa. Jeśli chcesz rozszerzyć już posiadaną polisę, zaczekaj do jej przedłużenia.

Artykuł zewnętrzny

<div style=Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
0

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu