RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Kierowcy zgłaszają się po dopłaty

  • Napisany przez:
Kierowcy, którzy w ciągu 3 ostatnich lat otrzymali odszkodowanie z OC lub AC nadal mogą zgłaszać się po dopłatę. Wystarczy kilka kroków, aby uzyskać dodatkową kasę. Wiemy, jak to zrobić.

Na czym polegają dopłaty do odszkodowań?

Dopłaty do odszkodowań to alternatywa do samodzielnej walki o wyższe odszkodowanie oraz drogi sądowej. Należne pieniądze można otrzymać niemal od razu. Cały proces zamyka się w ciągu kilku dni.

Wystarczy przesłać otrzymany od ubezpieczyciela kosztorys naprawy pojazdu. Niezależny rzeczoznawca samochodowy wykonuje analizę dokumentu pod kątem nieprawidłowości, a ściślej mówiąc zaniżeń. Najczęściej na kosztorysie zamiast części oryginalnych pojawiają się najtańsze części zamienne. Nierzadko zbyt nisko wyceniana jest roboczogodzina mechanika, blacharza czy lakiernika – wskazuje Joanna z totwojakasa.pl.

Więcej o tym, jak zaniżane są odszkodowania z OC sprawy przeczytasz tutaj: https://totwojakasa.pl/zanizone-odszkodowanie/

Kto może otrzymać dopłatę?

O dopłatę mogą wnioskować osoby, które w ciągu 3 ostatnich lat miały szkodę OC lub AC i:

  • ich kosztorys naprawy zawiera zaniżenia,
  • nie zawarły ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Na możliwość uzyskania dopłaty nie ma wpływu to, czy pojazd został naprawiony i czy dana osoba nadal jest jego właścicielem. Więcej o dopłatach: https://totwojakasa.pl/doplaty-do-odszkodowan/

Dlaczego warto skorzystać z dopłaty?

Najkrócej mówiąc, bo pieniądze są pewne i otrzymasz je niemal od razu. Nie musisz samodzielnie składać odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Napisanie takiego pisma wiąże się jednak z koniecznością znajomości chociaż podstawowych zagadnień prawnych. Pamiętaj, że procesem reklamacyjnym w firmach ubezpieczeniowych zajmuje się cały sztab wyspecjalizowanych osób. Ich odpowiedzi są więc napisane bardzo często trudnym językiem. Poza tym proces reklamacyjny trwa i to niejednokrotnie dosyć długo. Więcej na temat odwołania od decyzji ubezpieczyciela: https://totwojakasa.pl/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela/

Korzystając z dopłaty do odszkodowania należne środki otrzymasz w kilka dni. Poza tym nawet, jeśli firma odszkodowawcza przegra sprawę z ubezpieczycielem, to nie będzie się od Ciebie domagać zwrotu tych środków. Całe ryzyko bierze zatem na siebie.

Jak skorzystać z dopłaty? Tylko 3 kroki

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy. Cały proces dopłaty może się zamknąć w dosłownie kilka dni. Pierwszym krokiem jest wysłanie niezbędnej dokumentacji. Szczególnie chodzi tutaj o kosztorys naprawy pojazdu. Kolejny krok to analiza dokumentów, która trwa zazwyczaj 2-3 dni robocze. Nie ponosisz żadnych kosztów jej wykonania. Jeśli weryfikacja kosztorysu wykaże nieprawidłowości, to otrzymasz ofertę dopłaty. Ostatnim krokiem jest zawarcie umowy i realizacja przelewu na wskazane przez Ciebie konto.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu